09.04.2017 PAZAR ADANA (ALTILI 2 MİSLİ TUTTU)

09.04.2017PAZAR ADANA

1.Ayak: OTHARA (10) geçen yarış çok geç kalktığı sprinti ve yol bulmakta zorlanması nedeniyle ikinci kaldı. Bugün safkanın sonlarda 50 kiloluk sıkleti ile çok etkili gelmesini bekliyorum. Urfa yarışlarının ardından Adana'da süratli gidecek bir yarış yakalayan PALA TUMBUL (1) her ne kadar kilosu ağır olsa da bugün sonlarda etkili gelecek ve adından söz ettirecek bir isim. Yine ÇAĞLARKAN (2) bugün koşunun gidişatından avantaj sağlayıp kazanabilecek bir diğer isim. ARASHAN (4)  KALAYCIKAYA (9) ve AVATAR (11) bu üçlüden sonra benim değerlendireceğim isim olacak olup ben maksimum bu altı isimle koşuyu geçeceğim.

2.Ayak: 1300 metrelik çim pist koşusunda ORADINARIO (1) her ne kadar büyük favori olsa da ben LADY KRAKOW (9) dan umutluyum. Safkana kumda bir yarış gösterdiler dördüncü oldu bu sefer çok iyi koştuğu çime çıkıyor ki kimsede yok ve kazandımı kupon bırakmayacak durumda. Ben bu sene Ankara'da çok iyi işler yapacağına inandığım bu safkanı mutlak takip etmenizi öneriyorum. PERİBEYİ (8) bu ikiliden sonra dğerlendirilmesi gereken isim olur. İlginç olan bu safkanın sahibinin syadı ile koşunun isminin aynı olması. Kazanırsa ilginç bir enstantane olacak.

3.Ayak: Bir iyi bir kötü koşan KATI SEMİH (8) önde istediği tempoyu yakalarsa bugün kazanmaya çok yakın duruyor. HASANŞAH (3) ve İMPARATOR (4) bu koşuda çok formda olan iki isim ve DİZDARBEY (1), BURÇAKHAN (2), DERHADIR (6) ile birlikte koşuda şanslı olabilecek diğer isimler.

4.Ayak: Normal şartlarda BITCOIN (4) ve JUST EAGLE (1) ayrılır gelir derdim ama bu yarış sürpriz olsun istiyorum ve bu koşuyu kapatmak istiyorum. Hani gelmeyecek at varsa ve siliyorsanız bir şey demem iki atlada geçebilirsiniz ama bu koşu inanın bana sanki karışacak gibi geldi, kapadım.

5.Ayak: Her yarış biraz daha iyileşen bir ismi Maiden olsa bile başa yazacağım. Özellikle size başa yazıyorum ki unutmayın diye ve son koşusundan sonra çok daha güzelleşen KOCA BABA (7) ile yazmaya başlıyorum. İlk rakip tabi ki istikrarlı isimlerden olan ve mesafesini yakalayan BARBEL (1) olacak. Bu ikiliden sonra çimde gitmeyen ama kumda ters koşabilecek AMERICAN BILLION (2) ile Özcan Yıldırım'lı Alperin atı MISTER RAIN (3) değerlendireceğim. Starttan çıkarsa MAYTENALLY (4) kazandığı yarıştaki derecesini tekrarlarsa iddialı olabilir. Ama starttan çıkmıyor yazmak yada yazmamak size kalmış durumda.

6.Ayak: Son ayakta SHUTKA (5) bugün benim en güvendiğim ve kazanacağına inandığım isim. Bu safkan gördüğü iki koşunun ardından 14 Mart'ta Handikap 14 koşuyu kolay kazanırken gelecek için umut verdi. Kısa Vade'ye kadar durmadan gidecek diye düşündüğüm bu safkan için bu grup oldukça uygun. Hem 52 kilo hem Akın Sözen üstünde ve bu yarışı bence aynı geçen yarış gibi yapacak ve kolay kazanacak. Ben geçileceğini pek düşünmüyorum.

ADANA
ALTILIM
1.AYAK: 10.1.2.4.9.11
2.AYAK: 1.9 - 8 
3
.AYAK: 8.4.3.1.2.6
4.AYAK: 4.1.3.2.5
5.AYAK: 7.1.2.3.4
6.AYAK: 5-SHUTKA

ADANA YEDİLİM
1.AYAK: 1.2.3
2.AYAK: 10.1.2.4 
3
.AYAK: 1.9
4.AYAK: 8.4.3.1.2.6
5.AYAK: 4.1
6.AYAK: 7.1.2.3.4
7.AYAK: 5-SHUTKA

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments