08.04.2017 CUMARTESİ İSTANBUL (ALTILI TUTTU)

08.04.2017 CUMARTESİ İSTANBUL

1.Ayak: Maiden koşu ile İstanbul Altılısı başlayacak.  Bu koşuda ilk defa koşacak iyi taylar olduğu gibi bugüne kadar kendini gösterememiş performanslarını tam gösterememiş isimler ile yarışlarında hafiften kıpırdamış ama birinci olmayı başaramamış safkanlar yer alıyor. Anlayacağınız yarış içinde gidişat ve ilk defa koşanların gösterecekleri start başarıları sonucu etkileyecek. Güzel bir hazırlık devresi geçiren LEXINGTON FIRE (6) Karataş binmeyip başka bir jokey veya apranti  kardeşimiz yazılsa bu kadar favori çıkarmıydı bilemem ama gerçekten iyi bir tay. Ben başa bu safkanı yazmakla birlikte  güçlü kan hattına sahip bulunan Curve ve Buldum Bak'ın kardeşi İNCEDİKEN (5) ilk ciddi rakip olarak görüyorum. STEEL WIRE (9) yine ilk defa koşacak bir isim ama Aracı ekürisi bugüne kadar boşuna beklemedi. Tam hazır olmadan koşmak istemedikleri bu safkanlarını fit duruma getirip koşuya hazırlanıyorlar. Yarış koştukça kendini bulan IRISH COUNTRY (11) , dikkat çeken bir ikincilik yapan EXRANGER (3) ve fazlalaşan yarış tecrübesi ile SCIFO (7) bence ihmale gelmez. ETOILE (2) çok sürprize denenebilir.

2.Ayak: Bugün çok iyi bir yarış çıkaracağını düşündüğüm MEMEDİM (8) galobunda da oldukça iyi görünmüş ve aldığım bilgiler aradan sonra yaptığı üçüncülüğün tesadüfü olmadığı, bugün kazanmaya çok yakın olduğu yönünde.  Safkan cazip ve bugün pek oynanmazken kazandırabilirsek kuponumuza çok yarayacak. Pan River'ın kardeşi olan ve üç ay kadar koşmamasına rağmen oldukça hazır görünen VICTORY RIVER (5) bence ilk rakip olacaktır. Yine ÇAĞ TUFANI (6) çok etkili bir orijin ve aradan sonra gördüğü yarışta bile bu safkan ikinci oldu ki bugün kalitesi ile ilk sırada söz sahibi olur. THE WORLD IS YOURS (9), PAIX (1) ve BEHRAMKALE (2) nin bu üçlüden sonra şanslı olduğunu bu koşunun da kalabalık tutulması gerektiğini düşünüyorum.

3.Ayak: Kalp Vakfı adına düzenlenmiş bulunan bu Kısa Vade 22 yarışta eküriler oldukça ön plana çıkarılmış. Gerçekten yarışlarını incelediğimizde de DUKE OF KENT (1) bu favori verilmeyi hakkeden bir görüntü çizmiş. Fakat 59,5 kiloluk bu safkana bence bugün çok ciddi iki rakip var. Son yarışlarında üçüncülükler alan ve  bu üçüncülüklerde hazır görünen iki isim LİRA LİRA (8) ve  YAĞIZIN OĞLU (4)yakaladıkları kilo avantajıyla bence ekürilere çok ciddi rakip olurlar. Ben kuponumda bu üçlüyü ayrımsız yazmak istiyorum.

4.Ayak: Kum pistte start aldığı yarışlarda oldukça iyi sonuçlar alan TANATAR (2) 9 kez kazanırken, 14 kezde tabelanın diğer yerlerinde bulundu.  Özellikle kısa mesafelerde etkili olan ve yakalanmadan bugünde bitirecek forma sahip olan bu safkan aldığım bilgiler dende teyit ettirdiğim kadarı ile bu koşuyu kazanacak kadar iyi durumda.  Bu yarış için 600 metrelik 42-26.7 rahat çalışan bu safkan Uğur Polat idaresinde bugün bizi üzmeyecek ve beyaz barak ayna yapıp kazanacaktır, düşüncesindeyim.

5.Ayak: KAFADAR (5) ın kazanacağı yönünde oldukça iyi bilgiler alıyorum. İstanbul iç pistinde çalışan safkan çok formdaymış ve Ayhan Kurşun ile bugün kazanır derler. Ben tek yazamadım yanına rakiplerini de koydum ama dilerseniz siz tek düşünebilirsiniz. Ben özellikle çok etkili sonuçlar alan ve Mehmet Kaya ile bütünleşen ŞAHİNTER (2) in çok etkili koşmasını bekliyorum. Mehmet Kaya'nın kendi atı ile uyumu mükemmel ve 14 koşuda 4 kere kazanıp toplamda 10 kere tabela yapmışlar.  Ben bu koşuyu bu ikili ile geçiyorum.

6.Ayak: Son koşu saha  SİNEPS (9) dese de benim bu safkana hiç güvenim yok. Yinede yaptığı yarışlar ve jokey faktörü ile başa yazmama rağmen rakiplerinide mutlaka kuponumda değerlendireceğim. Özellikle daha bu yarışın kaydından beri hemen kulağıma çalınmış olan AĞAÇELİK (1) hemen ilk rakip olarak kuponumuza yazalım. İlk defa koşacak olan SAILING KNIGHT (8)ve LADY NISA (12) nında iyi koşacaı haberlerini alıyorum.   BELLA AMIGA (11),  CASAMENTO (2),  DATOME (4), TROMOS (10) ve HASTHAG (6) sıralaması ile koşuyu çok kalabalık tutmak istiyorum.

İSTANBUL ALTILIM
1.AYAK: 6.5.9.11.3
2.AYAK: 8.5.6.9.1.2
3
.AYAK: 1.8.4
4.AYAK: 2-TANATAR
5.AYAK: 5.2 
6.AYAK: 9.1.8.12.11


HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments