05.04.2017 ÇARŞAMBA BURSA (ALTILI YEDİLİ TUTTU)

05.04.2017 ÇARŞAMBA BURSA

1.Ayak: Handikap 14 yarışlar her zaman tehlikeli olur. Genelde ağır kilolular kazanır ama eğer hafif kilolu bir isim gelecekse onu bulmak oldukça zordur. 14 safkan var 2 tanesini eküri diye silersek 12 tane kalıyor. Bende bu koşuyu ağır ve hafif kilolular olarak böldüm. Ağır kiloluları zaten yazacağız PEKSOYUNOĞLU (1) ve MÜDERRİS (2) kapasite olarak önde isimler. Hafif kilolu gelecekse gelecek isimler MY CEM (9), MOLUHAN (6) ve AŞIKBEY (7) olur düşüncesindeyim.

2.AYAK: Tarkan'ın DESTİÇAĞ (8)'ı büyük ihtimal kazanacağı bir koşu yakaladı. Uğur ekürinin yardımcı antrenörü durumunda ve imzaları atıyor, onunda konuşmalarından atına çok güvendiğini anlıyorum.  Dileyen bu safkanı tek yazarak kuponunu kurgulayabilir. Ben yedilimde Destiçağ tek yazdım ama Altılımda buraya rakiplerini de değerlendirdim. Kurtel'lerin uzun ara vermiş safkanlarının kazandıkları yarışlar dikkat çektiği için MEHMET BERK (1) başta yazdım  daha sonra her ne kadar sorunlarından dolayı ara vermiş olsa da son iişleri ile toparlanma yolundaki RESSAM (9) ı diğer rakip olarak düşündüm.

3.AYAK: Dişi safkanlara ait koşuda yine Kurtel'lerin bir safkanı var ve LADY DERYA (5) 209 gün sonra sahaya iniyor. Yarış hayatına Ankara'da başlamış  ilk iki koşusunda 1 Şart ve Kısa Vade 8 kazanmıştı,  arkasından hiç zorlanamadan ara vermiş ve İnvicible Girl'ün bu tayı bu sezon için beklemeye geçmişti. Şimdi Bursa'da yaptığı çalışmalardan sonra karşımıza çıktı ki safkan Dişiler arasında bu sene önemli bir yere sahip olacak. Barış Kurdu iki ata binmek için Bursa'da ve biri de bu safkan. Ben kazanacağına inanıyor gerçek kapasitesini bu yarışla birlikte herkese göstereceğini düşünüyorum.

4.AYAK: 2100 metrelik bu koşuda İçimden yedisini de yazmak geçiyor. Ama yine de bir sıralama yapayım OĞLUM OZAN (4) ve HERCULES (6) başa taşıyayım. Sonra CURVE (3), GRADE BOY (1) diyeyim. WIN EVERY DAY (7) KARA ŞİMŞEK (5) ve KADBEY (2) ilk etapta yazmasam da şansı olmayan isimler değiller.

5.AYAK: Uzun mesafeleri seven AHMİN (5) son yarışlarındaki başarıları ile Favori olmayı hakkediyor. Kazanır diyen dostlarımda var sabah Bursa ile konuştuğumda en kalabalık ayağı sana tek vericem dedi biri kalktı Ahmin'i söyledi. Ee arkadaş onu bizde biliyoruz,
Agf'ye bakk görürsün zaten ilginç bir şey de dedim, bu sefer kalktı rakip eküriler dedi. TAmam BEYREK (9) bencede ilk rakip ama  İyide   DÖKERBEY (6) ve TURGUT USTA (4) da var yazmadan olmayacak isimler. Bence Ahmin yıkıyorsanız bu üç isim en ciddi rakipler durumunda ve başta yazılmaları lazım. Daha sonra ise MUSON RÜZGARI (12), YILDIZA BAKAN (13) ve CANBERAT (7) değerlendirilecek isimler.

6.AYAK: Günün son ayağında FRATELLI (1) başta görünüyor ve isteyenler Karma yedilide bu safkanı tek olarak düşünebilirler ama Ben altılımda biraz cazip olsun diye LEGEND RING (2), SERKANBEY (4) ve CLARK KENT (3) ilavelerini yapıp oynayacağım.

BURSA
ALTILIM
1.AYAK: 1.2.9.6.7
2.AYAK: 8-DESTİÇAĞ
3
.AYAK: 5-LADY DERYA
4.AYAK: 4.6.3.1- 7.5.2
5.AYAK: 5.9.6.4
6.AYAK: 1-FRATELLİ

BURSA YEDİLİM
1.AYAK: 1-TOKATÇI
2.AYAK: 1.2.9.6.7
3
.AYAK: 8-DESTİÇAĞ
4.AYAK: 5-LADY DERYA
5.AYAK: 4.6.3.1- 7.5.2
6.AYAK: 5.9.6.4
7.AYAK: 1-FRATELLİ

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments