31.03.2017 CUMA KOCAELİ (ALTILI TUTTU)

31.03.2017 CUMA KOCAELİ

1.Ayak: Maiden ile güne başlıyoruz. Bursa ve Kocaeli'de İkincilik serisini İstanbul'da iyi rakipler yanında sürdüremeyen ama bugün yine uygun gruba geri dönen HÜRASLAN (6) başta yazacağız.  Aslında ilk defa binen Sinan Özen ile safkan bugün kendini birinciliğe atacak gibide duruyor ama bu tip zor kazanan ismi ilk ayakta risk alıp tek atmakta bana riskli görünüyor. Heyecan arayanlara bugün denenebilecek teklerden biri olarak bu safkanı öneririm. Rakip olarak TOPRAK GELİN (12), GÜLYÜZ (5) ve AKTUĞÇE (1) düşündüm.  Bombacılar ATICI KIZ (3) düşünsün.

2.Ayak: Geçen yarışında aşama içine girdiğini gösteren ÖZDEMİR (2) Kocaeli pistinde de iyi yarışları olan bir safkan ve Ali Kaçmaz ile bugün birinciliğin güçlü adayı. WIN EVERY DAY (1) geçen hafta kazandı diye bugün favori çıkmış ama onu önde öyle kolay kolay yalnız bırakmazlar. O yüzden geçen yarışını bugün yapamayabilir. Yinede yazacağım ama işinin o kadar kolay olmadığını da söyleyeceğim. Son koşularında iyi sonuçlar alan TOYGAR (5) ve SERBEYHAN (9) ilavesi ile geçebileceğimiz gibi yerimiz kalırsa MISYUS (3), PARLAN (6) ilavelerini de yapabiliriz.

3.Ayak: Kum pistte zaman zaman etkili olan ama son yarışlarında pek adını duymadığımız IAN TAPP (6) için bu sabah aldığım haberler çok olumlu. Safkan Furkan Yüksel ile bugün sürprizi yapabilir. Yine son yarışlarında bekleneni veremeyenlerden FORT LAUDERDALE (1) ve MEGAS (2) rakipleri görünseler de dün muhabbetini yaptığımız bugün sahada görünce bu bir işaretmi acaba diye düşündüğüm EDGARDO (3)‘dan sürpriz bekliyorum. Uzun mesafede iyi koşacak HERO ADMIRAL (5) ve GALLOPING WISDAM (4) bombalarım.

4.Ayak: Kumda 11 yarışta 5 kez kazanan  DEMİRGÜLLÜ (1) 1200-1400-1500 ve 1800 metrelerde hep fotoyu en önde geçen isim oldu. Bugün koşacağı 1500 metrede 1.35.66 yaparken en yakın rakipleri 1.36 dan aşağı derece yapamadılar. 1400 metrede kazanırken 1.28.65 yaptı yine rakipleri o derecden yisini gerçekleştiremediler.   İdmanlarında yine kolay şekilde tatminkar dereceler çıkardı ve son yarışını kazandığı Mazlum Pir Demir ile   bugünde kazanacak gibi görünüyor. Ben kazanacağına inanıyor tek yazıyorum.

5.Ayak: Son yarışlaında geçilecek bir rakip buluyor ama ÇERMİ KHAN (1) bu sefer kazanmaya da çok yakın görünüyor. 40-27 işiyle bu koşuya fit durumda girecek olan safkan dilerseniz ikinci tek adayınız olabilir. Ben yanına KAFTAN (3) ve DEDE DORUK (5) yazdıma ma kuponu ufaltmak adına siz bu ayağıda tek düşünebilirsiniz.

6.Ayak: Son yarışlarında beraber koşan isimlerden EDEBEY (10) in bugün çok geride tutulması bana ilginç geldi. Yine HONG KONG (13) ta az farkla kaybetiği yarışa göre biraz daha iyi koşacak olanlardan ve el değiştirdikten sonra form sıçraması yapıyor. O yarışı kazanan KAZVAN (7) nın kısalan mesafede biraz eksik olacağını düşünürsek bu ikiliyi başa çekmemiz normal ama bu koşuda birde OVA (8) gibi formda bir safkan var yazmadan olmaz. Ben son ayağı bu dörlü ile geçtim ama siz ikinci bir tek adayını kuponunuzda değerlendirirseniz bu ayağ tuttuklarınızı ilave edebilirsiniz.

KOCAELİ ALTILIM
1.AYAK: 6.12.5.1.3
2.AYAK: 2.1.5.9
3
.AYAK: 6.1.2.3
4.AYAK: 1-DEMİRGÜLLÜ
5.AYAK: 1.ÇERMİ KHAN - 3.5
6.AYAK: 10.13.7.8 

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments