29.03.2017 ÇARŞAMBA İSTANBUL (ALTILI TUTTU)

29.03.2017ÇARŞAMBA İSTANBUL

Bursa'ya göre İstanbul biraz daha favori ağırlıklı görünüyor. Takip ettiğim, koşmasını beklediğim bir kaç isim bugün start alıyor ama genel olarak çok favorili bir koşu günü olabilir. Ben bazı sürpriz isimlerde değerlendirip oyunumu kurduğum için bazı favori isimleri kuponuma yazmadım onlar gelirse yattım diye üzülürüz derseniz AGF tablosunu açın önünüze, oradan bakın, eklemelerinizi yapıp kuponunuzu oluşturun.

1.Ayak: İlk ayak Satış 3 koşusunda pek yorum yapasım gelmedi. Benim en çok tuttuğum HATCHE (8) ve BEKİRİM (2) biraz geride tutulmuş isimler umarım başta düşündklerimden biri yarışı kazanır. Çok at yazmak mümkünse kapamak gereken bir koşu.

2.Ayak: Normal şartlarda son yarışlarına göre ISKRA (1) tek yazmam lazım. Uzun mesafeye ilk defa çıkıyor olması belki kafa karıştırıyor ama orijin ve yapı olarak bence bu mesafeyi de iyi koşacaklardan biri. AGF 'de de birinci isim olmuş ve Karataş'ın kazandıktan sonra tekrar binmesinin de etkisiyle biraz daha oranı yükselecek gibi görünüyor. Bu koşuda beraber koştukları ve ikinci kalırken beğendiğim, uzun mesafede çok daha iyi koşar diye not aldığım ve koşmasını beklediğim MAYSEPERA (8) olmasa bende tek düşünürdüm. Gazi Koşusu beşincisi ve hep uzunlarda iyi sonuçlar almış İhsan Sultan yavrusu olan Maysepera 1400 metre de son ikinciliğini Iskra arkası yaparkende bende uzunda daha iyi olacak izlenimi uyandırmıştı. Bugün uzun mesafede bu ikili yeniden karşılaşınca ben bu ikiliyi yıramadım hatta yanlarına Selim Kaya'nın kendi safkanı Confidence yavrusu BELEKİ (11) de yazmaya karar verdim. Bu üçlü ile bu koşuyu geçtim.

3.Ayak: Hayatının ilk yarışındaki ikinciliğinin ardından bir ay kadar bu koşuya hazırlanıp hedef yapılıp koşulan ADINI SEN KOY (1) favori olmayı hakkedenlerden. Kaya ekürisinin bir türlü kazanmayan safkanı ÖRÜMCEKBEY (7) e en sonunda Mehmet Kaya deklaresi yapılmış, safkanın yarışı kazanmaya gittiğinin göstergesi jokey seçimi olmuş. İlk defa koşacak olan Fazıla 31 yavrusu Ağınlı ve Hüsmen ile Anneden kardeş BÜYÜK HAZİNE (3) Boyraz ile ilk koşusunda birinciliğe uzanabilecek kadar pişkin bir tay. ULUÇINAR (9) ile gelin NAZIM AYŞE (11) de ilave etmeye çalışalım bu koşuyu beş isimle geçelim.  .   .

4.Ayak: Bu koşuda hemen hemen her mesafede başarılı olabilecek yapısı olan ODDJOB (4) var. Kumu bulsun yeter, bugün koşacağı uzun mesafede de mutlaka başarılı olacak kapasitede bir isim. Herkes Cemiloğlu ekürisinin son yarışlarını kazanan başarılı ismi ESKAYRA (3) oynarken Oddjob çıkıp kazanma ihtimali oldukça yüksek olanlardan. Yalnzı çok ciddi şekilde ZAFER ATEŞİ (5) uzunda pist ayırt etmez bilgilerini de alıyorum. Wazdano'nun Anneden kardeşi olan safkan  iki favori harici yarışı kazanabilecek bir isim ve gelirse en azından bu koşuyu kalabalık tutmayanları anında temizler. Gelin biz üçünü de ayrımsız yazalım bu koşuyu rahat seyredelim.

5.Ayak: Bir türlü kazanmayan Maidenden çıkamayan safkanların sahiplerinde kızsammı yoksa her hafta bir Maiden bulup koşup parayı aldıkları için övsemmi bilemiyorum. Bir atın para kazanmasımı önemli, yarış kazanmasımı göreceli bir konu.  9 yarış koşan 6 kere ikinci 2 kere üçüncü olan ve daha yarış kazanmadan 81.600 TL brüt kazanca ulaşan AKSAKAL (3) en çok kazanan rakibinin 3 katına yakın ikramiye kazanmış durumda. Safkanın AGF oranı % 70 lerde diğerlerinin AGF oranları ise tek haneli oranlarda. Aksakal'ı yıksam ve burayı kalabalık tutsam kuponu belki büyük ikramiyeye hedefleyeceğim ama Aksakal'ın pek öyle geçilecek gibi bir durumu da yok. O yüzden ne kadar favori olursa olsun kuponumu bu safkan üzerine kurdum.

6.Ayak: Son ayakta NUŞANINOĞLU (18) ilk sırada kuponuma yazmak istiyorum. Başarısız kaldığı yarışların ardından kısa ara verip dinç şekilde girdiği koşuda üçüncülük alan bu safkan bugün dah ahazır ve daha iyi koşacak. KORCAN (14)'nın kazandığı koşuda start almış HANÇERHAN (16) ikinci olurken Nuşanınoğlu üçüncü kalmıştı ama arada 1 boy mesafe vardı ve bugn o mesafe tersine dönebilri bu rakipleri Nuşanınoğlu geçip rövanşı alabilir.  Ama yine de bu üçlünün yanına BUHARALI (4), HANCIOĞLU (5), RACİ (6) ve MONTEGO (3) ilavelerini son ayaktan yatma fobisi olanlara öneririm.

İSTANBUL ALTILIM
1.AYAK: 8.2.4.5.1.3.6.7 
2.AYAK: 1.8.11
3
.AYAK: 1.7.3 
4.AYAK: 4.3.5
5.AYAK: 3-AKSAKAL
6.AYAK: 18.14.16 

YEDİLİ GANYAN/PLASEM
1.AYAK: 3.6.1
2.AYAK: 8.2.4.5.1.3
3
.AYAK: 1.8.11
4.AYAK: 1.7.3
5.AYAK: 4.3.5
6.AYAK: 3-AKSAKAL
7.AYAK:
18.14.16

HERKESE BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

+1 #3 okan öner 29-03-2017 17:43
Hocam aksakal 3 NUMARA.
+1 #2 Samet Giray 29-03-2017 17:06
emeğine ve yüreğine sağlık abim...
+1 #1 önder 29-03-2017 15:57
5 AYAK AKSAKAL 3 NUMARA SANIRIM BİR YANLIŞLIK VAR OKUMADAN OYNAYANLAR SONRA YANILMASIN SAYGILAR :)

You have no rights to post comments