21.03.2017 SALI ADANA (ALTILI TUTTU)

 

21.03.2017 SALI ADANA

1.Ayak: Bu yarışı kaydından beri takip ediyorum. Singapore Prensi bu koşuya yazmıştık sonra koşmadık ama ilk kayıtta ben KALAYCIKAYA (7) bize rakiptir, çok şanslı olur bu sefer iyi koşar kazanabilir demiştim. Biz koşmayınca normalde ben Kalaycıkaya tek yazmam lazım ama sabah iyice bakınca   uzun mesafelerde her zaman iyi koşan formda isimlerden ARASHAN (3), koşuyu forse edip, önde biraz yalnız kalırsa kendini birinciliğe atabilecek yaşlı kurt GÖKÇEER (1), startta oyalandığı yarışlarda şansını başta kaybeden bir gün çıkıp bitirecek ve bombayı yapacak olan AVATAR (11), bir yarışı diğerini tutmasa da tatminkar formu ile ESMEREFE (6) , önde fazla yıpranmaz ise ATOM BOMBASI (5) ve uygun kilolu OTHARA(10) da yazmak gerekir diye düşündüm.

2.Ayak: Ateşkuşu'nun son kazandığı koşuda da size rakip olarak önerdiğim MY HEART (1) devam eden form durumu ile benim yine bugün için tek yazabileceğim bir isim.  Formu iyi ama hep kuvvetli rakiplere denk geliyordu ve kazanamıyordu bugün geçebileceği rakiplerle start alacak. Kalaycıkaya gibi bu safkanı da tek olarak düşünebilirsiniz. İkiside gelirse harika bir başlangıç olur ben bir kuponda 7-1 tek tek yazıp oynayacağım diğerinde de ilk iki ayak kalabalık tutacağım. Kalabalık tutacağım altılıma SEBOŞ (9), KÜLÜNK AĞA (5), BLAZE OF LIGHT (3) ve ÇELEBİ MAHMUT (4) yazacağım.

3.Ayak: Bu ayak ta üç safkan rakiplerinin önünde görünüyor. Ben yazacak dördüncü atı bulamadım ama HÜRKUŞ (2), SHERMAN OAKS (1) ve SHIBUMI (4) de birbirlerinden ayıramadım. Üçünü beraber kuponuma yazdım.

4.Ayak: Dört safkanın katıldığı 5 Şartlı 1500 metre mesafeli bu yarışta günün bence en güvenilir ismi BITCOIN (2) koşacak. Bu sene koştuğu tek yarışı kazanan safkan Kısa Vade yarışlarda hatta kendini biraz daha geliştirirse kumda Grup koşularda bile söz sahibi olacak. BITCOIN bugn için devam eden güzel formu  ile bence kazanacaktır. 

5.Ayak: Az Startta kaldığı son yarışını ikinci olarak bitiren ARDALI (1) öncelikle ilk şansı almayı hakkediyor. ARDALI dah aönceleri çok kalıyordu son yarışında 1 boy kalınca ikinci oldu ve bu sefer Özcan Yıldırım ile koşacak. Bunlar hep artı ama ya çok kalırsa diyede düşünmeden edemiyorum. Startta çok oyalansa mesafe 2000 yetiştirir diyenlerde var ama at yazdıkmı AYRTON (2), SEFİRBEY (5), JUST EAGLE (4) ve   BAŞYİĞİT (3) ten dışarıda bırakacak at göremedim. Ya Ardalı ya da Hepsi...

6.Ayak: Turbo - Dilasu orijini ile Kurtel ekürisinin yetiştirmesi yani Devletten satın almadığı ilk safkan olan GÜRSU (6) benim gözümde ilk yarışından itibaren Şampiyon olarak görünüyor. Safkanı kumda koşmadılar çim yarış beklediler ve  Adana da çok iyi galoplarla safkanı bu koşuya hazırlayıp bugün koşuyorlar. Saatçi Osman abinin dediğine göre son günlerdeki galoplarında safkan oldukça iyi duruma gelmiş ve Osman abi  bu safkanın kazanmasını bekliyor. 6 ayakta 5 tane tek adayımız olduğu için bende kazanmasını beklediğim bu safkanın yanına hani nefessizdir yarışta bir aksilik yaşar diye LORD (7), MADRABAZ (8),  DOMANİÇ (5) ve  BENYOĞUM (3) yazmanızı önerebilirim.

ADANA ALTILIM
1.AYAK: 7 - 3.1.11.6.5.10
2.AYAK: 1-MY HEART - 9.5.3.4
3
.AYAK: 2.1.4
4.AYAK: 2-BITCOIN
5.AYAK: 1 - 2.5.4.3
6.AYAK: 6-GÜRSU - 7.8.5.3

KARMA YEDİLİ PLASE
1.AYAK: 1.2.3.6
2
.AYAK: 7 - 3.1.11.6.5.10 
3
.AYAK: 1 - 9.5
4
.AYAK: 2.1.4 
5.AYAK: 2-BITCOIN
6.AYAK: 1 - 2.5
7.AYAK: 6-GÜRSU

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments