14.03.2017 SALI KOCAELİ (3 BANKOMUZ KAZANDI)

 

14.03.2017 SALI KOCAELİ

1.Ayak: Kocaeli ilk ayak cazip olurmu diye düşünüyorum, üç isim öne çıkmış ve bu üçlü dışında kim gelirse gelsin cazip olabilir.  GÜLFEM (6), ZEYTİNBAĞI (9) ve ALANGU (1) harici GÜLDİKEN (5), HALENAY (3), SAPANCALI KIRKIZ (10), GÖRÜNTÜ (2) ve KIZIM İDİL (4) şansı olabilecek isimler. İlk ayağı bu kadar kalabalık tutup Oynamaya değermi onu da düşünmek lazım. İlk üç isimden biri gelirse kuponu ilk ayaktan fazlaca gereksiz doldurmuşta olabiliriz.

2.Ayak: Son yarışında kazanırken startta oyalanmasına rağmen çok iyi bir yarış çıkaran MENİNA (3) hızlı giden yarışta öne erken sarkmayı başarmış bence harika bri yarış çıkarmıştı.  avantaj elde etmiş bunu da çok iyi kullanmıştı.  KOMSHU (2) o yarışta öne erken sarkanlardandı ama sonlara kadar temposunu koruyamamış yarışın sonunu görememişti.  Bu safkan zaten bekleyerek başarılı olan bir safkanken öne erken gelmesi büyükhataydı ve bu sefer üstünde Gündüzeli yerine yamak-1 sınıfının en iyilerinden diyebileceğimiz Bedri Sakallılar var. Bu ikiliyi başta yazalım daha sonra  İstanbul'da hazırlanıp Kocaeli'ne giden PENGUEN (7) ve Menina'nın kazandığı yarışın dördüncüsü olan bugün uygun kilolu KEEP ON SHINING (10) yazmak gerekir..

3.Ayak: Yine bazı isimlerin çok ön plana çıkarıldığı diğer isimlerin geri plana atıldığı bir koşu. YEŞİLMASKE (1) benim bugün bu yarışta tek olarak düşünebileceğim bir isim. Yeşilmaske geçen sene Aralık ayından sonra koşulara ara verdi. Üzerine fazla gitmediler geri aldılar ve çalışmalarına İstanbul'da devam etti, son yarışınıda sentetikte başarısı olmamasına rağmen İstanbul pistinde koştu, bence dön dolaş yaptı, burayı hedefledi. Kaba kum başarısı ortada ve daha sert rakiplerle de gayet iyi mücadeleler verebilecek durumda. Sabah safkanla ilgili aldığım haberlerde oldukça iyi ve ilgilileride kazanacağına inanıyor. Ben kendi kuponumda bu safkanı tek bırakarak bri kurgu yaptım.

Ama diğer ayaklarda da Alternatif tek adaylarım olduğu için bu ayağı yıkmaya kalkarsanız çok at yazmanız gerekir. Ben burayı devirirsem PEKSOYUN OĞLU (3) ve MÜDERRİS (5)  KIZIMİREM (2), SERDENGEÇER (7), TAMER REİS (9) ve KAFTAN (8) kuponuma yazardım.

4.Ayak: Oturdum FORDTA TEK (3) in koştuğu son yarışları tek tek seyrettim. Özellikle bugünde binen Mustafa Manav ile koştuğu ve kazandığı son koşuyu bir kaç seyrettim. Benim çok sevdiğim bir isim ama incelemeler sonrası AGF tablosunda öye %41 lere gidecek kuponlara tek yazılacak kadar güvenilir olmadığını düşündüm. BÜYÜKDÜŞÜN (2) o yarış son 50 metrede dama demiş ama bugün o yarışa göre biraz daha hafif koşuyor, daha  idareli giderse bugün durmayabilir.  O yüzden bu ikiliden birini ayırıp tek yazmak riskli olacaktır, ikisini ayrımsız kupona yazmak gerekir. Bir üçüncü isim arayanlara YÜCELİR (1) derim bu üçlü ile bu koşuyu geçerim.

5.Ayak: Kısa mesafede bugün TOKATÇI (4) dan beyaz bayrak ayna yarışı bekliyorum. Son yarışında kendini bulduğunu gösterdi safkan ve bugün rakipleri toparlanıp gelene kadar liderliği alır çıkar yakalanmadan bitirir gibi görünüyor. Sürekli artan bir formu olduğu işlerinde gösteren Tokatçı AGF tablosunda da favori değil ve bize de uyar. Sağlama almak için İLKERBEYLİ (1) ve JETTAY (5) kupona eklemeyi düşünebilirsiniz.

6.Ayak: Son yarışlarında kendini gösteren ve Astrakhan'ın kardeşi olması nedeniyle  kendisinden beklentileri boşa çıkarmayan  HERCULES (5) bugünde favori. Yine aynı yarışı yaparsa kazanma ihtimali var görünüyor ve dileyen bu safkanıda tek olarak düşünüp kurgusunu yapabilir. Ben biraz daha cazip olsun tuttuğunda dişe dokunur bir ikramiye alalım diye rakip gördüğüm isimleride kuponuma yazdım. Özellikle işlerinde dikkat çeken KONIGIN (6), takipteki isimlerden MEGAS (2), ÖZBAYHAN (1), BEAUGAZON (4) ve HERO ADMIRAL (3) diğer şans verdiğim isimlerdir.

Dilerseniz Hercules ve Tokatçı tek bırakıp Yeşilmaske'nin yanına rakiplerini yazarak bir kurgu da yapabilirsiniz.

KOCAELİ ALTILIM
1.AYAK: 6.9.
2.AYAK: 3.2.7.10
3.AYAK: 1-YEŞİLMASKE
4.AYAK: 3.2.1
5.AYAK: 4-TOKATÇI
- - 1.5
6.AYAK: 5-HERCULES
- - 6.2.1.4.3

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments