14.03.2017 SALI ADANA (ALTILI ve YEDİLİ TUTTU)

 

14.03.2017 SALI ADANA

1.Ayak: İki yarış koştuktan sonra formunu biraz daha geliştiren FADO (10) AGF Tablosunda Yüzde Elli'ye çıkmış oranı ile büyük favori. Safkan işlerinde de formunu ilerletmiş görünüyor ve belkide büyük bir kesim tarafından kuponlarda tek bırakılacak.  Bu safkanı tek yazmak belki Altılıya iyi bir başlangıç yaptırır ama bizim gibi yüksek ikramiye hedefinde olanlara da pek hitap etmez.    Tek yarış koşup yedincilik yapan bu sefer daha hazır koşacak PORTORIKO (7), yarış tecrübesi fazla olanlardan biri CELALBEY (3), 4 aydır koşmayan ama bugün için iyi hazırlanan CLIFF SURFER (4), ilk defa koşacak olmasına rağmen hazır olduğunu duyduğum KINGSTON BOLT (5) ve  dikkat çeken bir dördüncülük yapan  KÜBALI (6) bence bugün kuponlarda bulundurulmalıdır.

2.Ayak: ORADINARIO (1) Şanlıurfa’dan geldi ve Adana'da ki yarışını 1.33.35 ile kazandı. Bugünde aynı formunu koruduğu için ilk sıraya yazalım. Son yarışlarında benim beklentimi bir türlü karşılayamayan, son yarışında daha iyi rakipler yanında  makineden çok geç çıkış yapan ve at geçmeden dön dolaş yapan BİNDOKUZYÜZYEDİ (5) bu sefer daha hazır durumda ve ilk rakip durumunda.   ABSOLUTE POWER (2) yine tam istenildiği gibi koşamıyor ama sabah bu safkan için konuştum her geçen gün formu yükseliyor ve ilgilileri de güveniyor bence kuponlarda olması gerekiyor. Bu üçlüden sonra  BOTANVADİSİ (8) ve MAGIKO (10) öneriyor ilk iki ayak cazip sonuçlar bekleyen benim gibi yarışseverlerin değerlendirmesini öneriyorum.

3.Ayak: Kum pistte uzun mesafede her safkanın kazanma ihtimali varmış gibi görünüyor.  Bugüne kadar start aldığı yarışlarda başarılı bir performans sergileyen SENOŞ (1) a son kooşusunda denedikleri Kapalı Gözlük yaramış gibi görünüyor ve Engin'de bu yarış için  safkanına biraz daha fazla güveniyor. Yarışlarında aldıkları istikrarlı sonuçlarla dikkat çeken MORTODELA (2) ve DEUCALION (4) en ciddi rakipler gibi görünüyor. Bu üçlü her kuponda olsun ama yeriniz müsaitse mesafe farketmeden iyi yarışlar koşan AĞA BAKIRTAŞ (3), Şanlıurfa’da kapalı gözlükle beşincilik yapan  BROTHER GROWRS (5) ve son yarışını kazanan BABA HAMİT (6) ihmal edilmemelidir.

4.Ayak: Bu yarışın deklaresi Pazar günü yapıldı ve deklare bittikten sonra kimle konuşsam bana bu koşu için başta POYRAZ ATEŞİ (1) dedi. Son yarışında Denizim, Kadhan biten koşuda üçüncülük alan safkan güçlü rakipler yanında tatminkar koşmuştu ve bu koşu öncesi 800 metrelik yarış galobunda da oldukça beğenilmiş. Belki kilo 62 ağır gelir dersiniz o zamanda at azaltmadan hepsini yazmanız gerekir. Son yarışlarında istikrarlı sonuçlar alan bu pist mesafede kazanan DEMİRCİEFE (3) her ne kadar öncelikli rakip olarak görünse de  ekürilerden ASALETLİ (2) ve frmda HARPUTHANI (4) da işi garantiye almak için yazılabilir.

5.Ayak: APOCALYPTO (1) her ne kadar bu Maiden koşunun favorisi olsa da yapmış olduğu yarışlarında da öyle çok ahım şahım bir sonuç almadı. Son yarışında 3. oldu, kumda bir kez de 4.lük elde etmişti ki bunlar kazanması için öyle çok belirgin işaretler olarak görünmüyor.  Ara vermiş olmalarına rağmen ilk yarışları oldukça iyi , bu yarış hazırlıklarıda yeterli olan iki isim ONURKAN (7) ve KOCA BABA (5) ciddi rakipler olarak görünüyor. Yine ilk defa koşacak olanlardan QUEEN OF SILVER (10) da çok iyi bir koşu başlangıcı yapacak bilgilerini alıyorum. Bu safkanıda kupona sığdırmaya çalışalım.

6.Ayak: Start aldığı iki yarışta 3 şart koşularda tabela içinde kendine yer bulan SHUTKA (10) Ateşkuşu , The Mentalist arkası üçüncülüğünden sonra, son yarışında The Mentalist ve Laser Boy arkası dördüncülüğünde de oldukça beğenimi kazanmıştı. Bu yarış öncesi biraz koşulara ara veren safkan kazanacağı yarışa hazır girmesi için dinlendirildi. Mutlaka kazanmak isteyen ilgililerinin bugün için çok iyi hazırladıkları Shutka 1200 metrelik 1.17.6 - 1.04.4 - 26.8 galobunda da oldukça beğenilmiş durumda. İlgilileri Üzerine Akın Sözen bindirdiler ve çok hazır şekilde girecekleri bu Handikap 14 koşudan birinci olarak ayrılmasını bekliyorlar. Tam benim istediğim gibi plase bir tek ve bu safkan kuponumuzu getirelim istiyorum.

ADANA
ALTILIM

1.AYAK: 10.7.3.4.5.6
2.AYAK: 1.5.2.8.10
3.AYAK: 1.2.
4
4.AYAK: 1.3
5.AYAK: 1.7.5
6.AYAK: 10-SHUTKA

ADANA YEDİLİM
1.AYAK: 1.2 
2.AYAK: 10.7.3.4.5.6
3.AYAK: 1.5.2.8.10
4.AYAK: 1.2.4
5.AYAK: 1.3
6.AYAK: 1.7.5
7.AYAK: 10-SHUTKA

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments