12.03.2017 PAZAR ADANA (ALTILI TUTTU)

 

12.03.2017 PAZAR ADANA

1.Ayak: Yağmur çok, Pist Islak ve bu pist durumu yarışların sonuçlarını etkileyecektir. Kum yarışlarında etkili sonuçlar alanların dışında birde ıslak pisti düşünmek lazım.   DREAM FAIRY (7), AKANDA SU (2),  ASTRONOMİK (8),  MISS HELIN (1),  LILYANTUS (5),  SAINT LUCIA (3) benim bu koşuda şans verdiğim isimler. 12 ismin yarısını kupona yazdım bakalım sorunsuz ilk ayağı atlatabilecekmiyiz.

2.Ayak: Normalde üç ay ara vermemiş olsa GEZGİNCİ (3) için kolay yarış olurdu. Aslında yaptığı hazırlıklar ve idman pistindeki görüntüsü yine kazanacağını işaret ediyor ama yaptığı yarışlardaki başarısını tekrarlarsa sert rakip olacak  OĞLUMEJDER (2) ile koşuyu sağlama almak gerekir.  İkinci olduktan sonra yakında kazanır dediğim ama beni yanıltan yarışlar yapan bugün ıslanan pistte avantaj yakalayabilecek ANTEPLİ ARİF (4) bu ikiliden sonra yazacaım ilk isimdir. Geçen yarışında dikkat çeken BABA KAFKAS (8), patlamaya hazır bomba KISMET KIZ (1), bir yarış gören çimci isim olan bugün pistten avantaj yakalayabilecek BABA METİN (7) ve zaman zaman etkili AVCIBATUR (10) sürpriz isimlerdir.

3.Ayak: Sentetik ve çimde başarı yüzdesi çok iyi olmasa da kaba kumda 35 yarışta 26 kez kazanan YILMABAŞAR (4) hemen hemen her mesafede birinciliğe adını yazdırmış bir isim. Benim bugün kısa mesafede ve ıslak pistte aynı başarıyı göstermesinden yana korkum var. Hem cazip olsun hem de hava şartları safkanı etkilesin dedim hepsini yazdım. Siz tabi Yılmabaşar tek yazabilrisiniz sorun yok.

4.Ayak: Bence son yarışı kadar koşsun SHIBUMI (2) yine kazanırda sorunları ve kaliteleri olan iki isim SİNCAP GÜL (3) ile EZGİLİ (1) de kuponlara yazılırsa yarış sağlama alınabilir. TATVAN KIZILCA  çıkınca Şablon değiştirilmiştir.

5.Ayak: Pist durumu TRUSTTABLE (8) için çok elverişli hale geldi. Son yarışında önde gitmeye çalışan ama sonlarda arttıramayıp BY ZAZA (2) ya geçilen ve ikinci kalan bu safkan bu sefer rövanşı alabilir.  Bu ikili kuponlara ilk iki sırada yazalım ama orijin olarak bu pistte iyi koşabilecek SCARLET FALCON (7) la  MOUNTAIN EAGLE (5) da ihmal etmemeye çalışalım.

6.Ayak:  KIRIM BEYİ (1) ve BAŞPEHLİVAN  (3) her yerde öndeler. İkisi de zorda olsa son yarışlarını kazanma başarısı gösterdiler.  Bugünde son metrelerde ikisinin mücadelesini görebiliriz. Kırımbeyi Adana'da koştuğu 11 kum koşusunda 10 birincilik aldı. Başğehlivan'da Adana ve Ankara'da bu tip mesafelerde en başarılılardan biri. Dileyen ikisini yazsın geçsin. Ben geniş oyunculara bu pistten yararlanıp ters koşabilecek YOLDAŞ (9) ve KALAYCIKAYA (5) önereceğim. Sürprizi arıyorsanzı bu safkanları düşünün.

ADANA
ALTILIM
1.AYAK: 7.2.8.1.5.3
2.AYAK: 3.
3
.AYAK: 4 - 3.2.1
4.AYAK: 2.3.1
5.AYAK: 8.2 - 7.5
6.AYAK: 1.3 - 9.5

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments