12.02.2017 PAZAR ADANA (ALTILI TUTTU)

 

12.02.2017 PAZAR ADANA

1.AYAK: Eski dostumuz ELMASOR (2) sık koşmaktan vazgeçti, kısada koşmaktan vazgeçti ve kendisine uygun mesafede bugün hemcinsleri ile sahaya çıkıyor. Yamak 2 aprantilere ait koşuda bence kilosu ağır olanlardan biri olsa da şansı yüksek. Daha sonra şanslı görünen isimlerden biri SELİNKIZI (8) ve kazandığı koşudan sonra aynı formunu koruyan, canlı galoplarında bugünde iyi koşacağını belli eden safkan İlk rakip. SANGAM (11) ın son yarışı mantıksız ereksiz bir grupta koştu beşinci kaldı bugüün denenmeli. Çalışmaları iyi BERKUK (3) dördüncü atım. Sahadan sabah GÜLSUHANIM (4) için iyi haberler geldi onu hiç yazmayacaktım mecburen kupona ekledim ve son olarak KÖRDÜĞÜM (6) bazen çek eksik binsede Burhan yüzünden kuponumda yer bulacak.

2.AYAK: Günün en karışık koşusu... Uygun kilolu SECRET MOUNTAIN (13) Hürkuş Eyota arkası ikinciliğinde gösterdiği performansı yeniden gösterirse yarışı kazanabilir. ama güvenebileceğim bir istikrara sahip değil ve bu yarışta gelebilecek her safkana normal gözüyle bakarım. O yüzden şablona bakın elinizden geldiğince bu koşuda sürprizi arayın.

3.AYAK: Uzun mesafede koştuğu son yarışlarında dördüncülükler alan ZÜMRÜTHAN (3) uzunda eksik olduğunu bizlere gösterdi ve bugün kısalan mesafede iyi sonuçlar aldığı Akın Sözen'le piste çıkıyor. Safkan Selim Kaya ile koştuğu yarışında sonlarda gitmeyince Selim hemen enseye basmış zorlamamıştı ilgilileri birde Burhan Kılınç ile bir koşuya yazdılar o koşuda da dördüncülük  üzeri bir sonuç alamadılar. Bugün safkanın çok iyi koşmasını bekliyor başa yazıyorum. son koşularında tatminar sonuçlar alan STAR SCREAM (2) ile MORTODELA (4) yı da bu safkana rakip görüyorum.

4.AYAK: OĞLUM BERAT (2) ı son galobunda Osman abi çok beğenmiş. Kazanır dedi ama ben yinede teyit ettireyim dedim işini yapan Arslan Birdal'a da sordurdum. 1200 metrelik işinde 1.15.3-1.02.6-25.2 rahat iş yapmış safkan için o taraftan da çok çok hazır bilgisini aldım. Bu şartlar altında çok favori çıkmış olsa da kazanacak ata oynamak, tek yazmak lazım ben sürprizi bu koşuda arayamadım OĞLUM BERAT günün TEK'i olarak yazdım.
 
5.AYAK:
Beşinci ayakta size önerebileceğim alternatif tek adayımız AŞK VE GÜL (4) olabilir. Musa İleri ile kazanan Hişman Çizik ile son koşusundan dördüncülükle ayrılan safkanı beklediler başka yerede kayıtlıydı buraya deklare edip etmemekte kararsızdılar ama bu grubu daha uygun buldular. Safkan iyi hazırlıklar yapılmış, iyi hazırlanmış durumda ve koştuğu yeri kazanmak ekibin hedefi. BERRAGÜL (5) ile KARA KANTOS (3) rakip olarak gördüğümü geniş kupona bu ikisinide ilave ettiğimi de söyliyeyim. Uzun zamandır koşmayan kenterlerle hazırlanan Agf'de birinci at çıkan KIRIMBEYİ' (8) nin çok kalitede olsa bugün zorlanacağını düşünüyorum, yeriniz varsa yazın.

6.AYAK: Son ayakta ben sürpriz bir ismi başa koyacağım. HARLEY QUINN (7) hayatının ilk yarışında Çıkışta jokeyi kamçıyı vurunca saptı yarışı bırakıyordu sonra toparlandı çok güzel geldi dördüncü oldu. İkinci yarışında eküri koştu ekürisi yarışa gitti gibi görünüyordu son 200 de Yücel Bilik enseye bastı ve yarışa karışmadan en geri koşuyu bitirdi. Bugün safkana Gözlük ve Dil Bağı taktılar bunlar etki ederse ben çok ters bir yarış bekliyorum. Son yarışında dikkat çeken FLEURINE (5) ile uzun mesafede etkili koşabilecek ALANIS (1), SEFİRE SULTAN (11) ile DESPEDIDA (3) ise benim kuponuma yazacağım diğer isimlerdir.

ADANA ALTILIM
1.AYAK: 2.8.11.3.4.6 
2.AYAK:
13.15.10.9.5.6.7.1.17 
3.AYAK: 3.2.4
4.AYAK: 2-OĞLUM BERAT
5.AYAK: 4.5.3 - -
6.AYAK: 7.5.1.11.3 

6'LI GANYAN     1.136,93

5'Lİ GANYAN        207,08

4'LÜ GANYAN        28,87 

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments