10.02.2017 CUMA KOCAELİ ( ALTILI TUTTU: 3.820 TL )

 

10.02.2017 CUMA KOCAELİ

1.AYAK: Geçen gün FORDTA TEK (2) ten çok bahsettim beni kırmadı geldi kazandı milleti taca yolladı cazip oldu. Bursa'daki 1200 metrelik yarışı iyiydi, sonra kaçtığı 1400 metrelik yarışı olmadı ama son koşusunda tam istediğimi yaptı Tanatar'a ve Filozoftay'a liderliği verip son virajdan sonra onları atlatıp bariyerden avantajı yakaladı ve kazandı. Bugün Borbore ve Akkurt öne düşerler Fordta Tek geçen koşuda olduğu gibi diplerinde ve bariyere  yapışık giderse yine şansı çok fazla. Ama Badışoğlu ben bu sefer kaçarım derse işte o zaman işi çok zor. O yüzden NASUHOĞLU (7), FENERLİCAN (5) ve MERT ADAM (6) yanına yazmak istiyorum. neden AYNATINAZ (1) yok diyenlere kilosunun 5,5 kilo arttığını söyleyebilirim ama siz tutuyorsanız kilo kaldırır derseniz yazın gitsin.

2.AYAK:  Cuma Güneş tehlikeli adam ve bu koşuda ŞEYMANINGÜLÜ (10) nü içeri atmaya takmış, hedef yapmış durumda. KONUKSEVER (7) onu geçen yarış geçti ama İstanbul ile burası bir değil. Yinede bu iki isim bugün başta yazacağız. Büyük kuponlara Kurtel ekürisinin safkanı, Zafire 17 gibi çok başarılı bir Annenin yavrusu, Saraycan'ın, Delce'nin, Demirören'in kardeşi KIRŞAFAK (6) ile Adana'dan Bursa'ya gelen, bu pistte de ilk defa koşacak olan, uyum sağlarsa sahada kupon bırakmayacak, bizi de zevkten çıtlatacak ÇEKİRDEK (2) yazabilirsiz.

3.AYAK: Normal şartlar altında DAYI MEVLÜT (4) kazanması gereken, beyaz bayrak ayna yapacağı bir koşu. Ben eküriler harici bu safkanı zorlayacak isim bulamadım. Ekürilerden Ova Kartalı'nın son kazandığı yarışa göre kilo alması,   Barrera'nın 10 yaşında olması bir nebzede olsun ekürileri ikinci plana atmama neden oldu. Bu mesafede Dayı Mevlüt her zaman iddialı olmuş, neler neler kazanmış, 1400 metre de 9 koşuda 6 kere ilk ikide yer bulmuş 4 kere ilk sırada koşuyu tamamlamış bir isim. 58 kilo ile son yarışını kazanmış safkan 2 kilo aşağı koşarken Ova Kartalı 51 kilo ile kazandıktan sonra bugün 59 kilo start alacak. Bütün avantaj bu kilo mevzusu yüzünden Dayı Mevlüt'e kaymış durumda. Yoksa ekürileri de yazar rahat yarış seyrederdim ama kuponun standart bir miktarı var onu aşmak, uçuk oynanmayacak tahminler vermekte istemiyorum. Ama benim yorumlarımı okuyup değişik bir tek üzerinde kafanız yatarsa Ekürileri OVA KARTALI (2) ve BARRERA (1) kuponunuza yazmaya çalışın. 

4.AYAK: Bu koşuda YENİLMEZ (4) tek versem AD HOC (1) gelir, Adhoc Tek versem JİMFED (2) gelir, Jimfed tek desem SKY MASTER (3) gelir, Zerşina yazsam, herhalde boşa yazarım onun gelme ihtimali zor ama ben yazmazsam her şey olabilir dikkat etmek gerekir. Performanslar çok uçuk değil, çok çok fazla birbirini geçmeye yetecek kadar değil ve ilk dört at bence kuponlarda olmalı.
 
5.AYAK:
Bazı atları, at sahiplerini veya antrenörleri anlamak imkansız. LAŞİNKAY (6) ı ben devamlı takip ediyorum, uygun yarış bulursa kazanacak diye bekliyorum, her yarışında sprinte kalktığı yer çok yanlış oluyor, öne erken sarkmalı öne yakın gitmeli diye düşünüyorum, Badışoğlu ile koşuyor bunları yapamıyor daha iyi biri binsin diye bekliyorum bugün deklarede üstünde bugüne kadar 7 yarış binmiş tabela yapmayı becerememiş Tamer Ünlütürk adında yeni aprantilerimizden birini görüyorum. Badışoğlu kendi atlarını bırakıyor Karaca'ların Edremit Gelini'ne biniyor. Benim bütün dengemi bu değişiklik  bozdu yoksa ben Laşinkay tek yazıp oyuna girecektim, Badışoğlu'nun kendi atlarına binmeyip apranti bindirmesi safkanı yarıştan çıkaracaklar gibi bir durum da kafamda yarattı o yüzden olay biraz karıştı. Laşinkay'ın yanına ekürilerden SEVİMİM (7) ve Ayçıra'nın Ana BAba bir kardeşi YALDIZLIM (10) ı üçüncülüğü kötü olmayan DİLERCAN (4)'ı ,BABAFİNGO (2) ve AKTUĞÇE (1) yi yazıp mecburen koşuyu altı isme çıkardım.

6.AYAK: Son ayak zor... Handikap 14 en başarısız grup ve Dişi safkanlar yarışacak, hepside birbirinden istikrarsız safkanlar, kilolar çok farklı ve hepsi birbirini geçebilecek kapasitede isimler. Yani kimin günüyse o kazanacak bizde oturucaz seyredicez kazanan kuponumuzda olsun diye dua edicez. Benim iiçn yarışta iki isim çok önemli. Birincisi PATATUKA (4) ikincisi MENINA (5)... Patatuka 20 Ocak'ta 3 boy startta kalıp 1900 metrede kazandı Menina ise aynı yarışta koştu 7 boy startta kaldı 6. oldu ama arkasından 24 Ocak'ta hemen bir yarış dah akoşup onda da 10 boy startta kalıp yine altıncı oldu. Bu ikili bence bu sefer son yarışlarına göre biraz daha sorunsuz koşacaklar ve ikiside birincilikte çok güçlü adaylar. Patatuka'da totosunda son kazandığı yarışı görp yazan olur ama Menina yazmaz kimse geldiğinde ah lar vah lar başlar. Devamında ise uygun kilolu UNİVERSE (10) ile LADY FORCE (9), kaliteli KAŞEN (1) ve her an bombayı patlatabilecek SLEVEN (15) yazacağım..

KOCAELİ ALTILIM
1.AYAK: 2.7.5.6 
2.AYAK: 10.7 

3.AYAK: 4 - - 
4.AYAK: 4.1.2.3
5.AYAK: 6.7.10.4.2.1
6.AYAK: 4.5.10.9.1.15

KOCAELİ ALTILIM
1.AYAK: 2-TİMSAL
1.AYAK: 2.7.5.6 
2.AYAK: 10.7 

3
.AYAK: 4-DAYI MEVLÜT
4.AYAK: 4.1.2.3
5.AYAK: 6.7.10.4.2.1
6.AYAK: 4.5.10.9.1.15

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments