03.02.2017 CUMA İZMİR (ALTILI TUTTU 1.447 TL)

 

03.02.2017 CUMA İZMİR

1.AYAK: İstikrarlı safkan TAMERLANO (1) daha iyi rakiplerle koştuğu son yarışında üçüncü kaldı ama safkan devam eden formu ile bence bugün ilk sırayı hakkediyor. VICTORY SWORD (8) özellikle son yarışında iyiydi Tahiri arkası oldukça etkili koşmuştu bugün ilk rakiptir. Son yarışında takibe aldığımız, bugün Dilbağı terk edilen HARDRIDGE (6) ten iyi bir koşu gelebilir. DYMAXION (3) bu koşuya iyi hazırlananlardan biri ve yazmadan olmaz. 50 kiloluk DEATH RACER (11) bu grupta ne işi var demeyin çok ters bir yarış koşabilir bugün bombayı yapabilir.

2.AYAK:  Beş yarış koşup 3 tanesini kazanan VENUS DAUGHTER (2) bu seferde oldukça çok şanslı. Sonlarda çok kuvvetli gelen safkan bugün kendisine uygun rakipler yanında birinciliğe çok yakın. Yalnız önde çok ciddi bir tempo olursa bugün yarışta geride bekleyenler için zor bir yarış olabilir, gelseler de yarış bitmiş olur, sprintleri kazanmaya yetmeyebilir. DOLCE (4) hayatının ilk yarışında ciddi bir performans gösterdi kazandı ve bugünde aynı başarıyı Kuyumciyan ekürisine getirebilir. ilk yarışında 1.15 içinde koşan safkan mutlaka çok klaitedir ve rakipleri bugünde geçebilir. Ben başta bu iki ismi kuponuma yazacağım. BADEGÜL (3), DEMİRSEMA (7) ve PEKİN GOLD (1) bu ikiliden sonra düşünüyorum. Start sorunu halledilmeye başlanan ve bu yarış itibaren takibe alınması gereken CAPE HORN (5) çok sürprizde denenebilir.

3.AYAK: Bugün altılıda denenecek teklerden biri KIRTOPRAK (8) olabilir. Safkan 51 kiloluk sıkleti ile Nevzat Avcı gibi iyi bir aprantiyle bugün ciddi şekilde şanslıdır. Son yarışında geçtiği bir çok rakibini bugün de geçebilecek safkanı yarış içinde zorlayacak SOYLUKRAL (6), YİĞİTSOY (3) ile ÖZGÜRÜNOĞLU (4) geniş kuponlara yazılabilir.

4.AYAK: Bugün altılıda denenecek teklerden biri de MANOUSH (3)... Karataş'ın tercihi ve safkanın bu uygun grupta normal performansı ile koşması durumunda derece olarak ta önlerde çıkması, beni tek olarak yazmaya yönlendiriyor. Yıkarsanız yazacağınız isimler ROKSANA (4) ve SAYDA (5) olabilir.

5.AYAK: VASEEM (4) uzuna çıktı ve bugün çok iyi koşacağı bilgilerini yine sabah aldım. Cazip bir isim favori değil ve tek yazarak büyük avantaj yakalanabilir. Dileyen ufak kuponunda bu safkana güvenip oyununu burada riske atabilir. Diğer tekleri değerlendirdiğinizde bu koşuda ÖZŞAHSUVAR (3), PİLEVNELİ (5) ve VANLIMAHO (8) değerlendirebilir.

6.AYAK: Son ayakta PREDESTINATION (5) büyük favori. Yüzde altmışın üstünde bir Agf oranını sn ayakta yıkabilirsek altılı cazipleşir. Ama dünkü gibi Karataş şov yaparsa o zaman 7 lira olmasa da 70 lira bir ikramiye verebilir. O yüzden ben bu safkanı yıktım yarış biraz cazip olsun istedim. Yanına FERUSHKA (10), GRIFFON (2), WRITE TO ELLIE (14) ve PROMISE ME A SWORD (13) yazdım.

İZMİR ALTILIM
1.AYAK: 1.8.6.3.11
2.AYAK: 2.
3.AYAK: 8 -KIRTOPRAK
4
.AYAK: 3- - - 4.5 
5.AYAK: 4 - - - 3.5.8 
6.AYAK: 5.10.2.14.13

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments