24.01.2017 SALI KOCAELİ (ALTILI TUTTU 541 TL)

24.01.2017SALI KOCAELİ

1.AYAK: Son yarışında çıkışta yarışa başlamakta zorlanan ve hemen başlarda gerileyerek grubun en gerisinde koşuyu sürdüren MEYLİNUR (11) son düzlüğe doğru dışa açılarak harika bir sprint yaptı. O gün için kazanan Kolaçan'ın dışına çıkan ama rakibi tazeleyince boyun farkla ikinci kalan Meylinur bugün aynı mesafede start alacağı bu koşuda bence çok şanslı durumdadır. Belki 50 kilo olarak koşmayacak ama yarışa düzgün başlaması durumunda viraj sonrası yapacağı ataklar safkana birinciliği getirebilir. Son iki yarışı başarılı PEKSOYUNOĞLU (5) ilk rakip durumunda. Bu safkan 6 Ocak'ta 1400 metrede 1.36 içinde koştu arkasından 10 Ocak'ta 1500 metreyi 1.46 içinde bitirdi. Bugün o yarışlara göre kilo aldı ama apranti yarışı burası ve her zaman anlaştığı bincisi ile koşuya katılacak olması kendisi için oldukça büyük bir avantaj.  Kazandığı ve Maidenden çıktığı yarıştan sonra kötü bir performans sergileyen FECİR (1) sürpriz. Geniş kuponlara GÜMÜŞBAHAR (8) ve SERDENGEÇER (6)

2.AYAK:
Form durumu gayet iyi durumdaki PRINCESS ADA (1) bir türlü kazanamıyor. Bu durum hem kendisi ile ilgilenenleri üzerken hemde bizim gibi bu atı takip edenleride kahrediyor. Bugün KONIGIN (3), DİLBAR (4), GREEN PUSS (2) ve LA NOUBA (9) sürpriz gibi görünüyor. Ben safkanların istikrarsız yapıları nedeniyle çok at yazmak taraftarıyım. SULTANS RING (10), LADY FORCE (8) ve KRALİÇE HERA (7) sürprize öneririm.

3.AYAK: Ne SİVASLI MUSA (2)  mış be Adana'dan çıktıktan sonra havalar serinledikten sonra uçtu gitti Alaattin Karaca ekürisine resmen para kazandırdı. Nemli havaları seviyor bunu da her yarış maşallah oldukça iyi gösteriyor. Başarılı yarışlarının ardından Handikap puanı iyice yükseldi kazanç arttı ve artık hafif kilolu yarışlarını görmek bence imkansız. O yüzden işinin kolay olmadığını düşünüyorum ve KAVZAN (7) ile KOÇALİ (1) ikilisinin kuponlara yazılmasını öneriyorum.

4.AYAK: YENİLMEZ (1) in Karataş'la Kısa Vade 6 koşuyu kazanırken yapmış olduğu performans bu rakipleri geçmek için yeterli görünüyor. Her ne kadar iki yarış önce El Gambo'ya geçilmiş olsa da o günden sonra biraz daha değişti, güzelleşti ve bu yarışta Murat Gündüzeli ile kazanmaya çok yakın durumda. Ben güveniyor bu safkanı tek bırakıyorum.
 
5.AYAK:
  Rüzgar Eto, Angel Horse biten yarışta üçüncülük alan TIME ATTACK (1) bugün ekürilerden OVA KARTALI (7) ile birlikte çok şanslı durumda görünüyor. Fakat bu kısa mesafeli yarışta Kocaeli pistinde 1.12 içinde koşabilecek RÜZGAR GOLD (2), MAGRIB (3) ve JUNGLE LION (8) da dikkatimi çekiyor. Ya iki ismi yazıp geçin ama bu ikili dışına çıkarsa altılının para verebileceğini düşünüp beşinide yazarsanız kafanız rahat yarış seyredebilirsiniz.

6.AYAK:  Son yarışında size Gümbür Gümbür'ün yanında önermiştim bu gün önermezsem çok ayıp ederim FORD TA TEK (3) iki yarış önce yapmış olduğu yarıştaki performansını belki son koşusunda gösteremedi ama bugün o şekil koşma gibi bir şansı yok, rakipler uygun bence başta kuponlara işaretlenmeli. Son yarışında bu rakiplere geçildi demeyin o gün beklenen tempoyu yarışa veremedi arkadan gelen baskı. temposunu bir kademe daha yükseltmesine neden oldu. Tabi at yazdıkmı  TANATAR (6) ın AYNATINAZ (1) ve FİLOZOFTAY (2) ın bu safkana rakip olabilecek kapasitede olduklarını düşünüyorum. Son yarışında geçildiği iki rakibini ise Ford ta Tek'in bugün geçeceğine inanıyorum. O yüzden 4 isimle son ayağı ben geçtim.

KOCAELİ ALTILI
1.AYAK: 11.5.1.8.6
2.AYAK: 1.3.4.2.9
3.AYAK: 2.7.1
4
.AYAK: 1-YENİLMEZ
5.AYAK: 7.1
6.AYAK: 3.6.1.2

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments