22.01.2017 PAZAR ADANA (ALTILI TUTTU)

22.01.2017PAZAR ADANA

1.AYAK: Burada koşan isimlerin bir çoğu 8 Ocak'ta beraber Maiden koşmuşlardı. O yarışın ikincisi KUSURSUZ (5) bugün Musa İleri ile o yarışa göre 3  kiloda aşağı koşacak ve oldukça da şanslı görünüyor. Yalnız BEKBULUT (3) un o yarışta yapmış olduğu dördüncülük, sonlarda hiç sıkılmadan üzülmeden yaptığı ataklar ilginçti. Bugün yarışı biraz daha önlerde kabul ederse Kusursuz'a sert rakip olacaktır. Mesafe tabi o yarışa göre 400 metre kısalınca sonlarda neler olur önde gidenler biraz dah aşanslımı olur kestirmek zor. Özellikle 1500 de ikinci olan SABIRLIBEY (6) dikkat edilmeli. Yine FİSKAYA (4) ve YEŞİL VADİ RÜZGARI (8) nın mevcut çalışmaları birincilik için yetebilecekmiş gibi. Bombam AKSEKİ FIRTINASI (1) ve SELİNKIZI (10) olacaktır.

2.AYAK: Çok zor bir koşu... İlk atım GÖRGÜNCAN (8) çok formda... İkincilik arkası kazandığı koşu bence harika. DİLBER GÜLÜ (6) son yarışında mesafe uzundu sonunu getiremedi ama bu sefer iyi anlaştığı beraber yarışları iyi olan Ali ile cazip bir yarış çıkarabilir. HAYAL PERİSİ (10) takip atı. BERRAGÜL (1) ve ZÜLÜMKAR (14) Şanslı gördüklerimden. Ekürilerden FÜLANE (7) ve DEKOLTE (5) yarışın bence sigortaları.

3.AYAK: TURAP (4) son yarışında Önde kaçıp son metrelere kadar direndi az farkla geçildi ama tempo verdiği yarışlarda çok başarılı olduğunu gösterdi. Bugün tüm sorun önde temposunu verip veremeyeceği ile alakalı. Yamak 1 yarışı olduğu için Bedri Sakallılar binmiş nasıl yapacak nasıl bir tempo koyacak inanın hiç kestiremiyorum. Ya iyi yada çok kötü binen bir arkadaş ortası yok ve iyi bindiklerinin yüzdesi bayağı az. Kaçarsa yakalanmaz alır Turap bu aprantisini birinciliğe taşıyabilir.
Son yarışlarında beraber koştukları SİVEREKBEYİ (2) o gün startta oyalanmış ama Startta oyalanmış olmasına rağmen çok yakın bitirmişti. Bence beşinciliği hiç kötü değildi hemen takip et diye not almıştım arada birde Urfa yaptı geldi o yarış etkilemediyse Turapa çok sert rakip olur. BİNDOKUZYÜZYEDİ (5) yi çok uzun zamandır idmanda görüyorum. 154 günlük araya rağmen nefesi yeterli gibi görünüyor. Bu safkanı da kupona koyalım hani Turap bir aksilik yaratırsa garantimiz olsun.

4.AYAK: YILMABAŞAR (5) günün bir başka tek adayı. Kazanması normal bu başarılı safkan için ne desek az ama benim bir FİRİKYA (2) takıntım var. Safkan bir türlü benim beklentimin tamamını yarışa veremiyor. Seri kazanması lazımken ikinci üçüncü öyle tam bir başarı yakalayamıyor. Bugün ne yapar diye düşünüyorum ben yine kupondan eksik etmeyeceğim. Bu iki ismi beraber değerlendireceğim.

5.AYAK: MEHMETİN ATI (5) son yarışında kazanamamış önde kaçan rakibini atlatamamış ve bizi yakmıştı. Bu safkan ilk yarışında ter bile yapmadan zorlanmadan yarışı bitirmişti, ikinci yarışına biraz daha iyi hazırlanmış ama birinciliği becerememiş ilk defa yarış görmüş gibi olmuş hazırlıklarını arttırmıştı. Bu sefer ise ilk ki yarışına göre çok daha iyi durumda ve aldığımız haberler artık çok vasat rakipler yanında fazlada zorlanmayacağı yönünde. Dünden ceza alan ve öünümüzdeki hafta binmeyecek olan Ali Kaçmaz'ın hırs yapı bineceği bu safkanı gönül rahatlığı ile tek yazabiliriz.
 
6.AYAK:
  Kalabalık bir yarış ve koşuyu süratlendirecek bir kaç isim var. Ama ne kadar süratlendirseler de en dıştan çıkıp gelip liderliği alacak MATİZ (14) den liderliği alamayacaklar gibi görünüyor. Ali son yarışında 800-600 arası dinlendirip sonda safkanın tazelemesini sağlamıştı bugünde bunu becerebilirse iddialı olur. CHI BOMB (16), WHITE CREST (11), CHANDRAKANTA (5), PROFESSOR (1), COCHABAMBA (3), JANO GRANDE (6), GALLOP WEST (4), FALL THE SUN (10) ve BAHÇEŞEHİRLİ (12) rakip olurlar.

ADANA ALTILI
1.AYAK: 5.3.6.4.8 
2.AYAK: 8.6.10.1.14.7.5
3.AYAK: 4-TURAP 
4
.AYAK: 5.2
5.AYAK: 5-MEHMETİN ATI
6.AYAK: 14.16.11.5.1.3.6.4.10.12

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments