22.01.2017 PAZAR İZMİR (ALTILI ve YEDİLİ TUTTU)

22.01.2017PAZAR İZMİR

Suyun akışına kapılıp standart basma kalıp kopyalanmış gibi yazılan bir tahmine doğru gitmek hiç bir zaman istemedim. Ne tuttuysam gördüysem her zaman onu yazdım. Bugünde aynısını yaptım para vermez bu yarış deyip favorileri yazıp geçmedim. İyice çalışıp bir tahmin oluşturdum çalışacak at sayısı az ama ters bir sonuç çıkar misliye falan kaçayım demeyin, bir iki ayağı kapama şansınız var bunu yapıp yatıcam diye düşünmeden keyif yaşayın..

1.AYAK: ALL I NEED (1) son yarışında İzmir'de çok favoriydi fakat üçüncü kaldı. O yarışta bariyer dibinde çok gerilerde virajı döndü ortaladı geldi ama kaybettiği zaman ona yarışı da kaybettirdi. Bugün için aynı şeyler tekrarlanmaz 16 Ocak'ta galobunu da yapan Mustafa Çiçek ile beraber zamanında yerinde gelir ve yarışı kazanır görüşündeyim. Ben ilk ayağı Tek yazarak bugüne başlayacağım.

2.AYAK: Günün belki de sürprize en müsait koşusu. Beşli ganyan ayağı ve favoriler ağır kilolu, kilo farkları yarışın sonucuna direk etki edecek şekilde. Gizlenmiş saklanmış ve bu yarışta bence sürprizi yapmaya en müsait isim olan MAKE IT GREEN (14) başta yazalım. Bu safkan daha Maiden ama kulaklık dendiler bugün ve 51,5 kilo her zaman binen Onur Öz ile kazanma şansı yüksek. Sonra Yemen Tunç'un atı DEATH RACER (5) ile süratli safkan URLA ZAMANI (7) yazalım. YAVUZSOY (12) bir diğer şanslı isim, DAYS OF THUNDER (1), BLUE ISLAND (8), AL MAHA (6), KEISHA (11), KAMALI (9) ve RUN AGAIN (17) değerlendirmek lazım.

3.AYAK:
Yarışlardaki totosuna bakarsak MEHMET ABİ (2) yi ön plana çıkarabiliriz. Kısa Vade deki üçüncülüğü ile dikkat çeken bir isim olarak görebiliriz. AGF' de de ilk sırayı almış tamam ama yarış dereceleri o kadar tatmin edici değil. Benim özellikle dikkatimi çeken isim IN THE NAVY (5). Son yarışında 1.16 yapmış 1.15 içinde koşan rakiplerine göre kötü görünüyor ama 58 kilo ile 1.16 koşan safkan bugün 50 kilo. Bu sekiz kiloluk düşüş onun derecesini çok önemli şekilde aşağı çekebilir. OĞLUM CEM (3) Mehmet Abi'ye geçilmişti son yarışında dinlendi yarışa gitmedi ve bugün iddialı olabileceklerden biri. Ara vermiş iki isim KARADAMAR (1) ve MARLON KEMAL (4) yer varsa değerlendirelim.

4.AYAK: MARİSSA (2) ve RAZYANA (3) çok ön plana çıkmış isimler BESSEY (1) onlardan biraz daha aşağıda değerlendirilmiş ve RIO KARNAVALI (4) da hadi bir at dışarıda bırakmayalım kapayalım diyenlerce kuponlara yazılmış. Yarış bittiğinde bir at dışarı bıraktım o geldi dememek lazım kapayanlar doğru yapmış benim görüşüm bu dörtlüden hangisinin kazanırsa sürpriz olmayacağı yönünde.

5.AYAK: Suyun akışına kapılsak burada MANOUSH (6) ilk sırada vermez BABA DÖKER (1) i ikinci sıraya atmazdık. Bu nasıl bir Baba Döker'miş ki AGF'de ben yorumu yazarken yüzde 68 leri görmüş durumda. Güzel İzmir Koşusu beşincisi, Ankara'da Grup 1 üçüncüsü tamamda geçilmez biir isim değil. 31 yarış koşup 15 birincilik almış en son yarışını 2 Haziran 2016'da kazanmış sonraki 5 yarışında birinciliği bırakın ilk ikiye girememiş. Rakipler çok kuvvetli onu kabul ediyorum ama kalite safkan her zaman kalitedir buna da eyvallah ama bugün içimden tek yazmak hiç gelmiyor. Yazanlara da bir şey demem zaten neler yaptığı ortada fakat ben sürpriz olsun istiyorum MANOSUH gelsin MY ROYAL SUN (5) kazansın kuponlarında Babadöker yazanlar bir silkelensin istiyorum. Sıralamam 6-1-5 ama yien diyorum BAbadöker tek yazana sesim çıkmaz kalitesi yüksek bir isim saygı duyarım.  . 
 
6.AYAK:
  BAD GIRL (2) ün yarışları oldukça ilgi çekici. Özellikle ilk yarışta tek yazdığımız All I Need 'i geçtiği koşuda öne erken gelmesi ve sona kadar mücadelesi oldukça etkileyici. Bugün Özcan'da tekrar biniyor ve kazanma ihtimali oldukça yüksek. Ben alternatif tek olarak bu safkanı öneririm ama yeriniz varsa bugün çok iyi koşacağını düşündüğüm ARALYN (1) ve iki yarışıda iyi olan son yarışında çok dışlardan dolaşıp zaman kaybeden UÇAK KAÇTI (11) yanına yazmak istiyorum. Çok sürpriz aynı evi paylaşan iki bincimizden birinin hazırlayıp diğerinin bindiği GOOD MARRY (5) olur.

İZMİR ALTILI
1.AYAK: 1-ALL I NEED
2.AYAK: 14.5.7.12.1.8.6.11.9.17
3.AYAK: 2.5.3
4
.AYAK: 2.3.1.4
5.AYAK: 6.1.5
6.AYAK: 2.1.1

İZMİR YEDİLİ
1.AYAK: 1.3 
2.AYAK:
1-ALL I NEED

3
.AYAK: 14.5.7.12.1.8.6.11.9.17
4.AYAK: 2.5.3
5.AYAK:
2.3.1.4
6.AYAK:
6.1.5
7.AYAK: 2-BAD GIRL

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments