17.01.2017 SALI KOCAELİ (ALTILI TUTTU)

17.01.2017SALI KOCAELİ

Kocaeli'de Maiden yarışlarda büyük ihtimal San Francisco ve Çikok Şovgen koşmayacak. Yarın bekleyin kuponunuuz erken yatırmayın San Francisco oynanan bir isim belki koşar o zaman kupona ilave edin. 

1.AYAK: İlk ayakta MISS ENCORE (5) ve YILDIRIMKIZ (9) başta yazacağımız isimler olsunlar. Zaten puanlamalarda da bu ikili ön plana çıkmış  durumda. Miss Encore Diyarbaır'da koşuyordu Kocaeli'ne geldi tek yarış koştu dördüncü oldu bu sefer kazanabilir. Yıldırımız'ın da 2 aylık aradan sonra koştuğu yarışı gayet tatminkar. Başta bu ikili yazalım... Sonra yer kalırsa bir ylık araya rağmen idmanlarında beğenilen OCTOFELIX (6) ve Dilbağı takılması yarayan LA REYNA (4) ilavesi yapalım. Geçen yarış İNCİKHAN (2) duymuştuk bir icraatı olmadı yer kalırsa değerlendirin.
 
2.AYAK:
Yamak 1 yarışında kilolar bir hayli yüksek ve mesafede uzun.  Çıkışta apranti kardeşlerin güçleri kuvvetleri yerindeyken başlayacaklar çalışmaya sonunu getiremeyecek hepsi yorgunluktan ölecek atlarını itemeyecekler. O yüzden kalabalık tutacağım bir yarış olacak ve KADBEY (4), BEAUGAZON (1), VELİAHT (7), BARRERA (3) ve SO HELP ME GOD (2) beraber değerlendireceğim.

3.AYAK:
DOLUDİZGİN (8) in favori olarak gözüktüğü işin içine girince BÜYÜKDÜŞÜN (3), BAŞYAZAR (2), AKKURT (1) ARKADAŞIM (5) ve ABJARKAYA (4) nında şanslı görüldüğü bir koşu.  

4.AYAK: Bu yarışta İLKERBEYLİ (3) bence grubu ayırır gider fazla heyecan çektirmez koşuya ağırlığını koyar ve kazanır. Mesafe lehine uzunu bence daha iyi koşar, idman durumu iyi, bincisi içlerinde bence en iyisi ve safkan formda en önemlisi de bu. Kendinen hafif rakipleri var ama kalitesi diğer rakiplerine kilo vermeyide sağlayacak bence İlkerbeyli kazanacaktır.

5.AYAK: Bu koşuda da LHAZAREEN (5) Kocaeli pistinde kim varsa, kimle konuşursam tek olarak bana önerildi. Atman ekürisinin safkanı, Iron Clad'ın kardeşi, son yarışında Kulaklık yoktu , bu sefer taktılar ve Mehmet Kaya ile rakipleri arasında farklı görünüyor.  Yıkarsanız İzmir'den gelen YAĞMURUM (8) ve İncikhan'la eküri koşup üçüncü kalan SILA KHAN (7) değerlendirsinler.
 
6.AYAK:
  Son yarışta HANIM SULTAN (1) ve SAPANCALI KIR KIZ (5) birincilik mücadelesi içinde olurlar. Sapancalı'nın son yarışı hiç inandırıcı değil bence bugün hedef ypmanı bekliyorum. Hanım Sultan'da kazanırken oldukça iyiydi ve isterseniz son ayak bu iki isimle geçin gidin. Son ayak ilaveleriniz varsa KOLAÇAN (2), MANYAS (6) ve SARECAN (4) düşünün.

KOCAELİ ALTILI
1.AYAK: 5.9- - 6.4.2
2.AYAK: 4.1.7.3.2
3
.AYAK: 8.3.2.1.5.4
4
.AYAK: 3-İLKERBEYLİ
5.AYAK: 5 - - 8.7
6.AYAK: 5.1 - 2.6.4

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments