16.01.2017 PAZARTESİ BURSA (ALTILI TUTTU)

16.01.2017PAZARTESİ BURSA

Biz para verdirelim diye uğraşıyoruz ya, aslında ne yaparsak yapalım istediğimiz kadar sürprizleri kovalayalım favori ağırlıklı yarışlarda bizim istediklerimiz gerçekleşmiyor. Yılın ilk iki ayı oynamayalım mı ne yapalım bilmiyorum ama arada bir tane büyük denk getiricez ona kendimizde para vermez diye oynamıycaz yazık edicez diye korkuyorum.

1.AYAK: İlk ayak Murat Gündüzeli 'li EGEBEYİ (6) ve Ferdi ile çok iyi yarışlar yapan BURAKŞAH (3) gözümüzün içine batıyor. Yaz bizi boş ver birimiz olmazsa diğerimiz gelir diyorlar ama detaya girince iş o kadar basit değil. SİVASLI MUSA (9) bizim gediklimiz yazmadan duramayız. İyide koşuyor bu grubuda bir form sıçraması yapıp geçerse şaşırmam. TURGUT USTA (8) ise rekor sayılabilecek 26 gün dinlendi. Kilo uygun bugün kazanma ihtimali var. Son İstanbul yarışı başarısız olsa da BEYREK (7) ve tatminkar koşuları bulunan MUHRİP (1) kuponuma ekleyeceğim diğer isimlerdir.
 
2.AYAK: Son yarışında EKATERINA (2) padokta çok iyiydi, yarışta da oldukça iyi koştu ve Maidenden çıkması çok yakın görünüyor. Belki yarın belki yarından da yakın, belkide bugün.
Rakip olarak KESTANE (7) son dikkat çekici yarışı ile ön planda. Ben bu yarışta ufak kuponların bu ikili ile geçebileceğini düşünüyorum. Geniş oynayanlara TARSANAS (10), GREEN HOPE (4), HOSLI GOLD (5) ve THE QUEEN RIVER (11) öneririm.

3.AYAK:
Son yarışında HALİME HANIM (1) İzmir'de koşmuş önde kaçmış ama son metrelerde dışına gelen Mösyöspartaküs'e geçilmişti. Bugün yalnızca dişilerin katılacağı bir koşuda yarışacak ve göründüğü kadarı ile önde yalnızca kaçacak. İlgilileri ile Cuma'dan bu yarışı konuşmuştuk ve kazanıp biraz tatile gireceklerini atlarını dinlendireceklerini söylediler. Vaseem ile koşmaya devam edecekler ama hedef Halime Hanım'la burayı kazanmak. bende onlar gibi düşünüyorum yakalanmadan bitireceğini düşünüyor tek yazıyorum.

4.AYAK: Bu yarışta mesafe safkanlar için ayırıcı ve kazananı belirleyici olacak. Kimin uzun koşacağını kestiremedim... Çünkü bariz olarak ben uzun koşarım rakipleri geçerim diyen bir isim yok. Yalnızca BİRBEYHAN (4) önde gidecek rakipleri sonlarda yakalayıp geçebilecek kapasitede bir isim. Sonları kuvvetli mesafe uzun bu safkana yarayabilir.

5.AYAK: Normalde bir tane tekle oynayınca buraya maksimum 5 at yazacak kadar yerimiz kaldı. Fakat gerek Birbeyhan gerekse Oğlum Ozan alternatif tekler hatta ikinci ayakta 2-7 ile azaltılabilir. Eğer başka yerleri azaltırsanız bu ayağı kapayın. Benim bu koşudaki sıralamam  2-5-6-1-3 şeklinde. Aslında dediğim gibi Hepsi denebilecek bir koşu.
 
6.AYAK:
  Son yarışta OĞLUM OZAN (3) her şekilde ön planda... Hem uzun mesafede, hem üstündeki aprantisiyle hem de bu tip gruplarda safkanın performansı oldukça iyi görünüyor. Belki DRUMMER (5) ve PERFECT YILDIZ (2) ama ben at yazarsam MARMARAY (4) da yazarım.

BURSA ALTILI
1.AYAK: 6.3.9.8.7.1
2.AYAK: 2.7
   - - -  10.4.5.11
3
.AYAK: 1-HALİME HANIM
4
.AYAK: 4 - 3.1.2
5.AYAK: 2.5.6.1.3 
6.AYAK:
- - - 5.2.4

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments