14.01.2017 CUMARTESİ ADANA (ALTILI TUTTU) (2)

14.01.2017CUMARTESİ ADANA

1.AYAK: Bugün Adana Altılının ilk ayağına ELİFCAN (4) yazarak başlayacağım. Bugüne kadar 8 koşu yapan bunların 1 tanesini kazanmayı başaran safkan son Handikap yarışında benim ilgimi çekti. Zaten o yarışta buradaki 4 rakibini geçti ve mesafe uzadıkça daha da iyi koşacak izlenimi bana verdi. Bugün en ciddi rakipleri STAR SCREAM (1) ve SEFİRBEY (2) ki onlarda kilo olarak bu safkanda bayağı ağırlar. Star Scream 'in Far Son yavrusu olması nedeniyle ve 56 kilo Burhan Kılınç la koşacak olmasına bakarak en ciddi rakip olarak düşünebilriz. 4-1 başta sonra 2 diyor bu ayağı maksimum üçisimle geçiyorum.  .

2.AYAK:
1500 metrede Dişi safkanlara ait bir koşu ve en şanslı gördüğüm GÖRGÜNCAN (4) geçen hafta iyi koştu, tatminkar bir sonuç aldı, Cengo'yu yakalayamadı ama aynı yarışı yaparsa kazanma ihtimali yüksek. Dilerseniz bu safkanı risklide olsa tek yazarak kuponu ufaltabilirsiniz. Rakip arayınca bir çok isim karşımıza çıkıyor özellikle Adana'da uzun kısa demeden iyi yarışlar yapan FÜLANE (7), çok uygun kilo yakalayan ve sonlarda adından bahsettirecek CANIM ÇİDEM (11) ve Müslüm Çelik ile ULUÇKIZI (8) dikkat çekiyor. Ben bu dörtlü ile ufak kuponumu şablonumu geçtim ilave larakta büyük kuponlar için hakkında iyi bilgiler aldığım BİLBİLAN (5) ile iki yarıştı çüncü olurken beğendiğim ÇAKIR CELEP (3) ekledim.. 

3.AYAK: Maiden koşuda üçüncülük serisini bitirmeye çalışacak MISTER TICKER (6) güvenemediğim jokeyi ile başta yazacağız ama tek olarak değerlendirmeyeceğiz.
Safkan zaten uzun bir süre ara verdi idmanlarında her ne kadar düzenli çalışıyor olsa da hefes yönünden zorlanacaktır. MAYTENALLY (5) son yarışında çok fazla kaçtı son 200 de temposu düştü buna rağmen tabelaya asıldı, idareli kaçacağı yarışlarda başarılı olabilir, bugünde rakipler uygun mutlaka değerlendirilmelidir. ALİ (1) için Karataş'ın bindiği son yarışında halen yağlı bu hali ile kazanamaz demiştim. Yrış koşarak bu fazlalıklarını attan atmak istiyorlar eğer bu hafta arası birazda kür yaptılar tere aldılarsa bu safkan unutulduğu bu yarışta başarılı olabilir. Birde SCARLET FALCON (8) buray ayazarsak koşu sağlama alınmış olur. .

4.AYAK: Adana'da ilk yarışında 1500 metre kumda Karataşile çok kötü koşan son yarışında Müslüm Çelik ile Grup 3 kazanırken beğendiğim ve buradaki ciddi rakiplerini kolay geçen KADHAN (2) geçen hafta 1.08.3-27.5 harika dereceli galobunun ardından 42.2.-27.8 birde sprint yapıp bu koşuya çok iyi hazırlanmış. Safkanın bir aksilik olmazsa bugünde kazanmasını bekliyorum.

5.AYAK: Kısa Vade 7 bir koşu ve Dişi safkanlara ait olduğu için bana zor gelen bir yarış. Ben bugün pek şans verilmiyor ama başta EZGİLİ (1) yazacağım. İki yarıştır bence harika koşuyor ve jokeyiyle de iyi anlaşıyor. PERHANE (9), OPRSTINATE (4), TATVAN KIZILCA (10), AUF WEDERSEHEN (6) ve MASTARKIZI (7) diğer şanslı isimlerdir.
 
6.AYAK:
  Son yarışta bir MAiden koşu ve yarışın büyük favorisinde Selim Kaya var. Bu safkan formda ama bincisi bir o kadar kafası uçuk durumda. Ne zaman ne yaacağı belli olmadığı için DOWN TOWN (3) başta yazmakla birlikte kuru pistte çok koşacak bugünda Adana'da hava kapalı ama yağmur olmadığı için etkili olabilecek YOLCUHAN (9) bugün daha iyi koşacağını duyduğum BY ZAZA (1), geçen yarış çok güvendiğim ama jokeyinin yarış içinde ne yaptığını anlamadığım FIRE FOOT (4) ve artık daha iyi duruma gelen RAPIDAMENTE (8) ile KÜBALI (5) yazmak istiyorum.

ADANA ALTILI
1.AYAK: 4.1 
2.AYAK: 4.7.11.8
3
.AYAK: 6.5.1.8
4.AYAK: 2-KADHAN
5.AYAK: 1.9.4.10.6.7
6.AYAK: 3.9.1.4 - - - 8.5

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments