22.01.2015 İZMİR TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufukcakirlogo1922.01.2015 PERŞEMBE İZMİR TAHMİNLERİM

İzmir için uzun uzun yazamadım ama sizlere fikir verecek yorumlarda bulunmaya çalıştım. Umarım bu zorlu İzmir programında sizlere bir nebze olsun yardımcı olabilirim.

1.AYAK: Kendisini bir nebze unutturan BURGAZBEYI (6) sevdiği mesafede etkili jokeyi ile birinciligin bir numarali adayı olarak görünüyor. Biraz sık koştu bu aralar ama bu koşu daha iyi koşması kazım. İstikrarlı isim ÇETİNKALE (4) son koşusunda da çok başarılı bir performans ortay akoymuştu, uyum içerisinde olduğu binicisi Mahmut Sav ile favoriye rakip olmasını bekliyorum. DOĞUHAN (3) son iki yarışından birincilik ve üçüncülük çıkararak ne kadar formda olduğunu gösterdi. Bugünde safkandan çok iyi bir yarış bekliyorum. GEÇİLMEZ (7), CORDOBA (9), DELİCİHAN (2) SOYLUKRAL (1) ve KAMBER (8) yine ilk ayaktan yatmamak için yazdığım ve kalabalık kuponlara önereceğim isimler.

2.AYAK: Sonunda kan hattının kalitesini hatırlayıp, sorunlarından kurtulup kardeşi Uçanoğlu'nu utandırmayacak performanslar sergilemeye başlayan UÇANHABER (5) etkili formu ile koşuyu lehine çevirecek ve kazanacaktır diye düşünüyorum. Bir süre istirahat eden safkanın 1.12-28 kolay bir galobu varki bu formu ve dinçliği ile bence kazanacak bir performans sergileyecektir. Bugün iki tekle iki farklı kurgu hazırladığım için ilk tek olarak bu safkanı önereceğim.  İkinci kupon biraz uçuk olduğu için bu ayakta da cazip isimleri değerlendirdim.

3.AYAK: Performans olarak diğer rakiplerinden ayrılan isimlerden hayatının ilk iki koşusunda ikincilikler alan LA LUNA DIVINA (2) favorim olsa da 1.16.87 ile ikincilik alarak yarış hayatına başlayan PATIENT (4) ve başarılı sonuçlar alarak kapasitesi yüsek bir isim olarak görünen LADY RIVER (3) her kuponda olmasını tavsiye edeceğim isimlerdir. Yedi safkan içinde bu üçlünün hepsini geçebilecek bir isim olduğunu düşünmüyorum. Bence bu üçlü, bu koşu için yeterli olacaktir.

4.AYAK: FANCYHANCY (4) ve BUBONA (3) arasındaki mücadeleden birinci çıkmasını bekliyorum. FANCYCHANCY kısa bir süre ara vermişti arkasından 1400 bir yarış koştu ve ikinci olarak iyi hazırlandığını gösterdi. Son günlerin başarılı aprantisi ile koşuya katılacak olan safkan bu tip mesafelerde her zaman iyi koşan ve 51/26 galobunda formda görünen BUBONA ile birlikte kuponlar yazılırsa bu ayaktan yatmayız düşüncesindeyim.

5.AYAK: Bugun Türkiye puanlamasinda neredeyse sonuncu olan bir safkanı kuponumuza ilk isim olarak yazacagiz. Adeta Fatih Vurucu ile yatip kalkan GRAND STAR (2) idman pistindeki performansını sahaya taşıması halinde kazanacaktır diye düşünüyorum. Ben ters kuponumda bu safkanı tek yazacağım ve cazip bir ikramiye kovalayacağım. Fatih için özellikle bir parantez açmak istiyorum yarın fırsat bulursam arayıp başarılarda dileyeceğim geçirdiği kazadan sonra bu seneye çok iyi bir başlangıç yapmasını canı gönülden diliyorum. İlk kuponumuzda rakiplerinide görebilirsiniz.

6.AYAK: Son ayak yine kolay değil. Bir iyi bir kötü koşan ISONIC (10) favorim. TORUN ANGEL (2) son yarışında snonlarda adından bahsettirmiş güzel atakları ile dikkat çekmişti. RUH ADAM (4) hep oynuyoruz ama ne zaman ne koşacağı hiç belli değil bakalım yarın bu safkandan nasıl bri performans sergileyeceğiz. Sorunları yüzünden ara vermişlerdi ama ilgilileri ELBI (8) yi çok iyi hazırladılar bu dörtlüyü öncelikli olarak kuponlara yazalım.  HIS MAJESTY (16), RACLETTE (14), MANICOURT (13), SUGARFOOT (11) ve BAY BLESSING (5) geniş kuponumuzda kullanacağımız ve sürprizi bekleyeceğimiz safkanlardır. 

FAVORİ ALTILI KURGUM
1.AYAK: 6.4.3.7.9.2.1.8
2.AYAK: 5 TEK
3.AYAK: 2.4.3
4.AYAK:
4.3
5.AYAK: 2.4.
1.3.5.6
6.AYAK: 10.2.4.8.16.14.13.11.5 

CAZİP ALTILI KURGUM
1.AYAK: 6.4.3
2.AYAK: 5.6.3.8.1
3.AYAK: 2.4.3
4.AYAK: 4.3
5.AYAK: 2 TEK
6.AYAK: 10.2.4.8.16.14.13.11.5

You have no rights to post comments