23.01.2015 KOCAELİ TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufukcakirlogo1923.01.2015 CUMA KOCAELİ TAHMİNLERİM

Cuma günü her iki programda da pek bir umut yok. Kocaeli için yazmaya çalıştığım yorumlardan da göreceğiniz gibi ufak bir şablonla Kocaeli yarışlarını geçtim, bu koşulardan fazla büyük bir ikramiye beklemiyorum. 

1.AYAK:  Altılının ilk ayağında koşacak safkanlar arasında Ankara'dan Kocaeli'ne geldikten sonra iyi yarışlar çıkaran GOOD HEARTED (2) dikkatimi çeken ilk safkan oldu. Bu sefer binicisi değişti ama apranti ile kilo düşürdüler ve safkan iyi bir yarış çıkarıp birinciliğe uzanabilir. Bence ilk rakibi yien hafif kiolulardan HOSLİ (5) olacaktır. Sinek sıklet aprantisi ile 47,5 kiloya düşen safkan çok ters bir sonuç alabilir favorileri avlayıp kazanabilir. Aslında her zaman olduğu gibi ilk ayağı kalabalık tutacağım için sırasıyla ZENYETTA GIRL (4), CATCH (3), KYOSHI (1) ve bir at dışarı bıramamak için BRITISH SIANG (6) yazıyor ilk ayağı kapatıyorum. Sürpriz olacaksa burada olacak gibi görünüyor. Bana ilk ayağı tek yaz deseniz GOOD HEARTED derdim ama zor bir koşu. 

2.AYAK:  MUSON RÜZGARI (3) Kasım ayının sonlarına doğru formunu buldu üst üste iyi koşmaya başladı ve yedi yarıştır hep mücadele içinde hep birinciliği kovalamanın peşinde. Gökbakır ve Yıldızhan Star arkası ikinciliklerden sonra son yarışında kazanacak dediğimiz anda temposunu biraz yitirince Efekan ve Anılbey'e geçilen ve üçüncü kalan safkan bugün bu saydığım rakiplerin hiç birinin olmadığı bu grupta mutlaka çok şanslı olacak. Rakip olarak başta KOYRAMERT (2) daha sonra ekürilerden SUBAŞI (5) tutuyorum. Yine burayıda tek yazalım deseniz tabiki MUSON RÜZGARI derdim

3.AYAK: Bu koşuda da HATTUŞAŞ (3) ve GEORGE OF THE JUNGLE (4) arasında bir yarış bekliyorum. Kilo 60 olmasa zaten Hattuşaş tek yazardık ama Ali Kaçmaz'lı 48 kilo koşacak Georgeofthejungle çok sert rakip olacak görüşündeyim. İki at misliciler içinde ideal olan düşüncesindeyim.

4.AYAK: İzmir'de 1400 metre de Gümbür Gümbür'ü geçen EMBİRHAN (3) düzlüğü kısa olan Kocaeli pistinde kimseyi yanına sokmaz ve kolay bir birincilik alır. Safkanın yanına at yazmak, geçilmesini beklemek bence hayalcilik olacak.  

5.AYAK: 1200 metrelik sürat yarışında KOCAMANTINAZ (2) ve TIME ATTACK (6) her ne kadar öne çıkardığım isimler olsalar da WILD AVALANGE (4), SNOWANGO (3), MAGRIB (1) inde kazanma ihtimalleri olduğunu düşünüyorum. Diğer iki safkan herhalde grubun gerisinde kim kazanacak diye seyrederek birbirlerini geçme mücadelesi verirler.

6.AYAK: Hayatının ilk yarışında bu pistte 1200 metre de seri stili ile önde koşuyu sürdüren ve sonlarda Narmada'ya teslim olan CLARIS (3) favorimdir. Safkan o gün önde yıpranmasına rağmen sonlara kadar mücaeleden vazgeçmeyerek karakterli bir safkan olduğunu göstermişti. Tek yazılacaksa bu safkan tek denenebilir ama bu kadar tek alternatifinin olduğu bu koşu gününde JULEM (7) ile PRENSES YAĞMUR (9) ikilisini kuponuma ilave edip son ayağıda sağlama almak istedim.

KOCAELİ NORMAL ALTILIM
1.AYAK: 2.5.4.3.1.6
2.AYAK: 3.2.5
3.AYAK: 3.4
4.AYAK: 3 TEK
5.AYAK: 2.6.4.3.1
6.AYAK: 3.7.9

KOCAELİ MİSLİ ALTILIM
1.AYAK: 2 TEK
2.AYAK: 3 TEK
3.AYAK: 3.4
4.AYAK: 3 TEK
5.AYAK: 2.6.4.3.1
6.AYAK: 3 TEK

You have no rights to post comments