26.01.2015 İSTANBUL TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufukcakirlogo1926.01.2015 PAZARTESİ İSTANBUL TAHMİNLERİM

4.961 TL veren dünkü Adana altılısını bulunca hemen bir gün sonra tahmin yazmak zor oluyor ve doğru tahmin etmek gibi bir mecburiyet hissediyor insan, görev bir kat daha zorlaşıyor. Dünkü altılımızı görenler üye oldular ve onlar bugünde bizden bir altılı beklentisi ile heyecanla ne yazsak oynayacaklar. Üyeler sizden her gün bu tip tahminler bekliyorlar ve sorumluluk büyüyor.

O yüzden bugün İstanbul'u başta yazıyorum ve Urfa için sizlere söz vermiyorum. Urfa hem tahminci için hem de yarışsever için zor bir yarış şehri. Belki son dakika bir kaç duyumla kendi çalışmalarımı birleştirip bir kupon hazırlar bu sayfalarda yayınlarım ama fazlaca büyük oynamamanızı da şimdiden tavsiye ederim. 

Salı ve Çarşamba günleri Adana'da olacağım. Yarışları yerinde seyredip hipodromdan sizlere tahminlerimi göndermeye çalışacağım. Twitter üzerinden son dakika paylaşımlarda da bulunacağım. Bu yüzden belki siteler aksayabilir ama elimden geldiğince bu durumu çözmeye çalışacağım.

Yarın saat 11:00-12:00 arası Kanal 724 spor kanalında At Yarışı Programlarına da başlıyoruz. Şimdilik Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri yayınlanacak Koşu Bülteni Programını Turksat uydusu üzerinden, D-smart platformu ile internet üzerinden seyretme şansınız var. Mümkün olduğunca dostlarınıza ve ganyan bayilerine programı yayabilirsek, seyredilmesini sağlayabilirsek, interaktif katılımı çoğaltabilirsek en güzel çalışmalarımızı sizler için orada dile getirmeye çalışacağız. 

Şimdi İstanbul'u dilimiz döndüğünce yazalım;

1.Ayak: Maiden koşu ile altılı başlıyor ve programın zayıflığı daha burada ortaya çıkıyor. 4 yaşlı Araplara ait Maiden koşu 6 safkanla koşuluyor ve benim dikkatimi çeken ise bu defa Dil Bağı takılarak koşuya katılacak olan ve buradaki bir çok rakibini koştuğu yarışlarda geçme başarısı göstermiş ESKİ KÖYLÜ (3) oldu. Orijin olarak belki bize hiç anlam ifade etmeyen Anne ve Baba olarak görüyorsunuz ama gruptaki atlar o kadar başarısızki kazanırsa hiç şaşırmam. Aslında ufak kuponumda ters köşe yapıp bugün ilk ayağı tek deneyeceğim. Geniş kuponumda ise geçen haftaki yarışında hafiften kıpırdayan ve bu sefer kazanmaya çok yaklaştı diye düşündüğüm ÇORMİK (5) başta olmak üzere AKDENİZ ATEŞİ (1), YİĞİTİNKIZI (6) ve EMİNEFE (2) yazmaya çalışacağım. Aslında hepsi demek en güzeli burada her ne sonuç olursa olsun beni şaşırtmaz.
 
2.Ayak: 1400 metrelik Maiden koşuda Halis abinin üzerine titrediği DÖKERBEY (1) favorim. Tarkan'ın atlar bugünlerde formlarını yükselttiler ve en son Seldanınoğlu kazanmıştı şimdi de ekürisi birinciliğin en güçlü adayı.
Bence en büyük rakipleri BRAYMIN (4) ve KANLITAY (2). Braymin'in son yarışı fena değil o üçüncülüğünde Dökerbey arkası üçüncü olmuştu ama Canakır ve Deli Ünveren'i geçmeyi başarmıştı. Kanlıtay ise Kocaeli pistine gitti orayı sevmedi kumu yadırgadı ve şimdi yine istanbul'da şansını deneyecek bence iyi bir koşu da sergileyecek. TURBO JET (5) Karataş binince favori çıkanlardan diye düşünüyorum kuvvetli orijini ile kuponuma yazıyorum. Geniş kuponlara Kocakaya ile Maidenden çıkan daha sonra bir kötü koşu yapan ŞAHBEY (7) ve Giray gibi çok kaliteli bir Anneye sahip olan Tahire'nin kardeşi TULUYHAN (8) öneririm.  

3.Ayak: Dişilere ait Handikap 14 koşuda BETİFERİ (2) ve
AMARELISE (4) mücadelesi seyredecekmişiz gibi görünüyor. Yalnız ben son iki yarışını 1200 ve 1400 metrelerde kazanma başarısı gösteren Betiferi bir adım önde görüyorum. Amarelise Karataş'ın binmesi ile şansını arttırmış ama benim bombam uzun aradan sonra yarış gören ve hiç üzülmeden buraya hazırlanan BRAVE FAMILY (1) olacak mümkünse değerlendirin.
  
4.Ayak: Karataş'la koşuya katılacak IRON CLAD (1) son yarışında çok etkili bir sprint atmış ve önde gereksizce kaçıp,
tempoyu fazlaca yükselten WOLFS REVENGE (3) i sonlarda yakalayıp geçerek koşuyu kazanmıştı. Bugün yine mesafe uzun ve bu ikilinin koşunun ilk iki sırasını paylaşacağını ama birincinin hiç belli olmadığını düşünüyorum. Onun için ikisinide yazıp rahat rahat yarış seyredeceğim.

5.Ayak:
Geldik beşinci ayağa ve Dişilerin 4 Şart koşusuna. Son yarışında virajı en geride dönen, oralardan gelerek çok iyi bir sğprint atan ve öndekileri yakalama şansı kalmayınca Sadettin'in safkanı fazlaca zorlamaması ve enseye basması nedeniyle altıncı olan EL AZRA (2) benim bugün en çok güvendiğim isim. Yarıştan sonra Afak abi ile konuşmuş ilk yarışta Dişilere ait bir yarış bul kazanırız abi demiştim oda Sadettin'e yarış sonrası nasıl diye sorduğunda merak etme abi zıpkın gibi cevabını aldığını anlatmıştı, tam aradığı yarışı bulan EL AZRA bugün BANKOM olacak.

6.Ayak: Son ayak bugün bana zor geldi. Büyük kurgumda bu ayak HEPSİ olacak, eküri çıkınca 11 safkan kalıyor hepsini yazacağım. Ufak altılımda ise biraz kısaltma yapıp son yarışı kötü olsada çok kendini bulan BULUTREİS (2), idmanlarındaki formunu yarışa da taşıyacağını düşündüğüm BİÇER (1),
verdiği aradan sonra bir yarış gören onda da başarısız olsa da bugün iyi koşmasını beklediğim DEMİRREİS (3), her an bombayı patlatabileceğini düşündüğüm ve bugün fazlaca tutulmayan FÜZE (4), yine son koşusu kötü olsa da iki yarış önce ikinciliğinde beğeinimi kazanmış CAPPODOCIA (12), kalitesi tartışılmaz HASANŞAH (5) ve performansı bu gruba yetebilecek TANATAR (9) şeklinde olacak. 

HEPİNİZ BOL ŞANSLAR DİLERİM

ALTILI KURGUM
1.AYAK: 3.5.1.6.2.4
2.AYAK: 1.4.2.5.7.8
3.AYAK: 2.4.1
4.AYAK: 1.3
5.AYAK: 2 EL AZRA TEK
6.AYAK: 2.1.3.4.12.5.9.7.6.8.10
 

UFAK KURGUM
1.AYAK: 3 ESKİ KÖYLÜ TEK
2.AYAK: 1.
4.2.5
3.AYAK: 2.4.1
4.AYAK: 1.3
5.AYAK: 2 EL AZRA TEK
6.AYAK: 2.1.3.4.12.5.9

ALTILI GANYAN(3/4/4/3/2/3) :1.328,83 TL VERMİŞTİR, HAYIRLI OLSUN.
 

TUTTUĞUNUZ ATLAR GANYAN OLSUN,

HEPİNİZE BOL ŞANSLAR DİLERİM.

You have no rights to post comments