05.02.2015 PERŞEMBE İZMİR TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufukcakirlogo19

05.02.2015 PERŞEMBE İZMİR TAHMİNLERİM

Sitede üyelik için ödeme yapmış fakat siteye üye olmamış olanlar var. Veya yatırdıkları havalelerinde isim farklılığı olduğu için üyelikleri açılmamış olanlar mevcut. Lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresine sorunu olanlar bildirsin.

1.AYAK: 50 kiloluk UÇANHABER (7) çıkacak çıktığı gibi liderliği alacak ve son metrelere kadar yarışın içinde olacak. Bu safkanı yarış içinde bozacak temposunu yükseltecek ve yarışı biraz karıştıracak bir isim olacakmı zor görünüyor. Hani ben kazanmayayım Uçanhaber'de kazanmasın diyen olursa bilemem ama bunu yapan ağır kilolu safkanlardan biri olursa erken yorulur tabela dahi yapamaz. Hafif kiloluların zaten pek öyle yapacak kapasiteleri de yok. Benim düşüncem bir beyaz bayrak ayna yarışı seyrederiz UÇANHABER çıkar liderliği alır ve finişide ilk gören bu safkan olur. 

2.AYAK: GOOBLE UP (5) Halis Karataş'la favori. GENAROTOR (4) da Burak Koçoğulları ile ilk rakibi. Halis'in rakibi Burak olunca Halis için kolay lokma diye düşünebilirsiniz. Fakat verilen taktik Genarotor'un her zaman Halisin bindiği Gooble Up'ın dışında kalması yönünde. Burağa hep Halis'i içine al dışa sakın bırakma dendi. BU iki safkan arasında pek fark yok aslında performansları birbirine eşit ama yarış içi taktikleri ve jokeylerin idaresi sonucu belirleyecek. Birazda kilo avantajı Burak'tan yana ve iyi idare ederse kazanabilir. Ufak kuponlara bu iki isim yeterli geniş kuponlara bir safkan daha yazacağım bugün ters bir koşu bekliyorum ve kilosunun da kendisine avantaj sağlayacağını düşünüyor GREEN TEA (9) sürprize yazıyorum.

3.AYAK: Halis Karataş tercihleri yarışseveride bültencilerie gazeteleride etkiliyor ama burada Halis indiği ata geçilebilir. BADE HANIM (4) bugüne kadar gösterdiği performansla kalitesini göstermiş 102 handikapa çıkmış bir safkan ama son beşinciliğinde beraber kötü bir performans ortaya koydukları SANTINO (1) bu sefer Karataşı geçebilecek kapasiteye sahip bir isim. Badehanım tek bırakmak yerine ikisini beraber denemek ve ekürileride kuponuma koymak istiyorum.

4.AYAK: NORTH VALLEY (2) in bu mesafede iyi derece ile kazandığı koşular var. derece olarak çalışınca görüyorumki performansı tatminkar CEM CEM (5) den aşağı kalır hiç bir yeri yok. Bugün Akın Sözen Santino ve North Valley ile Karataşın çok güvenildiği yarışlarda kendisine çelme takabilir. Belki yarış çok büyük bir ikramiye vermez ama bu yarışta bu ikili arasında geçecekmiş gibi görünüyor. Hayatı boyunca 1600 metre üzeri hiç koşmadı ama hani ters bir koşu olur tempo istediği gibi giderse burada yazılabilecek bir isim daha varsa oda ES ES RUNNER (6) olacaktır. Yazarsanız üçü yoksa iki safkanla geçin.

5.AYAK: Her ne kadar İzmir pistinde koşmuş olduğu yarışlardaki başarısı ile BURKAL (1) çok ön planda gözükse de ben son yarışları ile bir çıkış yakaladığını düşündüğüm ve Ahmet Çelik'le çok iyi koşmasını beklediğim KARAMÜRSEL (3) yazmadan oynamam. Gerçek bir yıldız olma yolunda ilerleyen YILDIZHAN STAR (2) son bir aylık dönemde dördüncü yarışına çıkacak ama safkanın biraz daha güçlü rakipler yanında ne yapacağını beraber göreceğiz. Bu üçlü yeterli gibi görünüyor.

6.AYAK: Bu kadar az atla geçtikten sonra son ayağı kapayalım diyorum ama yinede dört ismi ön plana çıkarı ufak kuponuma onları yazdım. Misliciler derece bakınca ön planda gördüğüm LADY TIFANY (1) ve ROKSANA (9) yazıp burayı da iki ata düşürebilirler. İdman pisti raporları bana WHITE (3) ve SAHTEKAR (7) ı işaret ediyor. Bu iki isminde çok formda olduğunu görüyorum. O yüzden başta bu dört safkan daha sonra HEPSİ diyorum. 

ALTILI KURGUM
1.AYAK: 7 UÇANHABER
2.AYAK: 5.4.9
3.AYAK: 4.1
4.AYAK: 2.5.6
5.AYAK: 1.3.2
6.AYAK: HEPSİ
36 TL

TUTTUĞUNUZ ATLAR GANYAN OLSUN, HEPİNİZE BOL ŞANSLAR DİLERİM.

You have no rights to post comments