25.02.2015 ÇARŞAMBA BURSA TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufukcakirlogo19

25.02.2015 ÇARŞAMBA BURSA TAHMİNLERİM

Aşağıya yazdığım altılı Çok klasik bir altılı oldu biliyorum ama bugünlerdeki yarışlar ne bize, nede size tatmin edici ikramiyeler vermiyor, bugünde o günlerden bir olacak gibi görünüyor. Ben bu yüzden iki sürdirek teki yıkıp birde cazip kupon yaptım. Artık tercih sizin isterseniz iki tekli ilk altılımı biraz daha ufaltıp sermayeyi Adana'ya saklayın. 

Beşinci ve altıncı ayaklarda eküriler çok ön planda gözüküyor. Unutmayınki bu ekürilerden biri yarıştan çıksa ve diğer eküri yarışı kazansa AGF kimse çıkan eküriyi yazan onu yazmış sayılacak. Benim yazdığım at yarıştan çıktı ekürisi kazandı saylır diye düşünmeyin. AGF kimse ve eküriden biri çıktıysa, çıkan eküriyi yazdıysanız diğer eküri AGF değilse kazansa bile geçerli olmayacak. O yüzden ekürilerden biri çıkarsa kupon doldururken daha dikkatli olmak gerekiyor. 

1.AYAK: CANCANBEY (2) kazandığı yarışın ardından Handikap 16 da üçüncü oldu ki o yarış daha iyi koşular yapacağının göstergesi oldu bence başta yazılmalı. Şahpazlı, Zatışahane, Doludizgin ve Bahtışahane gibi çok güzel ikramiyeler kazanmış kardeşleri olan ZATIŞAH (8) 1.35 ganyanla kolay tempoda gelip gruba hakim olmuş son yarışını kazanmıştı bugün gerçek gücünü bize gösterecek. Ekürilerden BALYOZ (5) ve son başarılı yarışı ile OĞLUMEMREBEY (3) daha sonraki ihtimaller.  63 kilo olmasına rağmen FRİGYALI (1) derece olarak iyi çıkıyor ihmale gelmez.

2.AYAK: Ara verdikten sonra bir dördüncülük yapan fakat pek güven vermeyen bir isim olduğunu düşündüğüm HABER KARTALI (4) çok ön planda gösterildiği için çok tehlikeli bir Maiden koşu olduğunu düşünüyorum. O yüzden GAZAP ATEŞİ (3), HATUNAY (5),EZGİ SESİ (2), TAMBURİ (10) ve MELİKEHANIM (6) yazıp koşuyu kalabalık tutuyorum.

3.AYAK: Bu yarışa Adana’dan gelen TURABİ (6) ters pistten büyük ihtimal etkilenmez, İzmir'den alışıktır diyoruz ve favori olarak uygun rakipler yanında günün ilk tek adayı olarak bu safkanı görüyoruz. Tam mesafesinde koşacak olan safkan 1400 metreye kadar olan yarışlarda bugüne kadar 29 yarışa katılmış, 10 tane birincilik 9 tane de ikincilik yapmış. Kilosu da rakiplere göre çok ağır değil ve Mehmet Kaya biniyor safkan Mehmat Kaya ile 7 yarış akatılmış 2 tanesini kazanmış iki tanesinden ikinci ayrılmış jokey atını tanıyor ve Büyük ihtimal ben kazanacağını düşünüyorum kuponuma tek yazıyorum.

4.AYAK: ÇİKOK GELİNİ (2) nin biraz gerilerde düşünülmesi bana ilginç geldi. Safkan son yarışlarını kazanamamış olabilir ama derece de bu rakiplerden aşağı kalır yanı yok ve bence bugün için özel birde hazırlık yapılmış. Aşama içindeki BLACK SUN (3) ve Santino arkası 1 boy farkla ikinci olan TURAP (1) diğer şanslı gördüğüm isimler. Geniş kuponlara seri stili ile FREE STYLE (5) ve zor kazanan bir at olmasın arağmen LEYDİ İNTO (4) yazabilirsiniz.

5.AYAK: Kurtel ekürisinin ilk defa koşacak tayı KAŞGARKIZI (3) ve bugüne kadar yaptığı yarışlarda başarılı performans göstermiş ismi VARDARLI (9) aynı koşuya denk gelmişler. Kurra da farklı farklı yarışlara düşselerdi ikisinin de şansı olurdu ama ikisi aynı yerdeyse bize mecburen tek yazmak düşüyor.

6.AYAK: Belki son ayakta LAST POET (4) altılıya biraz heyecan getirebilir. Son Kocaeli yarışında da size önermiştim dördüncülükle yetindi o gün ama bu mesafede bu grupta safkan iyi bir sonuç alabilir bültenlerde biraz geri planda düşünülmüş bence çok şansı var gibi görünüyor. Eküri koştuğu Kaliteli safkan KÜLÜNKOĞLU (3) da beklenen yarışlarını son günlerde gösteremese de bu grupta söz sahibidir. Dilerseniz bu ekürileri son ayakta tek bırakarak 3. ve 5. ayaktaki tekleri devirip cazip ikramiye hedefleyebilirsiniz.  WATANABE (2) yine bu mesafeleri iyi koşar rakip yazacaksanız bu safkanı başta değerlendirin. Ben son ayak şablonda doldurdum ama ufaltmak isteyenler bu ikili ile geçebilir.

ŞANSINIZ BOL OLSUN

BURSA ŞABLONUM
1.AYAK:  2.8.5.3.1 
2.AYAK:  4.3.5.2.10.6
3.AYAK:  6 TEK
4.AYAK:  2.3.1.5.4
5.AYAK:  (3-9) TEK
6.AYAK:  4.2.
1.7.11
60 TL

CAZİP TERS KURGU
1.AYAK:  2.8
2.AYAK:  4.3.5
3.AYAK:  6.3.4.7.8.1
4.AYAK:  2.3.1
5.AYAK:  3.9.2.6.5.4.8
6.AYAK:  (4-3) TEK

45 TL

You have no rights to post comments