25.02.2015 ÇARŞAMBA ADANA TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufukcakirlogo19

25.02.2015 ÇARŞAMBA ADANA TAHMİNLERİM

1.AYAK:  Dişi safkanlara ait Yamak 1 yarış ile altılı başlıyor. Diyarbakır pistini seven arka arkaya 3 tane kazanan JUST BLEU (2) daha sonra Şanlıurfa'ya geçip bir yarış koştu ve at geçmedi. Safkan ger alınıp nükseden sorunu tedavi edildi ve çalışmalarını Urfa iç pistinde yapıp bu yarışı hedef yaptı buraya geldi. Ben başta yazacağım ama özellikle geçen hafta arası işlerinde çok değiştiğini ve bu yarış ciddi hazırlandığını öğrendiğim VIRGIN PEARL (4) yazmanızı öneriyorum. Burhan iyi idare ederse WARRIOR PRINCESS (8) yine çok iddialı olacak isimlerden biri. Her atı yarış kazanan bir eküride olan COFFEE BEAN (1) formasının hakkını verirse iddialı olur, bu grupta birinciliğe ortaktır. Yine Adana'daki dostların özellikle önerdikleri DARK MAGIC (6) yazmadan oynamamak lazım. Son yarışı kötü olsa da bugün çok etkili bir sonuç alabilir.  

2.AYAK: 50 gün önceki yarışını seyrettiğimde COELACANTHE (3) ilk yarışınıkazanır diye not almıştım ama o günden bu yana bir türlü beklediğim yarışı yapmadı geri alındı en sonunda bugün gördüm safkanı ama bu verdiği arada fazla iş yapmamış olması canımı sıktı. Bugün kötü koşsa bile unutmayalım ve şaşırmayalım, düzenli çalışarak ve fazla ara vermeden gireceği ilk yarışında bu safkan etkili olur. Uzun galoplarla bu yarış ahazırlanan ve hakkında çok iyi bilgiler aldığım BRAVE GIRL (2) de çok şanslı görünüyor. Emrah KADERSULTAN (6) için çok iyi bir rapor verdi ve çalıştırdı biniyor geçen hafta gördüğü yarışından sonra uzuna çıkıyor çok etkili olabilir. Yine Adana ekibinin özellikle önerdiği bende hiç çıkmamasına rağmen sizlere yer varsa bir çarpı atıverin diyeceğim ROZA BARINA (10) kuponlara ilave edilebilir..

3.AYAK: Bugün başta MY HEART (6) tutuyorum. 1200 de kazanıp 1400 metre de Ümidim'e geçilen safkan bu yarış için özellikle iyi hazırlandığını öğrendiğim bir isim. Yine son yarışını kazanamamış olsa da çok YAĞIZEMRE (2) ilk rakibi olacak. Bu safkan daha iyi rakiplerle Kısa Vade 8 yarışta iyi bir mücadele ortaya koymuş yarışı çok da geride  tamamlamamış beşinci kalırken birinciyle arasında 1 saniye gibi bir fark oluşmuştu. Koşunun üçüncü şanslı ismide THE MENTALIST (4) olacak gibi görünüyor. Bir türlü kazanmayan ama her türlü hazırlığı tam yapılan safkan Ahmet Çelik ile şanssızlığını kırabilir. Bu üçlüden sonra yer varsa bugün fazla şans tanımıyorum ama ÜMİDİM (5) yazabilirsiniz.

4.AYAK: Bu grup öyle bir oldu ki her yarış başkası kazanmaya başladı. ENDEREFE (4) iki yarış kazandı son yarışında ORÇUN (6) a geçildi DERHADIR (3) aynı koşuda dördüncü kaldı ama bugün Dil Bağı takıldı, GELİBOLU (5) aygır oluyordu döndü geldi yine koşuyor bu dörtlüde diğer rakiplerini geçer gibi görünüyor.

5.AYAK: Bütün Adana FAST TURTLE (3) üzerine yoğunlaşmış durumda. Tamam üzerinde Halis var, bu mesafede yaptığı yarışlar fena değil, rakiplerine göre derecede üstün ama çok güvenemedim. Özellikle her yarış oynadığımız ama bir türlü kazandıramadığımız iki isim POWERLINE (10) ve TEKDEMİRLİ (11) bugün biraz iyi koşsunlar favoriye çok sert rakip olurlar. Startta takılma huyu tekrarlamaz bu uzun mesafede birde iyi başlangıç yaparsa koşunun sürprizini de COOL WATER (2) dan bekliyorum.

6.AYAK: Belki son ayak kalabalık gözüküyor ve sürpriz olabilecek gibi duruyor ama bu grubun üstünde gördüğüm AŞKARBEY (1) bence kapanışı yapacak. Son yarışında Lokomotif, Babatosun arkası üçüncü olan ama protesto ile dördüncülüğe alınan safkan çok formda görünen ekürisi YAMAKTAY (3) ile birlikte yarışa ağırlığını koyup kazanacaktır düşüncesindeyim. Safkan bir Halid torunu ve bu tür mesafelerde çok başarılı sonuçlar alıyor. Safkan yeni yılda 4 yaşına basınca uzun mesafeli yarışlar bulmaya başladı ve gerçek gücünüde yavaş yavaş ortaya koyuyor. Bir aksilik olmazsa buraya kadar cazip sonuçlarla taşıyacağımız kuponumuzu yatırmayacaktır düşüncesindeyim.

ŞANSINIZ BOL OLSUN

ADANA ŞABLONUM
1.AYAK:   2.4.8.1.6
2.AYAK:   3.2.6.10
3.AYAK:   6.2.4.5
4.AYAK:   4.6.3.5
5.AYAK:   3.10.11.2
6.AYAK:  
1 TEK
77 TL

UFALTILMIŞ HALİ
1.AYAK:   2.4.8.1
2.AYAK:   3.2.6
3.AYAK:   6.2.4
4.AYAK:   4.6.3.5
5.AYAK:   3.10.11
6.AYAK:  
1 TEK 

26 TL

You have no rights to post comments