27.02.2015 CUMA KOCAELİ TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufukcakirlogo19

Dünde dediğim gibi yeni bir üyelik yazılımı çalışmalarına başladık ve herkese üyelik bitiş tarihlerini hatırlatacak kendisi otomatik herşeyi yapacak bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Şu anda manuel gidiyoruz ama telefon numaramızdan da her türlü desteği de veriyoruz. Yorumların altına hafta sonu dahil üyelikleri bitecek üyelerimizin ismini kopyaladım, bilgi vermek açısından yararlı olacağını düşündüm. Sonra neden hatırlatmadın demeyin :) 

27.02.2015 CUMA KOCAELİ TAHMİNLERİM

1.AYAK: LEO (7) İki yarış önce bu mesafede kazandığı koşuyu hatırlıyorum da aynısını koşarsa o günkü gibi uzak kazanması lazım. Fakat o kadar kafasına göre koşan bir at ki ne zaman ne yapacağı belli değil. Koşuyu en geri takip edip binicisinin çalışmasına hiç gerek duymadan kendisini önlere atıyor, kırbaç hiç sevmiyor. Hele tempo biraz yükseldiyse safkan için çok çok iyi oluyor ve sonlarda herkes durduğunda onun adını duyuyoruz. 1800 metrede kazandığı koşuda buradaki rakiplerinden 5 tanesini geçmişti. Yarışı süratlendiren Kondansatör'ü de uzak geçerken rakibine 1 saniyeden fazla fark yapmıştı. Fakat 1500 metrede son yarışında önde kaçıp giden Woddy nin yaklaşık 10 boy gerisinde virajı dönmüş en dışa çıkıp gelmiş ama mesafe kısa gelince yetiştirememişti. Aslında o gün Woddy'ninde durmaya pek niyeti yoktu önde rahat kalmış fazlaca zorlanmadığı için sona sermayeli gelmişti. Bugün ne olacak diye sorarsanız iki tane kupon yapacağım birinde LEO tek olacak, diğerinde rakiplerini de yazacağım.

2.AYAK: İkinci ayak Maiden bir koşu. Oturdum burada ön plana çıkan ACEMBEY (1) in tüm yarışlarını inceledim. İnanın sahipleri atla ilgili bu kadar inceleme yapmamışlardır. Her yarış oynadığmız ama bir türlü kazanamayan bu at neden birinci olamıyor diye baktım. Sonuçta buradaki rakiplerinden 6 tanesini daha önce geçme başarısı göstermiş ama ilk sırada yarışı bitirememiş bu safkanla ilgili olarak düşüncem sahiplerinin atın kazanmasını istemedikleri yönünde. Atının kazanmasını isteyen at sahibi antrenör olsa bu şekil koşmaz. 10 Ocak'la 21 Şubat arası 40 günde 6 yarış koşmuşlar üst üste hiç dinlendirmeden safkanı yarıştan yarışa sürmüşler. Uzunda kısada ne varsa denemişler ve hep favori çıkmış ama bir türlü birinciliğe kendini atamamış. Bu altı yarışta ganyanları 3.30-1.55-2.50-1.45-1.50-2.40 olmuş, hep üzerine oyun oynanmış, hep tabela yapmış ama bir türlü kazanamamış 41.650 TL ikramiye toplamış. Birincilik ikramiyesinin 24.500 olduğu bir yarışları koşmuş hiç kazanmadan nerdeyse iki katı ikramiye kazanmış. Bugün kazanma gayesi ile koşacaklarmı onu bilemiyorum. Bence iki rakibi var, onlarıda değerlendirip AKDENİZ ATEŞİ (2) ve BARLASTAY (4) ile birlikte kuponumuza yazalım üç atla burayı geçelim.  .

3.AYAK: Zor bir koşu gibi görünüyor. 1500 metre de kazanma ihtimali olan çok isim var ama ben bir safkanı diğerlerinden ayrı tutup Leo tek yazdığım kuponuma tek girip son üç ayağı dolduracağım. Diğerinde ise kalabalık tutup son ayakları zayıf geçeceğim. Ben HAFİZEM (3) i diğerlerinden biraz ayırdım. Başta söyliyeyim bu safkan biraz dinlendirilerek koşsaydı burada rakip tanımazdı. 1700 metre de 20 Ocak'ta kazandığı koşudan sonra Kısa VAde de gereksiz şekilde denenen safkan orada yaptığı beşincilikte bile güzel koşmuştu. Daha sonra 6 ve 20 Şubat'larda Ketme ve bugünkü bincisi Furkan Yüksel 'le 1200 de ve 1800 de birincilikler alan safkan her mesafede gücü yettiğince iyi koştuğunu gösterdi. Bugün kilosu 2 de aşağı gelmiş ve aynı başarısını tekrarlamasını bekliyorum. Bir kuponumda bu safkan tek diğerinde kalabalık tuttum.

4.AYAK: Son yarışında PRINCESS MAHRA (5) nın o kadar çok handikapı vardı ki hangisini yazsam bilemiyorum. Başta startta biraz oyalandı.  Buna rağmen öne erken gelip numara almak için fazlaca efor harcadı. 60 kilolu safkan kendisinden 7 kilo aşağı ve pistin içindeki rakibinden numarayı alamayıp ikincilikte yarışı sürdürdü. Bu kadar olumsuzluğa rağmen viraj sonrası geldi liderliği aldı ama safkan yeter artık dayanamıyorum dedi ve  hafif kilolu Kasap Fariz'e son metrelerde pes etti 1 boy geride ikinci oldu. Bugün ne olacak diye sorarsanız düzgün çıkarsa ve önlerde diğer safkanlara göre bir adım önde olan ESTİ GEÇTİ (2) ile fazlaca birbirlerini yıpratmazlarsa  ikili bitirirler. Birbirlerine girer illa ben numarayı alacağım diye mücadele ederlerse yarış karakolda biter. Ben ilk ayakları doldurduğum kuponuma PRINCESS MAHRA TEK yazdım diğerini iki atla geçtim.

5.AYAK: Zorluk derecesi yüksek bir koşu daha. İlk ayaklarda kurşunumuzu sıktığımız ve kalabalık kalabalık geçerek son ayaklara geldiğimiz kuponumuza 1400 de çıktığı gibi sonlara kadar dayanabilecek WOODY (3) başta yazalım. İlk rakip olarakta MY NUMBER ONE (1) gördüğümüz belirtip iki atı diğerlerinden ayıralım. Diğer kuponda sonlar dolu dolu olacak sorun yok ne gözüme çarparsa yazdım.

6.AYAK: Son ayakta ise bir kupona üç at yazdım diğerinde doldurdum. Deklarede yazmayımı unuttular yoksa bilerekmi yazmadılar bilmiyorum ama Kapalı gözlüksüz koşacak ekürilerden BAYRAKTARKAYA (3), son yarışlarında biraz kıpırdayan DOSTTAY (5) ile son Kocaeli yarışına göre YILDIRIMHAN (11) rakiplerinden biraz öndeler. Diğerleri yer varsa değerlendirilebilir.

ŞANSINIZ BOL OLSUN

KOCAELİ ALTILIM
1.AYAK:   7.2.3.4.5.8.10.1
2.AYAK:   1.2.4 
3.AYAK:   3.2.1.7.6.5.4
4.AYAK:   5 TEK
5.AYAK:   3.1
6.AYAK:   3.5.11

60 TL


KOCAELİ MİSLİ ALTILIM
1.AYAK:   7 TEK
2.AYAK:   1.2.4
3.AYAK:   3 TEK
4.AYAK:   5 TEK
5.AYAK:   3.1
6.AYAK:   3.5.11

1 TL

 

 

Hafta sonu Üyelikleri bitecekler

bedrihari , ali1903 , yolcu0544, Ndoganay91, sentinus, berkay, murat1081, Deep Blue, husunbeyi, kalantor, capocantiere, endru, eser01, canbekin, Altılı_avcısı, cadencealkml, ganyanbahis, kural, SACA, cesuryürek, floatingmine, cemoj, eyupensarimentese, alaca, Yorgancı, rihen, yavuz1907, kadir1975, erkan, örnek57, perbacco, ylmz, cemilaksakal, ARASAYDIN, Zeki811, ayhan, manisa45

You have no rights to post comments