06.03.2015 CUMA KOCAELİ TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufukcakirlogo19

06.03.2015 CUMA KOCAELİ TAHMİNLERİM

Bugün Kocaeli ve İzmir'de yine pek cazip koşular yok. Biz zorluyoruz para versin diye uğraşıyoruz ama yaptığımız kurgular bu ara sonuca ulaşmıyor.

Kocaeli için biraz sahadan destekli bir kupon yaptım.  Bazı jokeyler ilk defa Kocaeli pistinde start alacaklar bakalım onların performansları da nasıl olacak.

1.AYAK: HEYCANBİR (1) i TEK yazarak güne başlayacağız. Bu safkanın son yarışlarındaki performansı ile bu gruba geçilmesi mümkün değil. Aynı koşularını yapar başaına büyük bir aksilik gelmezse bence safkan önde de gitse beklese de farketmez kazanması lazım.  Derece veya galoplar hepsi HEYCAN BİR'i işaret ediyor ben ilk ayak TEK yazarak güne başlıyorum.

2.AYAK: YOURKVILLE QUEEN (5) İstanbul'daki yarışlarının ardından Kocaeli'nde iki hafta önce koştuğu yarışında dördüncü olurken pisti tanımıştı. O yarıştan sonra Kocaeli pistinde kalan ve yapmış olduğu galoplarında çok forma girdiğini belli eden safkan için pisti takip eden dostlardan aldığım bilgiler gayet iyi. İkinci ayağıda tek yazmak isterseniz bu safkanı düşünebilirsiniz. Mesafe kısa sürpriz olabilir derseniz geniş kuponlar için BİR UMUT (1) ve PERFORM (3) öneririm. Yine bir SON DAKİKA Bilgisi  koşuya at yazacaklar ATIA BALBA (6) İlavesinde yapabilirler.

3.AYAK:  Beş safkanın katılacağı Handikap 14 yarışta uzun mesafede CATCH (2) başta yazacağım. Bu koşudaki tüm safkanlar apranti ile koşuyorlar uzun mesafede kilo düşmeyi tercih ettiler bu safkan kilo düşmese jokeyle start alsa işi zordu ama Mahsun Demirbaş başarılı bir aprantimiz mutlaka hakkını verecek ve birinciliği zorlayacaktır. SMILE TO LIFE (1) uzuna pek çıkmadı ama pedigri itibarı ile koşabilecek gibi görünüyor. Çok hafif koşacak olan ve bu mesafe son koşusunda ikincilik yapıp, koşu tecrübesini arttıran JANKATIM (5) ise bu ikiliden sonra kuponlarda düşünülmelidir.

4.AYAK:  FRENKLI RÜZGARI (2) ve SANTINO (4) bültencilerde rakiplerine göre ön planda düşünülmüş iki isim. Bu ikiliden birinin gelmemesi altılı ikramiyesini yukarılara çekmesi yönünden önemli. Ufak kuponlar ikisini yazıp geçsinler ama ben sürpriz bekliyor kapatıyorum.

5.AYAK:  Orijin olarak farkını gösteren yarışlarında da bir istikrar yakalamış olan HATUNSUYU (4) uygun rakipler yanında başta düşünülmeli. Son yarışlarını az farkla bitiren iki isim ANEMON FIVE (9) ve ALANGU (8) daha sonraki ihtimaller. Kayaların ne zaman ne yapacağı belli olmayan atlarından GURBETKAYA (1) verdiği arada nasıl hazırlandı çok meraktayım çıkar bitirirse hiç şaşırmam. SOKU (2), AYGÖK (3) ve RÜYA GİBİ (7) de yazıp koşuyu biraz daha sağlama alalım. SON DAKİKA duyum " HAYMAANA (10) " ilave edilmeli.

6.AYAK: Bu koşuda da şanslı gördüğüm yedi atıda kuponuma yazıp en azından son ayağı rahat seyretmek istiyorum. Özellikle iyi haberlerini aldığım GRAND LARA (2) başta yazalım. Mesafe uygun olan ve formunu artık yakalayan CHARISMA (4) bu kalabalık yarışta temposunu yakalayabilir, rakiplerine kabul ettirebilirse çok şanslı olur. İzmir'deki son yarışlarını beraber koşan ve yakın bitiren isimler ISONIC (13) ile GRAND SEA (5) bugün ilk iki bile olabilirler. İyi hazırlanan TAKSHIMA (8) ve geçen sene koştuğu Kocaeli yarışlarında iyi sonuçlar almış pisti seven MISTER DEXTER (7) değerlendireceğim isimler olup koşuda sürprizi  NEYMAR (12) dan bekliyorum.

ŞANSINIZ BOL OLSUN

KOCAELİ GENİŞ ALTILIM
1.AYAK:    1 TEK
2.AYAK:    5.1
3.AYAK:    2.1.5
4.AYAK:    2.4.1.5.3
5.AYAK:    4.9.8.1.2.3.7.10
6.AYAK:    2.4.13.5.8.7.12

100 TL

KOCAELİ UFAK ALTILIM
1.AYAK:    1 TEK
2.AYAK:    5 TEK
3.AYAK:    2.1.5
4.AYAK:    2.4
5.AYAK:    4.9.8.1.2.3.7.10
6.AYAK:    2.4.13.5.8.7.12

19 TL

You have no rights to post comments