11.03.2015 ÇARŞAMBA ADANA TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufukcakirlogo19

11.03.2015 ÇARŞAMBA ADANA TAHMİNLERİM

MELDEGÜLÜ: 8 ay aradan sonra Adana'da koştuğu ilk yarışında buradaki rakipleri Ceres, Kırnıçhanım ve Orcik'i geçmeyi başaran safkan yarışı önlerde kabul etmiş, son dörtyüze doğru liderliği almak istemiş fakat Deniz Yıldız Vecihi'nin dışına çıktığında bu safkanın kapatması ile atını fazlaca zorlamamış ama sonlarda oşuyu çok canlı, çok istekli bitirmişti. O yarışın ardından yaptığı işlerinde beğenilen safkan bu hafta ciddi hazırlandıını 1400 metre galobu ve arkasından gerçekleştirdiği kısa sprintinde de gösterdi. Bu safkanın kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum.

TİBET: Halid yavrusu olan safkan uzun mesafelerde daha başarılı olacakmış gibi görünüyor. Ekim ayına kadar İstanbul'da olan daha sonra geldiği Adana'da iki yarış koşan safkan 2000 metrede koştuğu son yarışında Gökhan Kocakaya ile beşinci olmuştu ama birinci Katı Semih ile arasında 1 saniyeden biraz fazla vardı. Bu sefer daha uygun rakipler yanında Halis Karataş idaresinde çok şanslıdır.

LASER GIRL: Bu sene çok iyi yarışlar yapan safkan son yarışlarında önde boş kalamadığı ve temponun çok yükseldiği yarışlarda koşunun sonunu göremedi başarısız oldu. Bugün önde kendisini zorlayacak temposunu bozacak bir ismin olmaması safkan için avantaj diyor ayrıca son günlerin formda jokeyi Selim Kaya ile ilk sırada kuponuma bu safkanı yazıyorum.

MİNE TEYZEM: Son yarışlarında geliyorum sinyallerini veren ama bir türlü kazanamayan safkan hemcinsleri yanında kazanmaya çok yakın görünüyor. Ali Emre Tülek bu safkana devamlı biniyor ve yarış dereceleri olarakta, galoplarında gerçekleştirdiği dereceler olarakta rakiplerinden önde gözüküyor. Özellikle son yarışında Nepal birinciliği garantiledikten sonra Kırnıçhanım'la girdiği ikincilik mücadelesinde bir ara geriye düşmesine rağmen yeniden tazelemesi ve ikinciliği kurtarması çok iyiydi. Ben mücadeleci safkanın kazanacağına inanıyor günün en güvenlir ismi olarak bu safkanı görüyorum.

KHANKA: Son yarışında
da bu safkana çok güvendiğimi Selim'le kazanacağına inandığımı yazmıştım. O gün bence içerilerde kalması safkanın kazanması için bir engel oldu. Çok kolay tempoda yarışı sürdürmesi üstündeki jokeyi aldatan, son metrelere geldiğinde de tazelemeyen, bu sorunu bilmeyen jokeyinde, çok güvenip kaybettiği bir at oldu Khanka. Daha önce aynı problemi yaşamış Hakan Yıldız'ın bu sefer koşuyu hiç bırakmayacağını düşünüyor ve tek trakip olarak yine 6.SECRED FAİR tutuyorum.


ADANA GENİŞ ALTILIM

1.Ayak: 6.3.5.7.2.1

2.Ayak: 13.1.2.3.6.9.4

3.Ayak: 3.5.1.2.4

4.Ayak: 2.4.3.5.6

5.Ayak: 7 TEK

6.Ayak: 2.6

126 TL

ADANA UFAK ALTILIM

1.Ayak: 6.3

2.Ayak: 13.1.2.3.6.9.4

3.Ayak: 3.5.1.2.4

4.Ayak: 2.4.3

5.Ayak: 7 TEK

6.Ayak: 2.6

24 TL

You have no rights to post comments