17.03.2015 SALI ADANA TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufukcakirlogo19

17.03.2015 SALI ADANA TAHMİNLERİM

1.AYAK:  Uzun mesafelerdeki yarışlarının ardından 5 ay kadar dinlenen ŞİMŞEĞİM (6) belki de nefes açsın diye 1400 metrelik Satış koşusuna yazılmıştı. Ayhan Kurşun çıktığı gibi liderliği almış koşuyu forse etmiş, virajı önde dönmüş ama Durmazbey ile Yalınay arasında kalınca temposu bir anda bozulmuş koşuyu dördüncü bitirmişti. Koşuyu kazanan Yalınay çekilen protesto sonrasında Şimşeğimin gerisine atılınca da koşunun üçüncüsü olmuştu. Bugün mesafe uzun ve safkan o yarışta nefes açtı belki de bu yarışı hedef yaptı, bugün önde kuracağı tempo ile çıktığı gibi kimseyi yanına sokmadan kazanabilir. Bu yarış apranti koşusu olmasa ve bu safkana bir jokey binse kendi kuponumda tek bile düşünürdüm ama bu sefer o cesaretim yok. Ekürisi biraz daha önde tutulsa da bu yarış çok iyi hazırlıklarını öğrendiğim BEŞİRYILDIZ (3) ilk rakip. Bu mesafede yarış biraz sert gidecek belki etkilenebilir ama son günlerde kıpırdayan yarışlarında sıfır çekiyor olmasına rağmen her an kazanabilecek KORBATUR (5) değerlendirilmeli.  Ahmet Çelik'le yaptığı son ikinciliği tatminkar HABERBEYİ (11) bu mesafede çok iyi koşacaklardan. YANLIZKURT (7) ve ÇAKIRALP (1) ikilisi koşunun sürpriz isimleri olurlar.

2.AYAK:   Adana'da dinlendirilmiş, bakıma alınmış ve koşacak duruma getirilmiş çim pistte yapılacak ilk koşu. Şimdi bizde bu koşuları hedef yapanları ve iyi koşacağını düşündüklerimizi anlatacağız, paylaşacağız. Yarış koşmamış ara vermiş olanların üzerini silip bu safkanın sorunu var diye kesin düşünmeyin. Koşmadıkları günlere bu çim yarışları için bakmayın. Uzun süredir bu yarışın hazırlıklarını sürdürenlere bakın, yarış koşmadı diye kafanızda soru işaretleri olmasın. ENYALIOS (7) Karamazı ekürisinin bu yarışı hedef yapıp tüm hazırlıkları buraya göre düzenlediği ve yol haritasına bu yarış ile başlayacak bir safkan. Engin Bekiroğulları çok iyi hazırladı safkanını ve  çim pistteki bilinen kalitesi ile benim ilk şans verdiğim safkan. Yine bu koşuyu hedef yapan özelliklede videosunu seyretme imkanı bulduğum galobunda ayakları yere değmeyen SANZATU (5) ikinci şanslı isim. Ufak kuponlara baş jokeylerin bindiği bu ikili yeterli. Geniş kuponlar Ahmet Çelik'in boşa binmediği YENİ KARTAL (11) başta yazalım. ULTRA MARINE (10) ve  HARD BABY (13) yine başta yazılsın. FEYAZAN (8), DASKYLEON (6)  ve PERFECT WARRIOR (4) sonraki ihtimaller..

3.AYAK:  Yine iki usta jokey ve yine son yarışlarında bir iki olmuş iki safkan. MISTER STRONG (1) bugün 60 kilo oldu kazandığı yarışa göre 5 kilo aldı, OLIMPIC WARRIOR (2) kilosunu koruyor ve biraz daha avantajlı görünüyor. Hatırlarsınız son yarışları baş farkı ile bitmiş Mücahit Bayır'ın bindiği Mister Strong Karataş'lı Olimpic Warrior'u geçmişti. İkiside o yarışta bekleme yapmışlar ve sonlarda grubu ayırarak çok zevkli bir mücadeleyi bize seyrettirmişlerdi. Bugün yine bekleyecek ve sonda gelmeyi düşünecek bu iki safkanın, fazla beklemesi,  çok oyalanması veya birbirlerini kollamaları çok hafif kiolu LASER GIRL (10) tarafından değerlendirilebilir düşüncesindeyim. Le Luco ve Laser Girl gibi safkanların Anneden kardeşi olan bu safkan daha maiden olmasına rağmen bu yarış ile kazanmaya başlayıp bir seri oluşturabilir.

4.AYAK:  Benim devamlı takip ettiğim bir grup ve kazanacak safkanı bulmanın kolay olmadığı bir yarış. EZGİLİ (2) son yarışında ikinci olmuştu ama onu geçen Dilanım'da doping çıkınca birincilik ikramiyesini alacak. MILA BELLA (6) Ahmet Çelik ile koşuya katılacak ve bu tip gruplarda Ahmet kimi tercih ediyorsa o kazanabiliyor. Bugün çok iyi koşmasını beklediğim ZELENİKA (8) ve AFRICAN QUEEN (9) gördüğüm performanslarını yarışa yansıtabilirlerse MESERRET (3), AĞASLAN (1) ve REAL SWING (5) daha sonra düşündüğüm isimler.

5.AYAK:   Fazla konuşmaya gerek yok aslında çok kaliteli bir safkan olduğunu yaptığı yarışlarda gösteren ŞAHİNOĞLU (5) uzun mesafede bu rakipleri çok kolay geçebilecek bir performansa sahip. Ben yanına at yazmak istemiyor BANKO öneriyorum.

6.AYAK:  Geniş kuponda son ayağa at yazmaya yerimiz kalmadı. Kupon miktarını abartıp çok büyük bir tahmin vermemek adına son ayağı üç isimle geçtim. Normalde son ayağı 6 atla geçmem gerekirdi ben bu altı ismi ufak kupona ekledim. Siz kupon kurgunuzu nasıl yaparsınız bilemem ama benim sıralamamda son ayak SİPANKIZI (10) başta çıkıyor. Aslında safkan çok cazip, kimse vermemiş, bültenler önermemiş. Safkan 51,5 kilo koşuya katılacak ve  Kemal Kurt gibi sert bir jokeyle iki yarış önceki gibi öne düşüp ağır gidecek yarışta virajı da biraz avanslı dönerse bitirebilecek durumu var. Son yarışında Şenol Kesenin bindiği bu safkan 10 boy statta kalmıştı. O haliyle 1200 metrede yedinci olmuş ama birinciyle arasında 1 saniyeden biraz daha fazla fark olmuştu. O gün bile yarışı çok iyiydi ki bugün Kemal'le kazanabilir. BÜNYAN (13) bugün binen binicisi ile yaptığı yarışlarda tatminkar bir performans sergiliyor. Kısalarda her zaman beklediğim yarışlarını yapamıyor ama bugün hedef yapıldığını duydum ikinci sırada yazacağım. Bu ikiliden sonra son yarışında aralarda kalan şarj yiyen ve üçüncülükle yetinen bugünün favorisi BERRAGÜL (4) yazacağım. Bu üçlü başta... Daha sonra Çelik kardeşler ZENGİNLİ (9) ve YANDIMAYŞE (8) ile son yarışı tatminkar BURHANİYE (3) yazalım.  

ADANA GENİŞ ALTILIM

1.Ayak: 6.3.5.11.7.1

2.Ayak: 7.5.11.10.13.8.6.4

3.Ayak: 1.2.10

4.Ayak: 2.6.8.9.3.1.5

5.Ayak: 5 TEK

6.Ayak: 10.13.4

150 TL

ADANA NORMAL ALTILIM

1.Ayak: 6.3.5.11

2.Ayak: 7.5

3.Ayak: 1.2.10

4.Ayak: 2.6.8.9

5.Ayak: 5 TEK

6.Ayak: 10.13.4.9.8.3

34 TL

ADANA MİNİK KUPON

1.Ayak: 6.3.5.11

2.Ayak: 7.5

3.Ayak: 1.2.10

4.Ayak: 2.6.8.9

5.Ayak: 5 TEK

6.Ayak: 10 TEK

5.76 TL

You have no rights to post comments