13.05.2015 ÇARŞAMBA ELAZIĞ TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufuk k

13.05.2015 ÇARŞAMBA ELAZIĞ TAHMİNLERİM

Bugün ELAZIĞ var ve son günlerdeki gibi az ikramiye vermeyebilir. Programda ÜÇ tek adayım var. Hepsininde de rakipleri var ama ben büyük kuponumda ikisini değerlendirip, ufak kuponumda ters kurgu yapıp diğerini kullanacağım. Siz farklı bir tekle kupon yaparsınız diye yorumlarımda hepsinin rakiplerini belirttim. Değerlendirmeleri ve kupon kurgusunu size bırakıyorum. Benim kurgularım, yorumlarım aşağıda, umarım yardımcı olurum.

1.AYAK: İlk ayakta 12 atın 8 tanesini büyük kuponumuza yazacağız, ufak kuponlarda 6 tane olacak.. FERİTİNOĞLU (4) son ikinciliğinde iyiydi, ŞEŞEN BAHAR (9) da kazanırken dikkat çekmişti. Bu ikili başta değerlendireceğimiz isimler olacak. AĞITHAN (8) ikinciliklerin ardından bugün kazanabilir. TANERCAN (7), GÖNÜLHANIM (3) ve MİRŞANZAT (2) ufak kuponlara yazılacak altı isim. Sermayesi bol olanlar VEZİRTAY (1) ve DEMİRŞEN (10) ilavesi yapacak. .

2.AYAK: Sizi bu ayakta biraz eskilere götüreceğim. Bu yarışta öyle bir at var ki İstanbul'da Maidenden çıkarken Çakıcı Efe, Göreme, Lengür Lüngür'e uzak atmış, yine İstanbulda koştuğu başka yarışta Tekzulut arkası ikinci kalırken Demir Reis, Yesari, Anılbey, Titanic, Tahire, Dorabey ve Halisbey'i geçmiş  sonrada uzun süre ara vermesine rağmen gördüğü yarışlardan sonra son yarışını kazanmış bir isim. Kesinlikle boş at değil ve koşucam derse buradaki rakipler HASKAN (3) ın yanında varlık gösteremezler. Son yarışını hatırlayın gördüğü yarışlardan sonra düzeldiğini gösterdi bu koşudaki 5 rakibini geçti. Bugün yine geçer hiç bir sorun olmaz benim görüşüm kolay kazanır. Bu ilk tekim... Rakip yazacaklar  KÖKMENİNOĞLU (11), ERTANBEY (1) ve KAANKEREM (7) denesinler.

3.AYAK:  POWERLINE (8) ın son yarışını kaybetmesi tamamen jokey hatası. Koşudaki tek rakibin var onu virajda kaçırıyorsun birde gidip içine giriyorsun, oradan geçmeye çalışıyorsun. Ya önde bas git yanına kimseyi sokma soktuysanda içerde kalıp pusma ve böyle yarışı kaybetme. Mehmet Taşkaya yeniden biniyor ve bu sefer hata yapmaz kaçsada beklesede bu yarışı kazanır. Bu safkana da güvenmeyip yıkacaksanız  ikinciliğinde dün Adonisime saldıran Arena'yı geçen  TAHAMAAL (5) ve gördüğü yarışlardan sonra formları gelişen AĞABAYAR (1) ve KING OF FIRE (4) yazabilir. Bana sorarsanız yarış olmaz her şekilde POWERLINE KAZANIR...

4.AYAK:  Powerline yukarıda kazandı onu geçip Maiden'e veda eden LADY FORCE (6) ise bu koşuda favori. Biraz fazla koşan bu safkan etkilenmezse çok şanslı. Fakat bu yarış uzun mesafeli dişilere ait bir yarış olunca bence sürprize müsait. Ben bu ayağı kapatacağım sıralamam şablonumda.

5.AYAK: ALTINSİMA (1) iki koşusunda da çok havalıydı. Bu sefer üçüncü birincilik için sahaya çıkacak ama işi o kadar kolay değil. NADİRAĞA (2) iyi bir safkan ve derece olarak Altınsima'ya yakın kilosu da uygun. Üzerinde de bizim Ali Kaçmaz var bakalım burada ne yapacak. Bu koşuda birde ilk koşusunda kazanmayı başarmış TEHLİKE SAÇAN (3) var. Gerçekten tehlikeli ve yazıp koşuyu sağlama alalım hem de gelirse sürprizi yakalamış oluruz. Bide bomba deneyelim, bu tip yarışlarda hiç kazanmamış isimlerde bazen değişiyor acayip yarışlar yapıyor diyelim ve YAŞARCIKKIZI (7) ile kuponumuzu süsleyelim.    .

6.AYAK: Geldik son ayağa... Çok açık söyliyeyim Ali bugün en çok burada bindiği safkana güveniyor. MY SON ARDA (11) ile geçen gün kazanmıştı yine bunu başaracağını düşünüyor. Fakat ben bu ayağı biraz kalabalık tutuyorum, ters kurgu yapıp bu yarışta sürprizi arıyorum. Dilerseniz kuponu bu ayağa getirip benim diğer teklerimi yıkabilir ve yaptığım ters  kurgudaki gibide kuponunuzu oluşturabilirsiniz.

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLİYORUM.

İLK ALTILIM
1.Ayak: 4.9.8.7.3.2.1.10
2.Ayak:
3 TEK
3.Ayak: 
8 TEK
4.Ayak: 
6.4.3.5.2.1 
5.Ayak: 1.2.3.
6.Ayak: 
11.6.2.1.9.16.5.10.12.14.15.4.8
100 TL


UFAK KUPON
1.Ayak: 4.9.8.7.3.2.1.10
2.Ayak:
3 TEK
3.Ayak: 
8 TEK

4.Ayak: 
6.4.3.5.2.1 
5.Ayak: 1.2.3.7
6.Ayak: 
11 TEK
7.68 TL

You have no rights to post comments