17.05.2015 PAZAR İSTANBUL TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufuk k

17.05.2015 PAZAR İSTANBUL TAHMİNLERİM

Dün üye olup sabah işlemlerini yapıp öğlen 8.600 TL ikramiye kazanan yeni üyemizi buradan tekrar tebrik ediyorum. Kendi kurgusunu oluşturmuş altılıyı içeri atmış yeni üyeliği kendisine hayırlı gelmiş.  Üyeler bu şekil düşünmeli kendi ders çalışıp burada gördüğü altılıyı aynen yatırmamalı. İnsan başarısını kendi yaratacak, kendi kurgusu ile ödüle gidecek, bunun doğrusu bu.

Normal şartlarda her gün iki altılıya ikişerden 4 tek versek 3 tanesi kazansa çok başarılı sayılmamız lazım ama At Yarışı tahmincilğini Altılı bulma ile değerlendirince başarısız görünmesi normal. İngiltere'nin en ünlü tahmincilerden biri Hugh Taylor Attheraces'a yazar, her gün koşan 6-7 hipodromdaki yarışlardan seçtiği en fazla 3 ata yorum yapar diğerlerine hiç karışmaz. Onun verdiği atların ganyanı düşer, onu okuyanlar direk oyun oynarlar. Türkiyede At Yarışçı tahminciliği ise Altılı kuponu kurma, altılı bulma ile doğru orantılı. Aslında biz bu tahminciliği yurt dışında yapmalıymışız.   

Birde bizim üyelerden çok bilenler var, buraya üye olunca istedikleri gibi ileri geri bize yazı yazabileceklerini sanıyorlar. Yorum, düşünce, eleştiri her zaman başımızın üstünde yeri var ama futursuzca, suskunca bekleyip, ilk kötü tahminde provokatif şekilde yorum yapanlarında, burda neden oldukları belli ve onlarında üyeliklerini yenilememelerini rica ediyorum. Yenilerlerse de zaten ben üyelik işlemlerini yapmayıp geri iade edeceğim, bilgileri olsun. 

Bugün İstanbul tahminim ise şu şekilde;

1.AYAK: İlk ayak zor gördüğüm bir yarış. Ben bu yarışta SUBIRA (2) cıyım. Orijin itibarı ile uzunu çok koşacak bir safkan olrak görüyorum. Annenin ikinci yavrusu olan bi ufak kardeşi Sweet Brew zaten iyi yarışlar yapıyor, Açık yarış altında koşuya katılmıyor. Alman kan hatlarının uzundaki başarıları da ortada. İlk rakip SOYBAŞ (6). Son yarışında bu koşudaki rakipleri Real Power ve Samba 'yı geçen bu safkan birinciliği zorlar. VEFAKAR (7) istikrarlı görüntüsü ile kuponlarda olacak. Karataş'ı bindirmişler zaten AGF bu ata çıkar. Bu üçlü ufak kuponlar dahil her yerde olsun. Sonra SAMBA (4) yazacağız. Sentetikte kazandıktan sonra çimde kötü koştu ama bugün şansı yine var. BERKAYHAN (8)'ın son koşularına aldanmayın bir düzelsin bu grupta kesinlikle iş yapar. Bir acayip isim LEO (5) da burada. Her an devreye girebilecek gibi hazır hissediyorum bu safkanı sanki kafasına eserse burada adından bahsettirecek gibi duruyor. Bu altı attan sonra dışarda bıraktığım iki isim gelirmi gelir diyor ye varsa kapamanızı öneriyorum. 

2.AYAK: Göz Nuru'nu Koruma Vakfı Koşusu 14 safkanla kısa mesafede koşulacak. Yarışın görünen favorisi ABUŞ (1) 63 kilosuna rağmen başta yazılmalı.  Ama bu safkanın o kadar çok rakibi var ki bence çok zorlanacağı bir koşu olacak.  Özellikle Kurtel ekürisinin CANCAŞ (3) ına dikkat. İki yarıştır kötü diye geçen seneki yarışlarını unutmayalım mutlak abaşta değerlendirelim. BİÇER (2) Kaizbert yavrusu istediği yarışta gelir bu safkan zaten iyi koşuyor biraz da hedeflendimi önde bitiremeyeceği yarış yok. Anne Baba ikiside çok sevdiğim isim olan orijini ile ERSANAĞA (4) ve ekürisi neden koşuyor hala anlayamasamda MERTKAL (8) mutlaka kuponlarda olması gereken isimler. METECİK (10), ERBABAM (12), RENGÜL (5), BESSEY (6) ve ADAAĞASı (7) ise ikinci grup olarak yer varsa yazılacak olanlar.

3.AYAK: Dişi Tay Deneme Koşusu benim Erkek Tay Deneme'den daha çok önem verdiğim bir koşu. GAZİ Koşusunda herkes erkekleri düşünecek zaten onlar oynanacak ben Dişilerin arasında Erkekleri geçebilecek biri varmı diye bu koşuya biraz daha fazla önem veriyorum, farklı seyrediyorum. Bu yarışada o gözle bakıp biraz detaylı inceleyince belki kalabalık herkes farklı şeyler söylüyor ama hemcinslerinin BİCİ BİCİ (2) ye rakip olamayacaklarını düşündüm. Son yarışında My Başkan'a zorlu anlar yaşatan boyunla ikinci kalırken  Renk'i uzak geçen bu safkan 1.35.44 yapmıştı. Bu koşuda bu derecenin altına inecek bir safkan olacağını düşünmüyorum. Kaybetme ihtimali yalnızca Bici Bici'nin kötü koşması halinde olacaktır yoksa BİCİ BİCİ bu yarışı kazanır. 

4.AYAK: Genelde aprantilere daha doğrusu az at binen yeni aprantilere mesafeli durmaya çalışıyorum. Onların bindiği atları başta vermek istemiyorum ama Berat Gökçe ilk yarışında CANDOSTUM (4) a binmişti ve benim dikkatim çekmişti. İlk defa at binen bir apranti nasıl bu kadar başarılı diye düşünmüş taktir etmiştim. Çıkışta hafiften kapanan ama araşardan çıkıp viraj sonrası sprinte kalkacakken Gazevan tarafından bir dah akapanan bu tayı Berat Gökçe aldı dışarı çekti oradan srprinte kaldırdı geldi son metrelerde dördüncülüğü Gökhan Kocakaya dan kaptı. Bütün bu işler 800 metrelik yarışta oldu bir apranti hayatının ilk yarışında bütün bu işleri yaptı. Başkası olsa daha start çıkışı kapandığında yarışı bırakır tayı en geri gelirdi. Bugün 1100 metrede safkanın benim favori aprantim haline gelen Berat Gökçe ile derece olarakta grubun üstünde görünen CANDOSTUM'un alternatif bir tek olduğunu düşünüyorum. Yanına yazarsanız ŞAHİNTER (8), AĞCANHAN (1) ve ÖZDEMİRLİ (7)düşünün.

5.AYAK: Sekiz safkanın koşacağı bu yarışta yerimiz geniş olduğu için HEPSİ diyeceğiz ama ekürilerden birini yazmayacağız. Sıralamam Şablonumda misliciler ekürileri tek'te düşünebilirler. Zaten bu ekürilerle birlikte Dörtlü Ganyan Tek Tek oluyor.

6.AYAK: 2015 Yılı Erkek Tay Denem Koşusunun galibi MY BAŞKAN (8) diye yarış sonrası ekranlarda okuyacağız. Belki biraz iddialı bir söylem ama Dişi tay denemedeki Bici Bici gibi 1.35 içinde koşan bu safkan daha iyilerinide yapabilecek kapasiteye sahip. Benim öngörüm bu yarışı kazanırsa My Başkan'ın GAZİ Koşusunda da birincilikte iddialı olacağı yönünde. Dişi Tay Deneme ve Erkek Tay Deneme koşularındaki dereceler bize GAZİ Koşusu ile ilgilide bilgiler verecekler. Ben yıllar önce Yiğit isimli atıyla başarılar yakaladıktan uzun zaman sonra böyle bir at yakalamış olan Hulusi Taşkıran'ın yeride olsam gece uyuyamazdım. Benim gönlüm MY BAŞKAN TEK yazmaktan yana. Ama siz alternatif tekleri değerlendirirseniz Oğlum Berat, Renk ve Lannister düşünebilirsiniz.

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLİYORUM.

BÜYÜK KUPON
1.Ayak:
2.6.7.4.8.5.3.1  
2.Ayak:
1.3.2.4.8.10.12.5.6.7

3.Ayak:
2 TEK
4.Ayak:
4.8.1.7
5.Ayak: 1.6.8.5.3.7.4
6.Ayak:
8 TEK 
134
TL.

ORTANCA KUPON
1.Ayak: 2.6.7.4 
2.Ayak:
1.3.2.4.8

3.Ayak:
2 TEK
4.Ayak:
4.8.1.7
5.Ayak: 1.6.8.5.3.7
6.Ayak:
8 TEK  
  
29 TL

UFAK KUPON
1.Ayak: 2.6.7.4 
2.Ayak:
1.3.2.4.8

3.Ayak:
2 TEK
4.Ayak:
4 TEK
5.Ayak: 1.6.8.5.3.7
6.Ayak:
8 TEK 
 
7 TL

MİSLİ DÖRTLÜ GANYAN : 2/4/1/8

MİSLİ ÜÇLÜ GANYAN      : 4/1/8 

YEDİLİ PLASE
1.Ayak: 1.3
2.Ayak: 2.6.7.4

3.Ayak: 
1.3.2.4.8
4.Ayak:
 2 TEK
5.Ayak: 4 TEK
6.Ayak:
 1 TEK  
7.Ayak: 8 TEK  
2.4 TL

 

 

You have no rights to post comments