05.06.2015 CUMA BURSA TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufuk k

05.06.2015 CUMA BURSA TAHMİNLERİM

Sabah saatlerinde Bursa'yı inceleyip görüşlerimi sizlerle paylaşmak istedim. İstanbul öğleden sonra bu sayfalarda olacak..

1.Ayak: İlk ayağı beş isimle geçeceğiz ve içlerinden eksiltme yapmayacağız. Her kuponda bu beşli olsun düşüncesindeyim. Özellikle YAMAKTAY (6) başta düşünüyorum. Son iki yarışı uzun mesafelerdeydi bence daha iyi koşacağı kısaya geldi koşuya iyi başlarda iyi bir yerde de bitirir. İlk rakip kalitesi bu grupla baş etmesine yetecek PEHLİVANTAY (4) olacak. Bu ikili bültencilere göre grubu ayırışlar bölmüşler ama FERHATBEY (3) her ne kadar son iki yarışı kötü görünüyor olsa da o günkü rakiplerle bugünkülerin alakası yok ciddi derecede şanslıdır. DEMİRCİ (1) koşmayı unutmuş bir görüntü çiziyor olsa da galoplarında bir düzelme gördüm yazmak mecburiyetindeyiz. Son olarakta KONGO (12) önereceğim bu safkanda Maiden kazandıktan sonra kendini gösteremedi ama bugün çok ters bir yarış koşabilir bilgisini aldım.   .

2.Ayak: İkinci ayak ya iki atla geçeceğiz yada çok kalabalık tutacağız. Bunu kupon kurgumuzda değerlendireceğimiz tekler karar verdirecek. Üç alternatif tek adayım var bugün hepsini yazarsanız bu ayağı kalabalık tutun ama 1-2 tekle bir kupon yaparsanız sıralamaya göre ufaltmaları yapın. Ön plana DANCO (4) ve BABA ADEM (6) çıkardım. Özellikle DANCO'nun son yarışı sizi aldatmasın bu sefer çok etkili koşacak. BABAADEM ise Ankara'dan tanıyorsunuz son yarışları çok iyiydi burda da aynı başarıyı tekrarlayabilir ama düzlüğün Ankara gibi uzun olmaması safkanı etkileyebilir. Diğer şanslılar şablonumda sırayla mevcut oradan görebilirsiniz.

3.Ayak: Bu koşuda da alternatif teklerden biri UĞURDAYI (1) koşuyor. Son başarılı yarışları ile formunu ne kadar üstlere taşıdığını gösteren bu safkan beraber koşup kazandığı aprantisi ile bugünde birinciliğin çok büyük adayıdır. Yanına önereceğim cazip isimler var ve bunların başında da GÜMÜŞKANGÜLÜ (7) geliyor. 1900 kumda  2.02 yaparak ikinciliğinden sonra bir sonraki koşusunda 2.06 koşan, istikrarsız görünüp başarısız olan bu safkan o yarışın ardından iyi galoplarla bu koşuya katılacak ve iyi gününde olursa sürprizi yapabilir düşüncesindeyim.Daha sonra BIG TIGER (9) tutuyorum ki bu safkan daha Maiden olmasına rağmen iyi yarışlar yapabiliyor şanssızlığı kırabilirse üst üste birincilikler alabilecek gibi görünüyor. Bu üçlüden sonra KASAP FARİZ (4) çalışma ve derece performansı ile benim ön plana çıkardıklarımdan biri olup uzun mesafeli kum yarışları iyi koşan BEST TULIP (2) te yazarsak bu koşuyu sağlama alırız. .

4.Ayak: Bu ayakta günün en güvenilir isimi MAVİ DALGA (4) koşuyor. Aprantisini değiştirmişler ama 800 çimde 51.08 ile 1100 çok ağır çimde 1.14.41 ile 1200 çimde 1.19.24 ile kazanmış bu safkanın istikrarlı gidişini 1300 çimde de kazanarak sürdüreceğine eminim. Bu safkanın yanına at yazamayacağım bir koşu.

5.Ayak: Alternatif bir tek adayımızda burada var ve seç beğen al misali kafanıza yatarsa ÇARÇIRA (4) da tek düşünebilirsiniz. Favori çıkmış zaten demeyin önemli olan kazanacak atı tek yazabilmek kazanacak atın yanına at önererek kupon kurgumuzu bozunca sonuca da ulaşamıyoruz. Varsın favori olsun performansı rakiplerine göre üstün olan bu safkanı tek yazma avantajına burada sahip olabilirsiniz. Yıkıyorum sürpriz arıyorum diyorsanız başta SPRING BREEZE (5) dah asonea İKİBAKİ (3) düşünün. İlaveler sırasıyla GLOWING SUN (7), GREEN LAGON (9) ve TRALLES GIRL (2) olabilir.    

6.Ayak: Son ayakta ise az at yazmamızın imkanı yok. Sırasıyla şablobumda sıralamam var. Mümkünse buradan da at eksiltmeyin, teklerimizin kazanabileceğini, son ayağı sağlama alıp buraya kadar kuponu getirebileceğimizi düşünüyorum. 

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLİYORUM.

BURSA UFAK KUPON
1.Ayak:
6.4.3.1.12
2.Ayak:4.6
3.Ayak:1 TEK
4.Ayak:4 TEK
5.Ayak:4 TEK
6.Ayak:8.7.5.2.1.11.4.13.10

3 Tekli Ana Şablon 5.40 TL

BURSA 3 TEKLİ KUPON
1.Ayak:
6.4.3.1.12
2.Ayak:4.6.10.2.7.1.12.8.9
3.Ayak:1 TEK
4.Ayak:4 TEK
5.Ayak:4 TEK
6.Ayak:8.7.5.2.1.11.4.13.10

 

You have no rights to post comments