28.06.2015 PAZAR İSTANBUL TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufuk k

28.06.2015 PAZAR İSTANBUL TAHMİNLERİM  

1.AYAK: Geçen hafta Şartlı 5 koşan ve 1.42.08 ile kazanan GÜZELKAYA (1) bugünde birinciliğin en güçlü adayı durumunda. Üç eküri olarak katıldıkları bu yarışta safkanı Cuma günü yaptığı 43/29 galobuyla değerlendirdiğimizde bir tek kısalan mesafeden etkilenebileceğini düşünebiliriz ama onuda ekürilerinin yardımıyla aşabileceğini düşünüyorum. Fakat yinede tek yazmak taraftarı değilim. Özellikle FERMANTAY (2) dan çok etkili bir yarış bekliyorum. Safkan start aldığı koşularda tatminkar performanslar sergiledi ve son işlerinde adeta kanatlanmış durumda. 1000 metrelik 1.08 işinin ardından 41/25 gibi çok güzel bir dereceyi rahat yapan safkan kesinlikle kuponların en başında yer almalıdır.  Sentetikte kazanmış arkasından iki çim koşmuş bu safkanın sentetiğe geri döndüğünde çok ayrı bir performans sergilemesini bekliyorum. Bu ikiliden sonra son yarışını uzak kazanırken 1.22.14 yaparak Maidene veda eden ASLANPENÇE (3) var. Önde rakiplerine göre biraz daha rahat gidecek bu safkan viraj dönülürken liderliği alırsa kısalan mesafeden yararlanıp yakalanmadan bitirebilir.

2.AYAK: Grup 2 Zübeyde Hanım Koşusunda  eşit şansta gördüğüm isimler start alacaklar. Dün nedense sahada WILLPOWER (16) çok ön plana çıkarılmıştı ama kimse beni tatmin edici bir neden gösteremedi. Ben biraz daha sürpriz altılıyı etkileyecek sarsacak bir atın gelebileceğini düşünüyorum. Özellikle LADY BEAUTY (9) den ümitliyim. Ciddi hazırlıklar gördüğüm bu safkan Selim Kaya'nın mecburiyetten binmemesine rağmen bence çok iddialı. ELEVATO (5) ve ALY GIRL (2) iyi koşmasını beklediklerim. ADAKARASI (1) Karataş'la favori gösterilenlerden ama bende biraz daha geride. O gitsin Handikap koşsun diyebilirsiniz ama İstanbul içi pistinde çok iyi işler sergileyen bir MOON RAIN (11) var. Son yarışlarında burdaki rakiplere geçilmiş ama hemen diplerinde bitirmiş bir SAVURLU (14) var.  Verdiği arada toparlanan en ciddi mücadelesine çok iyi hazırlanmış bir PANCAR (13) var. Hepsini yazmaya çalışalım. 

3.AYAK: Grup 1 İstiklal Savaşı Koşusunda 4 yaşlı rakipleriyle karşılaşacak CANKARDEŞLER (4) çok büyük favori. Bugün sığınacak liman bulamayan herkes bu safkanı tek atmış geçmiş. Uzunda gitmeyebilir dediklerinde bende olabilir demiştim ama  2000 metre sentetikte kazanırken gerçekten uzunda da gideceğini göstermişti. Bu seferde uzun çimde koşacak. Hemde hayatında ilk kez 1600 metre üzeri çime çıkacak. İçimden bir ses devir bu safkanı bu sefer gelmeyecek diyor. Gelmediği taktirde ne olur kim gelir kim nasıl koşar gerçekten iş zor olur ama ben ufak kuponlara safkanın tek yazılabileceğini büyük kuponlara ise  AZMİR REİS (3) ve ATASOY (2) un yazılabileceğini düşünüyorum.

4.AYAK: Geldik bu senenin Şampiyonunu belirleyecek koşuya. Benim bir favorim yok. 22 safkanın hepsinin kazasız belasız bir yarış bitirmesini diliyorum. Hepsini yazmaya gücüm yetmez ama ARSEN LÜPEN (1) ve WOLFS REVENGE (17) ile gönül bağım olduğunu bu ikisinden birinin kazanmasını çok istediğimi belirteyim. Sonra MY BAŞKAN (10) ve RENK (12) düşünüyorum. İnatçı GÜNGÖRBABA (7) ve her şeyiyle saldıracak at geçmede zorluk yaşayan OĞLUM BERAT (11) daha sonra. Daha sonra Engin'in iki atı TATVAN İNCİSİ (22) ve ZEALOUS LINE (18). Bu kupayı hakkeden ama daha alamayan ekürinin  LUCKY MOMENT (19) i ve yarışı hakkedip koşamayacak duruma gelmişken davet edilen ROYAL PUNCH (13) sürprize düşünülebilir.

5.AYAK: Grup 2 Dişilere ait Nenehatun Koşusunda 2200 metrede geçildiği yarışını hiç dikkate almadan BİCİ BİCİ (2) BANKO diyorum. Son yarışında Gull geçti şimdi neden geçmesin diyenlere kusura bakmayın derim bugün BİCİ BİCİ kazanır. 

6.AYAK: Yine kalabalık tutacağımız bir ayak. Grup 3 Anafartalar koşusunda saha ŞAHİNOĞLU (12) oynuyor olsa da bence o kadar büyültülecek bir safkan değil. 2000  metre sentetikte tamamen bir kapalı kutu. İçinden ne çıkacağı belli değil tek oynayanlar kısmetlerine güvenenler olur. BEn KRAL AMED (7) ve TAMGA (13) mutlaka yazacağım. NATIONAL (10) ve ANGEL FLY (1) diğer ihtimallerim sürprizde ise FRENKLİ RÜZGARI (4) ve CASH IN (3) tutuyorum.

İSTANBUL ALTILIM

1.AYAK:  1.2.3
2.AYAK:  16.9.5.2.1.11.14.13
3.AYAK:  4 ....... 3.2
4.AYAK:  1.17.10.12.7.11.22.18.19.13
5.AYAK:  2 TEK
6.AYAK:  12.7.13.10.1.4.3

TÜM YARIŞSEVERLERE BOL ŞANSLAR

  

 

You have no rights to post comments