29.06.2015 PAZARTESİ BURSA TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufuk k

29.06.2015 PAZARTESİ BURSA  TAHMİNLERİM  

BURAKŞAH : İlk yarışında süratli olmaya çalışan safkan öne geldi ama virajda dışa sapınca çok zaman kaybetti buna rağmen tuta tuta üçüncü oldu daha sonra 3 Şart koştu kuvvetli rakipler yanında üçüncülük aldı bugün artık Maiden den çıkma zamanı geldi kazanacaktır. Ben yıkacak yarışseverlere veya ikili oynayıp at bulamayanlara ilk yarışında şahlanarak yarışa başlayan ve yarışa karışmayan YAMAÇBAYIR (15) öneririm.

5/15 SIRALI İKİLİ : 10:40

FORD TA TREK: Grup yarış arkasından yüksek tempoda bir dördüncülük sonra 4 Şart'ta bir beşincilik ondan sonra sıfır puanen başta önerdiğim, az farkla kaybettiği İstanbul ikinciliği ve o gün sahada herkesin dilince olan bu safkan bugün Satış Koşusunda çıktığı gibi bitirmeye çalışacak. Bunu yapabilecek kapasitesininde olduğunu düşünüyorum yeterki kilosu ve aprantisi sorun çıkarmasın. Bu koşuda TACİR (6) safkanın ciddi rakibi olabilir. Çok ciddi Sorunlar yaşayan ve bu dertlerinden  yavaş yavaş kurtulan bu safkan gördüğü yarışlarla bir yerlere kadar kendini geliştirdi bugün sürprize veya ikili oynamak için düşünebilirsiniz.

GÜNEBAKIŞ: Son yarışında liderlik için fazla ısrar etmeyip Nureyşan'ın arkasında koşuyu sürdüren safkan, son 1000 metrede aniden hızlanarak liderliği alıp farkı açıp bitirmeyi, kazanmayı denedi ama bunda tam istediğini alamadı beşincilikte kaldı. Bugün çok hafif kilosu ile temposunu yarışa kabul ettirebilirse bence güçlü rakipler yanında sürpriz yapabilir. Bu yarış olmasa bile takibi bırakmayalım aklımızın bir köşesinde kalsın diye bu safkanla ilgili notumu yazdım.

YOLARKADAŞIM: Kum pistte geçen sene başarılı yarışlar yapan bu safkan özellikle yarış hayatının başında adından çok söz ettirecek gibi görünüyordu. Geçirdiği ufak bir sorun yüzünden istikrarını kaybeden tam tedavisi tamamlanmadan koşan ve elinden geleni ortaya koyan karakterli bir yapıya sahip. Sene sonunda geri alınıp 6 ay dinlendirilen tamamen sorunları giderilen ve 10 gün önce bir yarış gören safkanın bugün çok iyi bir performans sergilemesini bekliyorum.  

TAMERLANO: Rıza Cihan'la bUrsa'daki göz kamaştırıcı ikinciliğinden sonra safkanı Ankara'ya götürdüler. İlgilileri Jokeyin isminden ötürü, Sadettin Boyraz'ı bindirdiler diye umutluydu çok iyi bir netice bekliyordu.  Fakat hiç beklenen gibi olmadı bariyer dibinde kaldı oradan  sprint yapmaya kalktı, patladı. Safkan dışta olmayı seviyor öyle içe girdiğinde beklenen yarışını hiç bir zaman yapmıyor. Genel durumu çok iyi olan bu safkan bu sefer sprint atacak iki rakibiyle çok ciddi bir mücadele içine girecek. Benim görüşüm onların dışında kalırsa kazanabilir.

GHOST OF DARKNESS: Son koştuğu 1200 metrelik yarışı hiç baz almıyorum çok kısa geldiğini düşünüyorum... Bu safkandan İki yarış önce  2000 metrelik çim yarışındaki gibi bir yarış bekliyorum. O koşusunda önde kaçan rakibinin  arkasına yattı ve orada kolay tempoda ikincilikte koşuyu sürdürdü. Safkanın binicisi Furkan Yüksel bir ara rakibinin farkı beş boya kadar çıkarmasından korkarak, ya yakalayamazsam diye düşündü viraj üzeri yürüyerek ona hakim oldu liderliği aldı. Son metrelere o erken yürümesinin cezasını çekti sonlarda güçlü gelen iki rakibine direnemedi az farkla üçüncülükte kaldı. Bugün kalabalık grupta 50 kiloluk sıkleti ile daha uygun mesafede önde kendine iyi bir yer bulup virajı kolay dönebilirse geriden gelecek rakipleri yer bulup sprint atana kadar yarışı bitirmiş olur düşüncesindeyim. Ben kendi kuponumda bu safkanı tek olarak düşündüm. İkili veya bahis oynayacaksanız sonlarda güçlü gelebilecek EYE OF THE WIND (7) ve DARE TO DREAM (2) düşünebilrisiniz. 

BURSA 1. ALTILIM

1.AYAK:   1.2.3
2.AYAK:   5 TEK    .......  15
3.AYAK:   1 TEK    .......  6
4.AYAK:   13.3.14.7.11.1.2
5.AYAK:   3.13.5.8.6.7
6.AYAK:   10.5.6.7.8
.1

 

BURSA 2. ALTILIM

1.AYAK:   3.13.5.8.   6.7
2.AYAK:   10.5.6.7.8.1
3.AYAK:   12.8.2
4.AYAK:   7.5.4
5.AYAK:   7.12.15.8.  9.10
6.AYAK:   5 TEK.......  7.2

TÜM YARIŞSEVERLERE BOL ŞANSLAR

  

 

You have no rights to post comments