19.08.2015 ÇARŞAMBA ELAZIĞ TAHMİNLERİM ( 2 X TUTTU)

ufuk k

Elazığ yedilisi iki haftadır devrediyor. Mutlaka içinizde onu hedefleyenler vardır, o yüzden bende kısa bir çalışma yapıp Elazığ tahminlerimi paylaştım. İstanbul için yarın gerekli çalışmalarımı bitirdiğimde yorumlarımı paylaşacağım.

1.KOŞU: Bu yarışta koşacak isimlerin galoplarına şöyle bir baktımda TEKFORDUNGÜLÜ (1) kendini bayağı geliştirmiş ve son yarışlarından önce yaptığı işlerin çok daha iyisini gerçekleştirmiş. Çalışmalarına bakınca tamam kıvama gelmiş diye düşünebiliriz ama bu piste koşacak safkanlara pek inanasım gelmiyor. Bir yarış iyi bir yarış kötü, galobu iyi, yarışı kötü, galobu çok kötü veya yarışı bitirememiş bir sonraki yarışta uçmuş olanlar olabiliyor. O yüzden sigorta olarak bu safkanın yanına ÖZÜMFUNDA (4) ilavesi yapıyorum. Bu safkan Urfa'da MAidenden çıktı hemen sonrasında uygun grupta Elazığ'da kazandı arkasından en geri geldi şimdi kazanma zamanı gelmiş olabilir.  

Yedili ganyana risklide olsa 1-4 yazıp başladım.

1.AYAK:Mesafenin kısalığı biraz canımı sıkıyor ama son Kısa Vade yarıştaki başarısızlığını hiç dikkate almıyor İSTANBUL BEYİ (8) başta yazıyorum.  Son yarışlarında tabeladan düşmeyen fakat bugün iyice kısalan mesafede ne yapacak merak içinde olduğum  METİN BABA (3) idmalarındaki tatminkar durumu ile ilk rakip. Güzel işlerle bu koşuya hazırlanan NEW ALAÇAT (1) eküride koşacak olup bence her kuponda olmalı. ise eküri koşma avantajı ile bence kesinlikle ihmale gelmez. Ekürisi Bossy'de kısalarda çok başarılı olabilen bir isim.  Bu mesafelerin bir başka başarılı ismi OTOFROCK (4) ve son yarışlarında dikkat çeken CATCH THE WIND (9)in formu ortada iken kupona yazmamak büyük risk olur görüşündeyim.

Altılının ilk ayağını 8-3-1-4-9 şeklinde geçiyorum.

2.AYAK:Son koşusunu kazanan, çalışmalarını Şanlıurfa'da sürdüren ve gayette tatminkar görünenUMUT EFE (3) uzun mesafelerde iyi koşabilecek bir isim. ŞEŞENBAHAR (10) bu tip yarışlarda kendine üstlerde yer bulabilecek lehine mesafede ilk şanslılardan. Yine son koşusunu kazananFERİTİNOĞLU (8) kuponlara başta yazılacaklardan biri. TANERCAN (1) bu zor yarışta galoplarıyla dikkat çekenlerden biri. uzunu seven galoplarında eksik olmasın arağmen vasat rakipleri geride bırakabilecek GÜLSENUR (2) ve düzelmeye başlayanRÜSTEMHAN (11) benim diğer şans verdiğim isimler. İkide bombam var yer kalırsa yazın diyor DEMİRŞEN (13) ve ALTINOK (12) ilavelerini geniş kuponuma yapıyorum.

Sıralamamdaki altı at 3-10-8-1-2-11 yazılacak 13-12 yer varsa ilave. 

3.AYAK:Gözüme takılan dört tane safkan vardı dördüde yaklaşık 3 hafta önce koşmuştu ve ben geriye dönük aldım karşıma hepsini yarışlarını galoplarını inceledim, seyrettim sonuç olarak hiç birinden vazgeçemedim.  Altılı 4 kuruş hadi yazmakta sorun yok ama 25 luk yedili için azaltma yapmak isterseniz seçimi size bırakıyorum.  JUST BLEU (4), CHAMONIX (5), HULIN (3) ve SANGRIA (9) ayrım yapmıyordum fakat nerden aradıysa tan bu koşuyu yazarken çok eski bir arkadaşım aradı ve ZU VERE (10) yi Elazığa gönderdik ne olur bir şey yaparmı baktınmı yarışa dedi. Yapmasına yağarda hazırmı dedim Mehmet Taşkaya çalıştırdı biniyor diyince mecburen ekledim bu koşuda beş atımı zoldu.

Ayrımsız 4-5-3-9-10 yazalım. 

4.AYAK:Bu tip uzun mesafeli yarışlarda birincilikler alan mesafe kısalıp yarışta hızlı isimler olduğunda rahatsız olup kazanamayan ama tabeladanda düşmeyen ATEŞTACUS (1) bu sefer tam istediği mesafede bu rakipleri geçer diyor BANKO öneriyorum.

Günün Teki : ATEŞTACUS

5.AYAK:Kim kazanır veya kim kazanmak ister sorusunu kendimize soralım ve bu yarışı kazanmaya gidecekler veya ikinciliğe koşacaklar diye safkanları ayıralım. Benim sıralamamı işte bu kriteri baz alarak yaptım ve koşuya saldıracağına inandığım İhtiyar Delikanlaı Zekeriye Aydın'ın İHTİYAR DELİKANLI (2) sını başa yerleştirdim. İzmir'den gelip Elazığ'da çalışan ve dikkat çeken KOMEDYEN (5) bayağı geride tutulmasına aprantisinin tecrübesizliğine rağmen ikinci sıradaki yerini aldı. HAZAR YOLU (9) koştuğu tek yarışta içten saldırmıştı oyun bozanlık yapmamış kimseyi kandırmayı düşünmemişti bugünde saldıracak. İlk defa koşacak ÜNALAĞA (7) nın hazır bir tay olduğu bilgilerinide aldım ki bir çizikte bu safkana atalım. Ünlü'ler hangi atla birinciliğe koşcaklar bilemiyorum ama NOBLE MEN (6) ve PRENSES OLGU (10) ikisinide yazıyorum. Yer varsa WINSET (11), İNTİKAM RÜZGARI (3) ve KARAESER (4) ilave idiyelim bu koşuyu kapayalım geçelim.

Yazabildiğimiz kadar yazalım başta 2.5.9.7.6.10 sonra 11.3.4 

6.AYAK:Eski gücüne kavuştuğunu yaptığı yarışlarda gösteren BÜRKAN (1) bir çok kuponda tek olacak. Safkanın son katıldığı Kısa Vade yarıştaki ikinciliğini de göz önüne aldığımızda kazanması normal sonuç olarak görülüyor ama aynı yarışta viraj sonrası kendini gösterip sonrasında koşudan beşinci ayrılan bir PEYAMİ (4) varki ben yazmadan duramam. Çünkü o  yarışta gördüm yine kazandı galiba dedim durdu, bence hiçte kötü koşmamıştı. Diğerleri için zor ama bu koşu 1-4 ayrımsız yazmak lazım.

Son ayak 1-4 kuponlara yeterli.

ELAZIĞ ALTILIM
1.AYAK: 8.3.1.4.9
2.AYAK: 3.10.8.1.2.11 - - - 13.12
3.AYAK: 4.5.3.9.10
4.AYAK: 1 TEK
5.AYAK: 2.5.9.7.6.10 - - - 11.3.4 
6.AYAK: 1.4

ELAZIĞ YEDİLİM
1.AYAK: 1.4
1.AYAK: 8.3.1
2.AYAK: 3.10.8.1
3.AYAK: 4.5.3
4.AYAK: 1 TEK
5.AYAK: 2.5.9
6.AYAK: 1.4

TÜM YARIŞSEVERLERE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments