13.09.2015 PAZAR İSTANBUL TAHMİNLERİM (ALTILI TUTTU 1.289 TL)

..ufuk k

13.09.2015 PAZAR İSTANBUL TAHMİNLERİM

1.KOŞU: Selim Kaya sprint mesafesini ayarladığı taktirde KEYKUBAT (5) kazanacaktır. Selim'in atı tanıdığı binmiş olduğu  ilk yarışta ikinciliğinde geç kaldığını, birinciliğinde tam yapması gerektiğini yaptığını düşünüyorum. Son yarışında çimde Uğur Polat'la dördüncü olduğunu fazlaca göz önünde bulundurmazsak Selim Kaya'nın gerekeni yapacağını düşünüyor yedilime tek yazıyorum.

2.KOŞU: Altılının ilk ayağı ve iki yarış önce Karataş'la kazandığı  yarışında binicisiyle uyum içinde gözüken, son yarışında Akın Sözen'le de kazanırken eski yaramazlıklarını yapmayan MERİH (4) için bir aksilik olmazsa kazanacağı bir koşu. Karataş'la 2000 sentetikte 2.19 içinde koşan arkasından 1900 çimi 2.07 ile kazanan bu safkan tek rakibi görünen Gökkale'yi son yarışında çok kolay geçti. Dediğim gibi eski yaramazlıklarını sapmalarını zıplamalarını yapmazsa safkan bugünde yine kazanır  görüşündeyim.

3.KOŞU: ROYAL STORY (5) son yarışlarında çok etkili oluyor. İstikrar yakaladı ve  her yarış saldırıyor birinciliğe ortak oluyor. Bugün yaşıtlarıyla koşacak ve 50 kilosunun avantajı, bu kiloya en uygun bincilerden Adem Aslan ile başta yazacağız.  Son yarışını kazanan FARKIN ATEŞİ (10) Royal Story önünde Furkan'la hafif kilo ile kazanmıştı ama bugün kilo olarak eşitlendiler şanslarda eşit oldu. FORTE (7) bayağı kovalamış bir yere kadar getirmiş istikrar yakalayıp birinciliklerini görememiştik. Normal kum pistte Ankara'da bir ileri bir geri yapan bu safkan bence sentetikte daha iyi koşacaktır. Her geçen gün düzelen bir safkan olan BRANZINI (1) 1900 çimde dördüncü oldu bugün de Hakan Yıldız ile birinciliği kovalar ama nerede bitirir yazıp seyretmek lazım.

4.KOŞU: PRINCE KRAKOW (7) 63 kilo ile 30 Ağustos'ta bir yarış koştu yarışı tekrar tekrar seyrettim bakıyorum bugün olduğu gibi 60 kilo koşsa kesin kazanıyor. Bugün aynı rakiplerlemi koşacak tabiki hayır değil bugün biraz daha zorlu ama yinede başta yazalım. KEMALHAN (6) ın son yarışındaki başarısı taktir edilmeli. Kopmuyor geliyor saldırıyor hiç olmadık yerden yarışı kazanıyor. CİHANIM (1) uzunda her zaman iyi ama son yarışında biz oynadık kötü koştu. 3 boy startta kaldı en geri koşuyu bitirdi. Aynı yarışta koşan TOLİKOPA (4) son yarışında neler yaptı neler etti Grup yarışta kendini üçüncülüğe attı seyrettiyseniz GALİPHAN (2) ı geçmeyi başardı. Zaten Galiphan ismi ile favori çıkmış normalde bu kadar puan almamalıydı, kuponda olsun ama az at yazsam yazmam.    .

5.KOŞU: TAMERCAN (5) çim pistte Mehmet kaya ile koştuğu ilk yarışında hemen kendini bellli etmiş ilk yarışını kazanabileceğini göstermişti. İkinci yarışında yine Mehmet Kaya ile sentetik piste çıkan ve Karataş'ın bindiği Asgrandfather'ı çok kolay geçen bu safkana bugün Halis Karataş deklaresi yapıldı. Mehmet Kaya'da ilk ayrışında binip kazandığı HEADWAY (1) e tekrar bindi. Derece ve işlere bakınca bu ikiliden başka bir safkanın gelem ihtimali çok düşük görünüyor.     .

6.KOŞU: Sürprizi bu yarışta arayalım. Bugün sürpriz olacaksa burada olacak gibi görünüyor. RAST (6) ve SEMADAYILDIZ (8) üzerine yoğunlaşmış tahmincilerin aksine ben sevdiği mesafede ÇÖL RÜZGARI (9) ve uygun kilolu LAVANTA (11) üzerinde duruyorum. Geçen hafta çok oynanan HASANŞAH (5) bugün aprantisi ile kilo düştü şansını arttırdı. ALTINÇOCUK (2) Ankara'da beklentinin altında kaldı ama bu yarışa iyi hazırlanıp hedef yapıldı diye duydum bakalım ne kadar başarılı olacak. DURANTAŞ (4) aşama içerisinde olanlardan ve uzunda Ankara'da kazanmıştı tekrarlayabilir.  

7.KOŞU: Son koşuda ise Veliefendi HERRING (1) çi olmuş Herring te Herring başka bir şey demiyor. Seri olduğu makieden zımba gibi çıkıp kimseyi yanına sokmadan kazanacağı söyleniyor ama ilk defa koşacaklardan son günlerde bayağı çektik o yüzden çime ilk defa çıkacak bu safkanı tek yazmak istemiyorum. Çimde koşmuş MONETA (5), SAYANORA (7) ve YER UÇAĞI (13) ilavesini mutlaka yapacağım. Yer varsa ara vermiş olsa da çimde farklı koşacak bu koşuya iyi hazırlanan PERHANE (6) ve gördüğü yarıştan sonra durumunu geliştiren SEA STORM (8) değerlendirebilirsiniz.

İSTANBUL ALTILIM  

1.AYAK: 4.MERİH TEK  
2.AYAK: 5.10.7.1  
3.AYAK: 7.6.1.4.2  
4.AYAK: 5.1  
5.AYAK: 9.11.6.8.5.2.4  
  - - - 1.3.7.10
6.AYAK: 1.5.7.13    
  - - - 6.8

ALTILI :  1.289 TL

İSTANBUL YEDİLİM

1.AYAK: 5.KEYKUBAT TEK  
2.AYAK: 4.MERİH TEK  
3.AYAK: 5.10.7.1 
4.AYAK: 7.6.1 
5.AYAK: 5.1 
6.AYAK: 9.11.6.8.5.2.4
7.AYAK: 1.5.7.13  

7Lİ GANYAN 154 BİN TL

TÜM YARIŞSEVERLERE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments