17.09.2015 PERŞEMBE ANKARA TAHMİNLERİM ( ALTILI TUTTU )

ufuk k

17.09.2015 PERŞEMBE ANKARA TAHMİNLERİM

İKİLİ VEYA ÇİFTE OYNAYACAKLARA
İlk koşu pek bir oyun yok ama takip ettiğim iki safkan var. İlki DİRENTAY (9) ve mesafe biraz kısa olmasa Ahmet Çelik ile tek düşünürdüm, arkası ikili çifte ne varsa bağlayın derdim. FAkat mesafe kafamı karıştırdığı için son yarışındaki altıncılığında starta kalan bugün  startta takılmazsa çok iyi koşacak bir SERT AĞA (2) var ki onu da söylemeden geçemeyeceğim.

SATIŞA GELMEYELİM
YEdili ganyanın başlayacağı bu oyunda favori çıkan 2 yaşlı İngilizlere pek güvenim yok. Takipteki TOKYO (2) nun peşini bıraksam direk kazanır kesinlikle başta yazıyorum. JAYLEE (3), HEART PAIN (7) ve OCEAN SERAPH (5) daha sonra şanslılar. 

İLK AYAK KURTEL EKÜRİLERİ KAZANIR
Kurtel ekürilerinden en şanslı olan BEYREK (9) bu tip gruplarda iyi yarışlar yapabilen, çim pisti iyi koşan ve son işinde  800/56.3 27.4 R yaparken sahada çok beğenilen bir isim. KAFKASKARTALI (10) son yarışında üçüncü oldu ama ondan önce Handikap 16 kazanmıştı. Bugün uygun kilosu ile mutlaka bu safkanda yarışa saldıracak. KEREMBORA (11) belki biraz geri planda tutuluyor ama Ali Kaçmaz deklare edildi safkan sürprizlerin adamı olan bincisi ile yarışa ortak olabilir. Bu üç safkan varken ben içlerinden birinin kazanacağına inanıyorum. Alternatif tek olarak bu ekürileri kuponlarımıza yazabiliriz. Yalnız bu ayakta son koşusuna pek aldanmadığım çok iyi durumda olduğunu öğrendiğim FAKIBEY (7) koşuyor ki bir sürprizi yapıp ilk ayaktan herkesi devirebilir ihmal etmemek lazım. GEniş kuponlara DELİDUMRUL (6), ATMACABEYİ (2) ve GÖLCÜK ASLANI (4) ile bu koşu 5 at olur.

KISA VADE 6 GENELDE SÜRPRİZ BİTER
Dişi safkanlara ait Kısa Vade 6 bu yarışta genelde sürpriz oluyor. HAFO (1) nun son yarışları başarılı ama kazanamıyor. ARIM (4) son yarışında çok iyi koştu ama daha beş gün önce start aldı zorlanabilir. ALARAM (2) kazandıktan sonra bir aydır yarış kolladı hedef yaptı iyi hazırlandı. Arım kazanırken ikinci olan BEYAZ ÖRTÜ (7) bugün hiç mi hiç verilmemiş. Remazan Kaya sık koştuğu atlarla destan yazmış bir isim ve bugün sürprizi yapabilir.  AL ZENGİNKIZ (6) iki yarış önce favori verildi kazandı sonra bir kötü koştu unutuldu biz unutmadık kuponumuza ekledik. GÖKBURCU (3) ve YAVUZHATUN (11) diğer ihtimaller diyelim burayı geniş mi geniş tutalım. 

RÖVANSŞŞ
Son Grup 2 yarışlarında ilk üç sırayı paylaşan BULDUM BAK (1), OĞLUM BERAT (7) ve GÜNGÖR BABA (4) bu sefer nasıl dizilecekler merak ediyorum. Herkes birbirini çok iyi tanıyor, taktiğini biliyor, birbirine göre koşuyor ve en iyi taktiği kim uygularsa bugün birinci olacak.  Halis Karataş'ın bindiği Oğlum Berat  birinciliğe en yakın görünsede son işinde çok hazır görünen Güngör Baba ve sahadan aldığım bilgiler çok iyi olan Buldum Bak özellikle Selim Kaya tercihi ile aynı başarısını tekrarlamaya çalışacak.

UZUN MESAFEDE İKİ İSİM ÖN PLANDA
Uzun mesafeli bu Şartlı 5 yarışta MADIBA (3) ve ÇIKMAZHAN (1) benim ön plana çıkardığım iki isim. Ayırt et birini yaz deseniz, ben içlerinden birini seçsem kesin öbürü gelir.  Salı sabahı 800 iş yapan Madiba 50 24 çok kolay yapmış ve aldığım bilgiler saatçiler dahil herkes bu safkanı çok ön planda tutuyormuş. Çıkmazhan'a bakıyorum kilosu ağır olmasına rağmen Çıkmaz ekürisi Selim işi bitirir diyor son yarışını Özcan ile kazanan bu safkan için dilinden en iyi anlayacak jokeyi bulduk diye konuşuyor. Çıkmazhan yarış içinde devamlı teşvik istiyor Selim de bunu yaparsa viraj üzeri gelir grubu atlatır sonlarda Madiba ile çok ciddi bir mücadele içinde olabilir. İkisini yazalım geçelim.

KURTELLER YİNE ÜÇ EKÜRİ
O kadar fazla atları var ki artık her yarışta bir Kurtel ekürisi görüyoruz, işte bugün olduğu gibi üçer üçer de koştuklarına şahit oluyoruz. Son çim yarışında herkes Kolarafet oynarken hatırlarsınız size bu safkanı önermemiştim. Sürprizi aramış bizim kuponumuzda olan Takılberi, Tacir biten o yarışta Kolarefet 1.25 ganyanı ile startta da oyalanmış ve sonlarda gelse de üçüncü kalmıştı.  Bugün eküri üç isimle yarışa gideceği için KOLARAFET (1) in şansı çok yüksek diye düşünüyorum. Takılberi bahsettiğim yarışta çıkmış liderliği almış ve önde de rahatsız edilmeyince kazanmıştı. Bugün Takılberi'nin önde yalnız kalma şansı hiç yok. Eküriler gelecek onu bozacak hatta liderliği bile bu safkana vermeyecek. Sonlarda da Kolarafet gelip koşuya hakim olacak düşüncesindeyim. Ekürilerden Düşümdeki'de hiç kötü bir at değil. Amatör liderliği alıp kaçarsa bu iki eküri sonlarda isimlerinden bahsettirebilirler. Ben bu yüzden Kurtel ekürilerini burada tek yazacağım.

MAİDENDEN BİR TÜRLÜ ÇIKAMAYANLAR
Maiden yarışta koştukça kendilerini geliştiren ve hazırlanıp bu yarışı hedef yapan bir çok safkan var. Devamlı yazdığımız nerdeyse her yarış oynadığımız LITAI (15) favori olmasına rağmen kazanma özürlü olduğunu düşündüğüm bir isim. STRATEGICALLY  (7) iki yarış koştu hakkında olumlu bilgiler aldım, bu kez daha hazır ve mutlaka kuponlarda başta olsun.  EDUL (12) yarış azaman zaman adapte olmakta zorlanan bir isim ama yarış kendini verdiğinde iyi sonuçlar alıyor. Bugün ihmal edilmeyecek isimlerdendir. Yine son yarışlarında takip listeme takılan AIGAI (10) den vazgeçmeyeceğim ve kuponumda değerlendireceğim. ALTALİH (11)  kendisine göre rakipler yanında son startında kıpırdadı ve  bu yarışında kesinlikle ihmal edilmeye gelmez. TUCKER (8) bu hafta iyi hazırlanan ve son yarışında güçlü rakipler yanında fazla varlık gösteremeyen bir isim. GRAND COURAGE (1), ZEMBİL (18) ve  KONYA GÜZELİ (13) bu yarışın diğer şanslı isimleri.

ANKARA ALTILIM
1.AYAK: 9 TEK - - - 7.6.2.
2.AYAK: 1.4.2.7.6.3.11  - - - 5.12.9
3.AYAK: 7.4.1 
4.AYAK: 3.
5.AYAK: 1 TEK 
6.AYAK: 15.7.12.10.11.8.1.18.13 

ANKARA YEDİLİM
1.AYAK: 2.3.7.5 
2.AYAK: 9 TEK 
3.AYAK: 1.4.2.7 
4.AYAK: 7.4.1 
5.AYAK: 3.
6.AYAK: 1 TEK
7.AYAK: 15.7.12.10.11.8.1.18.13

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM 

 

 

You have no rights to post comments