26.09.2015 CUMARTESİ KOCAELİ TAHMİNLERİM ( TUTTU )

ufuk k

26.09.2015 CUMARTESİ KOCAELİ TAHMİNLERİM

Dünkü İstanbul tahminleri sayfamda Ortak yedili Ganyan oynama fikrini konuşuyorduk. Bugünde o fikrimizi geliştirecek mesaj ve önerilerinizi bekliyorum. Okumayanlar dünkü sayfayı okurlarsa oradan da gelinen noktayı takip edebilirler. 

1.AYAK: FOR THE REST (2) uzun mesafeleri seven ve kazandığı koşuda çok rahat gözüküp arkasından elde ettiği ikincilikte de formunu koruduğunu belli eden bir isim. Bugün ilk ayakta risk edilip bu safkan tek düşünülebilir ama yanına at yazalım ilk ayaktan yatmayalım diye düşünen benim gibi yarışseverlere hafif kilolu PRIMO (10), kendi atına binen Mehmet Kaya'nın iddialı olduğunu duyduğum için SAMBA (7) ve hafif kilo ile istikrarlı yarışlar yapan LEO  (5) ilavesi öneririm. 

2.AYAK: Koşmuş olduğu son yarışlarında başarılı sonuçlar alan bir kaç isim ön planda gözüküyor. Kocaeli pistinde önlere erken gelenlerin başarılı olduğu gerçeği bugün bu yarışı cazip kılabilir. Bekleyenler ile kaçanların çok zorlu bir mücadelesini beklediğim bu yarışta sürpriz olabileceğini düşünüyorum. Her ne kadar geçen yarışında beni ters köşe yapan BİNBİR UMUT (4) yine başta yazıyor olsamda TEREX (2), PRINCESS ADA (11), ÇIKMAZHAN (1), DORUK ALİ (3), KING OF AEGEAN (7) ve SARJANA (9) kuponumda olacak isimler. 

3.AYAK: 2 yaşlı İngilizlerin Maiden koşusunda düzenli çalışan ve rahat işlerle bu koşuya hazırlanan DEMİRRIFKI (2) için çok uygun rakipler olduğunu, bu safkanın normal yarış performansını tekrarlaması halinde kazanacağını düşünüyorum. Grubun tecribeli safkanı bugüne kadar kumda 6 koşu yaptı ve 4 tanesinde tabelada kendine yer bulurken tabela yaptığı yarışlar Maiden, tabela dışı kaldığı koşular Şartlı koşuydu.  Son Şartlı koşusunda tabela dışında kaldı ama o gün ilk defa Dil Bağı denenmişti. Bu aksesuar biraz daha performansını yükseltti, ilk denemesinde alışamadı acemilik çekti ama bu sefer çok daha fark edecek diye konuşulduğu bilgisini de aldım. Safkanın geçilmeyeceğini artık bugün MAidene veda edeceğini düşünüyorum.

4.AYAK: Her ne kadar ilk başlarda YOLALAN (5) favori olarak tutuyor olsam da Kocaeli pistini yakından takip eden dostlardan YALIMSOY (4) konusunda çok iyi haberler aldım. Yolalan'ı yıkınca AZİMSOY (1) da bence yazılması gerekenlerin başında gelir diyor burayıda üç isimle geçiyorum..

5.KOŞU: Bu pisti sevmiş isimlerden olan, son yarışından sonra uzuna çıktığı ilk koşusunu kazanması lazım diye not aldığım RAINY MAN (4) le yazmaya başlayacağımız beşinci ayakta MY SPACE (2) sahada herkesin dilinde. Safkan bugün Kocaeli de çok çok oynanıyor ve bizim kuponlarda da mutlak olsun. KYOSHI (1) ve DİLBAR (7) ise bu ikiliden sonra düşüneceğimiz isimler.

6.KOŞU: Ankara'da olduğu gibi Kocaeli pistinde de son ayak acayip zor geldi bana. Mümkün olduğunca bütçeniz elverdiğince bu ayağı kalabalık tutun diyorum, benim sıralamam şablonumda.... 

KOCAELİ  ALTILI
1.AYAK: 2..10.7.5
2.AYAK: 4.2.11.1.3.7.9
3.AYAK: 2 TEK
4.AYAK: 5.4.1
5.AYAK: 4.2.1.7
6.AYAK: 7.5.3.4.1.2.9.10

TÜM YARIŞSEVERLERE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments