27.10.2015 SALI ADANA TAHMİNLERİM (1. ALTILI TUTTU)

 ufuk k

27.10.2015 SALI ADANA TAHMİNLERİM

9 Koşulu Adana yarışları ile beraberiz...

Bu yarışların jokey deklarelerinde ben Adana'daydım Hipodromda o zamandan itibaren bilgi toplamaya başlamıştım. Pazar sabahı Safkanların son sprintlerini de seyretmiştim ve beğendiklerimi not almıştım. Bakalım beğenilerimiz ne kadar doğru çıkacak ne kadar başarılı olacağız.

1.KOŞU: Bu koşudaki PESENRÜZGARI (7) için son beşinciliğinden sonra Kaçmaz'la konuşmuştuk, bunun kazanması yakın abi iyiye gidiş var diyordu. Bu yarışa da Ali'yi yazdılar ve uzun zamandır kazanamayan aprantisi de bu yarışla birlikte bir çıkışa geçebilir. Ben safkandan ümitliyim ve başta yazıyorum ama DELTAKIZ (2), ŞARK CEYLANI (8) ve  KÜÇÜKMÜJGAN (6) ilavesini de yapacağım.

2.KOŞU: İdman pistinde dikkat çekici galoplar göremiyorsunuz ama STROMWOLF (1) yarışlarında ciddi şekilde iyi koşuyor iyi derecelerle kazanıyor. Pazar sabahı da kendi halinde tatlı tutuldu fazlaca gözede batmadı ama genel durumu gayet iyi görünüyordu. Ben derecede rakiplerinden 2 saniye önde gördüğüm bu safkanın yine kazanacağına inanıyorum. Sıralı ikili oynayacak varsa ne verir bilmem ama 1/2 öneririm.

3.KOŞU: Önde kaçacak isimlerde fazlaca bir varlık göremediğim için bekleyen üç ismi yedili ganyanın ilk ayağında ayrımsız tutuyorum. Bu üçlüden özellikle daha uzun yarışları kollayan ve üç yaşına geldiğinde daha etkili performanslarını göreceğimi ASTRAL JOURNEY (1) başta yazalım. Yarış taktiğinde PIANO PIANO (2) ve KARAESER (4) den önce yürümesi gerektiğini onların gerisinden sprinte kalkarsa rakiplerini geçmesinin zor olduğunu ilgililerine de sabah anlattım. At ağır kanlı olduğu için bu şekil erken öne gelemezse korkumdan rakibi gördüğüm iki ismide kuponuma yazdım. YArış 1500 olsa 1 tek girer hiç korkmazdım sırf 1300 olduğu için 1-2-4 şeklinde kuponumda değerlendiriyorum.

4.KOŞU: Bu Maiden koşuda her ne kadar farklı bir safkan ön plana çıkarılıyor ama ben DEMET (3) ten ümitliyim. Son yarışına aldanmayalım kumda çok daha etkili koşacak. Zor kazanacak bir isim olan BECENE GÜLÜ (2) yine favori hatta bayağı tek yazanda gördüm ama ben yine güvenemedim. SEVİMKIZ (11), PRAG (10), KIZIM AYŞE (7) ve DİZDAR YILDIZI (4) diğer ihtimaller. Yer varsa Kayaların üç ekürisinden birini de ekleyelim. Ben NECMEKAYA (9) yazdım herhalde yarıştan çıkmaz.

5.KOŞU: 1700 de kazandıktan sonra 2100 metrelik yarışta startta oyalanıp bekleneni veremeyen SAN VICENTE (5) bu sefer Gökhan Kocakaya ile bence çok şanslı. DIDGERIO (2) Vedat Kızmaz ile kazandığı son üç yarıştır harikalar yaratıyor, ilgililerine göre bugün dörtleyecek ve yine kazanacak. HIGH TIDE (6) son yarışında üçüncü olmuş 3 boy kadar startta oyalanmasına rağmen buradaki bir çok rakibini geçmişti. Aynı başarısını tekrarlarsa safkan yarış birazda süratli giderse kazanabilir. KAZIMBABA (3) iyi koşuyor idmanlarda da iyi çalışıyor bugün şanslılardan biri. NADİRE (1) starttan düzgün çıksa belki çok farklı yerde göreceğimiz isimlerden biri. RHAYA (13) gücü kadar kşuyor ama iyi yerlerde bitiriyor. Ekürilerden ABSOLUTE POWER (7) ve önde süratli tempoda fazlaca yıpranmazsa AKDENİZLİ (15) sürpriz adaylarım.

6.KOŞU: Yediili ganyanı bulup, 140 bin TL ikramiye kazanan yarışsever, Bursa'dan, Gündüzeli ekürisinden iki at aldı. Bunlardan biri bu koşuya çok ekstra hazırlıklarla katılacağını öğrendiğim SON DİPLOMAT (12). Hani fit durumda derlerya bu safkanla o kadar uğraştılar ki verilen emekler ters tepmezse safkan çok iddialı olacağı bir yarışta start alıyor. Pek puanı yok bu bizim avantajımıza. Safkanın ilk rakibi yine Adana'dan çok iyi durumda olduğunu öğrendiğim, Pazar günü yaptığı çalışmasında da beğendiğim SANCAR BEY (10) olacak. Dilerseniz bu koşuyu bu iki isimle geçin ama yer varsa KIŞGÜLÜ (13) ve SERKANAĞA (2) ilavelerini yapmaya çalışın.

7.KOŞU: Ankara'daki son yarışında Doquan'a geçilen BORDONARO (1) o gün rakibinin önde yalnız kalması ve yarışı süratlendirecek Bade Hanım'ın yarışa hiç başlamamasının kurbanı olmuştu. Tempoyu istediği gibi ayarlayan rakibide bu safkana dayanmış ve birincilik serisine son vermişti. Ben bu yarışın o günkü gidi bir temoda gitmeyeceğini düşünüyor önde bir kaç ismin birbirini yiyeceğini, temponun yükseleceğini tahmin ediyorum. Benim beklentilerim gerçekleşirsede Bordonaro için bu koşu normal şartlarda kazanacağı bir koşu haline gelecektir. Ben kuponlara Bordonaro tek yazma taraftarıyım. Yıkıyorum derseniz GALACTICA (4) ve LAGUARDIA (5) düşünün,akklınıza yatarsa bu safkanlarla bu banko ismi yıkın.

8.KOŞU: İstanbul'daki son yarışında Ahmet Çelik KARPATLI (2) ya öyle kötü binmişti ki safkan dışalrı dolaşıp, bir içeri bir dışarı o kadar kötü koşmuştu ki kazanması gereken yarıştan beşinci ayrılmıştı. Ben bu yarışa özel olarak buraya getirilen bu safkanın kazanmasını bekliyorum. Risk alıp bu safkanı tek düşünebilir kuponunuzda Bordonaro tek bırakmazsanız bu safkanı düşünmenizi öneririm. Başka tekim var burayı yıkıyorum diyenlere IRKIM (9) ve SEVERİM (3) yazın yeterli derim. İki yarış önce bahsettiğim Gündüzeli ekürisinden alınan diğer at buradaki Haber Kartalı onuda hatırlatmış olayım.

9.KOŞU: Ve son ayaktayız...  Zor bir koşu ve fazla söze gerçekten gerek yok, mümkün olduğunca çok isme şans verelim.

ADANA 1. ALTILIM:

1.AYAK: 7.2.8.6 
2.AYAK: 1 TEK 
3.AYAK: 1.2.4
4.AYAK: 3.2.11.10.7.4.9  
5.AYAK: 5.2.6.3.1.13.7.15  
6.AYAK: 12.10 - - - 13.2

ADANA 2. ALTILIM:

1.AYAK: 3.2.11.10.7.4.9  
2.AYAK: 5.2.6.3.1.13       - - - 7.15  
3.AYAK: 12.10                   - - -13.2

4.AYAK: 1 TEK
5.AYAK: 2 TEK                  - - - 9.3
6.AYAK: 2.12.1.5.8          - - - 14.6.4.3

ADANA YEDİLİM:

1.AYAK: 1.2.4
2.AYAK: 3.2.11.10.7
3.AYAK: 5.2.6.3.1.13
4.AYAK: 12.10

5.AYAK: 1 TEK
6.AYAK: 2 TEK
7.AYAK: 2.12.1.5.8

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments