30.10.2015 CUMA İSTANBUL TAHMİNLERİM ( 1.ALTILI TUTTU -- 2.213 TL)

 ufuk k

30.10.2015 CUMA İSTANBUL TAHMİNLERİM

1.KOŞU: Hayatının ilk koşusunda üstün bir performans gösteren arkasından ufak bir sorun yaşayıp bir süre geri alınan ve bu ayın başından beri gayet düzgün çalışmalar gösteren KING WILLIAM (2) ilk koşuda favori olarak karşımıza çıkıyor. Safkan Mehmet Kaya ile bu hafta arası gayet güzel iki iş yaptı dinç sağlıklı ve hazırdı ama verdiği ara safkanın yarışını olumsuz olarak etkileyebilir. Siz risk almak isterseniz tek yazabilirsiniz ama ben nefes problemi yaşar tek yazarsam beni yarı yolda bırakır düşüncesiyle rakiplerini de kuponumda değerlendireceğim. Çarşamba günü yaptığı galobunu seyretme şansı bulduğum ve 50,5-24 rahat işinde çok etkili şekilde galobu bitirişine şahit olduğum RACER MAN (4) ile aldığım bilgiler neticesi bu yarışı iyi koşacağını öğrendiğim VELİAHT (6) benim rakip olarak düşündüğüm değerlendireceğim isimlerdir.   .

2.KOŞU: Dişi safkanlara ait 3 Şartlı koşuda üç eküri her ne kadar ön plana çıkmış gibi görünse de yarış Mehmet Kaya'nın bindiği DRAMATİK (1) için hazırlanmış gibi görünüyor. Son iki koşusu kalan safkana apranti indirimine gidilmemiş ve iki tane kendi ekürisi bir tane Beşir Kaya bir tane Ahmet Kaya ya ait koşan atla yarış resmen Kaya ailesi tarafından hazırlanmış ve Dramatiğin yarış hayatı bitmesin kazansında koşabilsin diye kurgulanmış gibi duruyor. Eski yarışlarını inceleyip derecelere de baktığımda safkan zaten ön plana çıkıyor birde bu şekilde bir kurgu öngörüsü ilk altılıda bu safkanı tek yazmamı gerektiriyor.

3.KOŞU: Gökhan Kocakaya'nın kantarmasını seven ve huyunu suyunu bilen jokeyiyle yarışa katılacak olan İPEKKIZ (2) son koşusunda üçüncü kalmıştı ama kaliteli rakipleri zorlamıştı. Bugün geçebileceği rakipler yanında start alıyor ama FOULITA (1) Selim Kaya'nın kendi atı bugüne kadar 1 kere binip bu safkanla kazanan üzerinde ve kuponlara yazılmalı. KEISHA (4) geçen yarışta da oynadım aprantisiyle Kazancı Nizam'a geçildi beni yanılttı bu sefer Karataş binmiş, peşini bırakmamam gereken bir isim. Bu üçlü yeterli.

4.KOŞU: Bu koşuyu fazla detaya girmeden çok atla geçeceğim. Altılının ilk ayağı gerçekten zor görünüyor.

5.KOŞU: MY SWEET LADY (5) altılılarda alternatif tek olarak düşündüğüm bir isim. Bu safkanı yedili içinde tek yazdım ama geniş kuponlarda rakiplerini de değerlendirdim. Bu safkanı son yarışında Sonbahar Handikapında 2800 metrede denediler, bu grubun üstündeki rakipler yanında koştu kötü de diyemeyeceğim ama çok da dikkat çekmeyen bir performans sergiledi. Bu sefer daha uygun rakipler yanında kazanmaya aday. Kuponu ufaltacaklar için ideal bir ikinci tek olur. .

6.KOŞU: İstanbul'daki son yarışında startta çok oyalanan ve jokeyinin inanmayıp yarışta ciddi binmediği NURKO (3) uygun grup yakaladı ama bir türlü kazandıramadığım KEPEZ STORM (7) içinde bu sabah çok iddaalı sözleri yine duydum. Bu safkanın sorunu bitsin ufak bir eksik durum var o giderilsin diye ilgilileri çok emek veriyorlar. Normal şartlarda bu ikili ile bu koşuyu geçebiliriz. Güvenemezseniz diğer dört ismi de sırasıyla kuponunuza eklemeye çalışın..

7.KOŞU: Bu koşuda YILDIRIMBEY (6) çok favori ama ben pek güvenemedim son yarışına inanmadım. O yüzden tüm kalite safkanları yazıyorum koşunun acayip bir temposu olabilir, çok hızlı gidebileceği gibi çok da yavaş gidebilir koşunun kaderi jokeylerin elinde tempo ne olursa sonuçta ona göre belirlenecek. .

8.KOŞU: Hayatının ilk yarışında anlamız bir şekilde önde yüksek tempo ile kaçan tabi bu yükek tempo yüzünden sonlarda stop edip dördüncülükle yetinen MY PARADISE (8) günün en güvenilecek ismi. Safkanın Karataş'la aynı hataya düşmeyeceği gerçeği var. Ben Karataş olsam yien Ali Can binsin onla da kazanır derdim ama Karataş artık kendimi istedi yoksa gelen teklifimi kabul etti bu safkana binmiş. Bence kolay bir birincilik alacaktır.  .

9.KOŞU: Bu koşuda tarih yazılabilir ve Açık Grup Ksa VAde ne kadar yarış varsa koşan ama bir türlü yarış kazanamayıp Maidenden çıkamayan SHE IS MINE (3) birinciliğe uzanablir. Bu yarış için özel bir çalışma var aprantisi bir hata yapmaz eksik binmezse çok etkili koşacağı bir yarış olacak. Rakipler tabiki var ve Karataş'lı TORCHY (6) ile Kocakaya'lı EL CONQUERADOR (7) başta düşünülmeli. Son olarak yazrış gören idman yapmayan yarış gördükçe daha iyi koşan STAR OF MELIH (1) diyorum burayıda dört isimle kapatıyorum.

İSTANBUL 1. ALTILIM:

1.AYAK: 2.4.6
2.AYAK: 1.DRAMATİK TEK  
3.AYAK: 2.1.4  
4.AYAK: 6.3.2.4.5.10.9.11.8.1  
5.AYAK: 5 TEK   - - -  4.12.9.6
6.AYAK:
7.3    
- - - -  4.1.6.5

İSTANBUL 2. ALTILIM:

1.AYAK: 6.3.2.4.5.10.9.11.8.1
2.AYAK:
5 TEK   - - -  4.12
3.AYAK: 7.3    - - - -   4.1.6.5  
4.AYAK: 6.4.1.3.5  
5.AYAK: 8 TEK 
6.AYAK: 3.6.7.1

İSTANBUL YEDİLİM:

1.AYAK: 2.1.4  
2.AYAK: 6.3.2.4.5.10.9.11.8.1  
3.AYAK: 5 TEK  
4.AYAK: 7.3   
5.AYAK: 6.4.1.3.5
6.AYAK: 8 TEK
7.AYAK: 3.6.7.1

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments