17.11.2015 SALI ADANA TAHMİNLERİM ( 7LI ve 6LI GANYAN TUTTU )

 ufuk k

17.11.2015 SALI ADANA TAHMİNLERİM

1.AYAK: İstanbul'daki son yarışında viraj sonrası dışına gelen Moneta'nın bariz faullerine maruz kalıp kazanabileceği koşudan dördüncü ayrılan, arkasından çekilen protesto neticesi Moneta dördüncülüğe alınınca üçüncü ilan edilen LOVELY MAYA (7) Adana'ya geldikten sonra 1 tane galop yaptı ve pisti tanımaya çalıştı. Safkanın kaba kum performansını bilemiyoruz ama İstanbul'da da hep iç pistte çalışır olması sanki iyi koşacağını gösteriyor. Fakat galop başka yarış başka çok değişir daha önce kumda koşmuş isimlerin şansı daha çok olur. Geçen hafta çimde bir yarış koşan, Vedat Kızmaz ile fazlaca zorlanmadan yedincilik alan PAN STAR (9) orijin olarak kumda çok farklı koşar. Fairson kumun kralıydı, Kayla'da hem kendisi hem de yavruları kumda iyi koşan bir isim ki bence Pan Star'da çime göre kumda iki kat fazla koşar.  ALISA (1) benim için kapalı kutu. Çok çim koştular bu sefer kumda biraz geride tutuyorum ama kupona yazmakta fayda var. Sahada AMIGRA (2) oynanıyor. Bu safkanda kumda çimde tatminkar koşmuş, Mücahit Bayır devamlı biniyor. Bugün bir kulaklık çıkarmışlar iyi koşacağı söylentileri var. Onur Bolat'ta iyi hazırladım kazanır diyor ama ben safkanın ilk yarışını seyrettim pek varlık göremedim o yüzden en sona VICTORY BLUES (10) ekledim.   

2.AYAK: Son koşusunda Kısa Vade 6 yarışta uzun mesafede 58 kilo beşincilik elde eden, bugün 50 kiloya düşen KİMSESİZ (7) mesafe biraz kısa gelecek olmasına  rağmen başta yazacağım. Bursa'da Gündüzeli ekürisinin elindeyken kumda iyi yarışlar yapan daha sonra el değiştirip Adana'ya gelen ve çimde iki yarış gösterilen CENGO (8) dan işkilleniyorum. Bu safkanın ilk yarışlarına bakın kumda çok iyi yarışlar çıkarabileceğini gösteriyor. İlk yarışında üçüncülükten sonra son yarışı en geri gelmesi gerçekten atı saklama operasyonu gibi olabilir. Bu ikiliye ilaveten favori çıkmış isimler MÜJDATBEY (1), BUĞRACAN (6), ZEMZEMKIZI (9) ve KALENDERKIZ (3) ilavelerini yapmak istiyorum.

3.AYAK: Son yarışını çok iyi koşan ve kazanan STEPPE EAGLE (2) önde istediği tempoyu yakalarsa bugünde birinciliği kimseye kaptırmaz gibi görünüyor. Aynı mesafe, aynı jokey, aynı kilo ve aynı pistte uygun rakipler yanında kazanma ihtimali çok yüksek olan bu safkanın bence tek rakibi her geçen gün formunu yükselten ve son yarışında dördüncü olurken bunu gösteren DIBLANZADE (5) olacak gibi görünüyor. Ufak kuponlar ve yedili oynayacaklar bu iki isimle geçsin.

4.AYAK:  COOGER (3) çok farklı bir tay olduğunu ilk yarışında gösterdi. En dıştan çıkıp zorla öne gelmeye çalıştı ama sonlarda çok kolayladı 1.16.18 gibi güzel bir derece gerçekleştirdi. hayatının ilk yarışında bu koşuyu gerçekleştirmesi kapasitesinin yüksekliğini gösteriyor. Büyük ihtimal bu safkanda bu yarışı kazanır ama rakip görünen HERRING (1) İstanbul'dan hazır girmiş bir isim. Galobu pek iştahlı değil ama kalitesini yarışa yansıtırsa kazanabilir gibi görünüyor.

5.AYAK:  Bir sürpriz olacaksa burada olabilir gibi görünüyor.  DOQUAN (8) kum pist performansıyla önde olan ama bu yarışta tek yazılamayacak rakiplerinde şanslı olduğu bir isim. ARSEN LUPEN (3), TIME FEEL (1), LAGUARDIA (6) COFFEE BEAN (7) ve ABRAJ (2) bence bu koşuda şanslı olacak, ben altısını da kuponuma yazacağım.

6.AYAK: Son yarışında bu grubu kolay geçen, 1.46.21 derece ile kazanan ve aynı formunu bugünde koruyan DİLBER GÜLÜ (5) bir aksilik olmazsa son ayakta bize heyecan yaptırmaz yine kazanır. Ben geçilmeyeceğini düşünüyorum ve günün BANKO'su olarak sizlere öneriyorum.

ADANA ALTILIM:

1.Ayak: 7.9.1.2.10
2.Ayak: 7.8.1.6.9.3
3.Ayak: 2.5
4.Ayak: 3.1    
- - - -   4.5.2.6
5.Ayak: 8.3.1.6.7.2
6.Ayak: 5 TEK

ADANA YEDİLİM:

1.Ayak: 1 TEK
2.Ayak: 7.9.1.2.10
3.Ayak: 7.8.1.6.9.3
4.Ayak: 2.5
5.Ayak: 3.1
6.Ayak: 8.3.1.6.7.2 

7.Ayak: 5 TEK

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments