20.11.2015 CUMA İZMİR TAHMİNLERİM ( 7Lİ GANYAN ve 6LI GANYAN TUTTU )

 ufuk k

20.11.2015 CUMA İZMİR TAHMİNLERİM

İzmir yarışlarından çok yüksek bir ikramiye beklemiyorum. Üzerine düştüm bayağı kurcaladım ama öne çıkarılmayan isimlerden birinin kazanacak durumda olduğunu göremedim. Belki yedili oynamak daha mantıklı ama onunda zorluğu malum. Kurguları size bırakıyor tahminlerimi paylaşıyorum.

Günün Ganyanı Önerim cazip bir isim YEDİİKLİM olacak. Takibimdeki bu safkan kazanırsa çok cazip olabilir.

POWER OF THE SUN (5)'un kazanması İsmail Güngör'ün performansına bağlı olan bir isim. Biraz ciddi binsin son yarışındaki geç kalmasın, zamanında yürüsün, geç kalmasın bu safkan kazanmaya çok yakındır. Ama güvenemiyorum ve yanına BÜRKAN (1) ve ABJARKAYA (4) ilavesini yapıyorum.

1.AYAK:  Yamak 1 yarışında yarış hayatının devamı için mecburen iyi koşması, ilk ikide yer alması gereken DEMİRAĞA (5) ile yazmaya başlayacağım. Adana'ya gitmişti İzmir'e geri geldi geçen hafta koştu 3. oldu bu sefer yarış yaşamının uzaması için gerekli dereceyi elde edebilir.   CERENOMY (3) ve PEMBE BULUT (1) rakipler olarak görünüyor ama bu ayakta koşan isimler son yarışlarına göre çok kilo aldılar tek kilo düşen GİZEMİM (8) olmuş onu da değerlendirmek lazım. .

2.AYAK:  4 Şartlı koşuda GHOST OF DARKNESS (4) günün en güvenilir ismi olarak karşımıza çıkıyor. Bursa pistinden İzmir'e geçen safkan 1600 kumda katıldığı son yarışını kazanmış ama faul yaptığı gerekçesi ile ikinciliğe alınmış, Mustafa Çiçek te ceza almıştı. O yarışta 3. olan Amarok'a uzak fark yapan safkan 53 kilosunun avantajıyla bugün kolay bir yarış koşacak gibi görünüyor. Çıkar liderliği alır ve kimseyi yanına sokmadan bugün yarışı bitirir. Ben geçileceği bir rakibini görmedim bu safkanı kuponumda tek olarak değerlendirdim.

3.AYAK: Rakiplerinin bir kaç saniye önünde gördüğüm CANCANBEY (6) ve DAYI DAYI (3) arasında bir yarış olacak. Cancanbey son iki koşusunu kazanıyor aslında ve bir çok kuponda da bugün tek olarak değerlendiriliyor ama Dayı Dayı'nın son yarışı çok iyiydi mesafeye yatkın bir isim ve sürprizi yapabilir. Bence bu ikiliyi yazan rahat yarış seyreder.

4.AYAK: Günün eşit şansta isimlerinin katılım yapacağı sürpriz olabilecek koşusu. Formunu geliştiren ve biraz daha uygun rakipler yanında kazanan EXTRA POWER (5) favori olarak gözükmesine rağmen eski günlerini mumla arasada uygun pist mesafede koşacak INVICIBLE LION (1) ve seri yapısı ile MY ROYAL SUN (3) iyi koşacak ciddi rakipler. ARINA ME (2) son işinde dikkat çeken bir safkan ve bu iyi durumunu yarışa yansıtırsa şanslı olur.

5.AYAK: Kısa Vade 8 yarışlarda bazen ters sonuçlarla karşılaşıyoruz.  Bu koşuda da bir kaç isim ön plandayken onları yazıp geçmek istemedim burası sürpriz olursa kaçırmayayım diye düşündüm, kalabalık tuttum. 55 gündür koşmayan ama iyi hazırlanan TEREX (4) dinçlikle bu koşuya katılacak, en şanslı olarak görünüyor. Yarış hazırlıkları iyi olan isimlerden biri MADIBA (5) ve dün Kocaelinde yarış sonrası hafiften bir saldırıya uğrayan Sinan Özen ile koşuya katılacak SUN BURN (7) en ciddi rakipleri. SANTA CLARA (9), DARK BOY (2) ve MORE THEN A GAME (6) yazmadan olmaz. Mümkünse altısıda kuponda olsun. 

6.AYAK: ZABALAM (10) günün en dikkat çeken isimlerinden biri. Kurtel ekürisinin safkanı 50 kilo ile katıldığı son yarışına göre 7 kilo aldı belki ama grup çok uygunlaştı. O gün beşinci olurken gösterdiği mücadele burayı kazanmak için yeterli olacaktır. Ben günün alternatif teki olarak bu safkanı öneririm. Yanına at yazmak isterseniz DELTAKIZ (2), KÜÇÜK PIRLANTA (7) ve MARSİLYA (8) der diğerlerini bayağı geride tuttuğumu söyleyebilirim.

İZMİR ALTILIM:

1.Ayak:  5.3.1.8
2.Ayak:  4.GHOST OF DARKNESS TEK
3.Ayak:  6.3
4.Ayak:  5.1.3.2
- - 4.6
5.Ayak:  4.5.7.9.2.6
6.Ayak:  10.ZABALAM TEK
- - 2.7.8

İZMİR YEDİLİM:

1.Ayak:  5.1.4
2.Ayak:  5.3.1
3.Ayak:  4.GHOST OF DARKNESS TEK
4.Ayak:  6.3
5.Ayak:  5.1.3.2
6.Ayak:  4.5.7
7.Ayak:  10.ZABALAM TEK
- - 2.7.8

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments