05.02.2016 CUMA İZMİR TAHMİNLERİM ( TUTTU )

 ufuk k     

05.02.2016 CUMA İZMİR TAHMİNLERİM  

Sabah İzmir yağışlıydı pistler ıslak olsa bile direnaj iyi fazla tesir yapmaz ama yinede ben düşüncelerimi nemli piste göre yaptığımı belirteyim.

1.AYAK: Son yarışında bu gruptan bir kaç ismi geçen REAL CAT (3) o yarışa göre beş kilo fazla koşaca olmasına rağmen favorim. Yalnız aynı yarışta altıncı arkasından 4 atlı bir yarışta üçüncü olan SNOW BUNNY (7) bugün çok uygunlaşan kilosunun avantajı ile birinciliğe ortak olabilir. Pek şans verilmeyen bu safkan vasat yarışlarından sonra yükselişe bu yarışla başlayacak gibi görünüyor. ŞANSLIKAYA (5) son yarışında denenen Gözlük ilavesi ile  fena koşmadı ama LONGLIVE (4) ile son metrelerde mücadele etti onu geçemedi beşinci kaldı. Mehmet Kaya özel ilgilendiği ata binmesi Longlive'da Mahmut Sav'ın olması Şanslıkaya için tabiki avantaj ve ikisinide değerlendirelim.  Favorilerden PINK DIAMOND (2) yazmazsak inanıyorum esin kazanır birde FLY CAT (6) gözüme çarpıyor onuda yazalım içimiz rahat olsun.

2.AYAK: ALMAHA (9) takıntım var biliyorsunuz geçen sene sonlarına doğru Adana'da koşuyordu iyi sonuçlar alıp kazanamıyordu ama hiç tutulmuyorken bile bizde favoriler arasındaydı en sonunda 3 Şart yarış kazandı Maiden'den çıktı ve şimdi İzmir'de bu seneye iyi hazırlıklarla girmek için arayış içinde. Adalı ekürisindeydi safkan el değiştirdi zaten el değiştirmesi yaradı hemen kazandı sonrada tabeladan düşmedi. Geçen yarış Gözlük Kulaklık Dilbağı her şey vardı bugün Kulaklığı starta kadar takıp çıkaracaklar ve padokta sinir yapmasını istemiyorlar yarışta biraz daha etkili olacak kendini yarışa biraz daha verecek. 50,5 kilosu büyük avantaj ve devamlı binen Mustafa Çiçek Kocaelinde at bindiği için yerine İlker Soyad deklare oldu. İlker'le de bu safkan son işini yaptı 37-24 oldu ki bence ufak kuponlarda bu safkan tek olarak düşünülebilir. Bu koşuyu çok atla geçmek isterseniz geniş kuponlara CHASTE (7), RED QUEEN (8) ve GREEN PUSS (5) öneririm.

3.AYAK: Bursa'da koştuğu son yarışında 1.11.78 gibi bir derece gerçekleştiren ve Bursa pist rekorunu kıran bir safkan olan BABADÖKER (4) Mehmet Kaya idaresinde bu yarışı kazanmaya çok yakın isimlerden biri. 14 koşuda 8 birinciilik almış geri kalan 6 yarışta da tabelayı tamamlamış 14 te 14 tabela yapmış her yarış para kazanmış bu safkan 30 Ocak'ta Bursa pistinde 1200 den açılarak 1.17-1.03.2-25 rahat bir iş gerçekleştirip Memduh Çardaklı'nın altında çok formda görünmüş. Görünmüş diyorum çünkü görmedim ama aldığım bilgiler bu yönde. Yapısı tibarı ile önde liderliği alıp kaçacak bu safkan starttan çıktığı gibi farkı 2-3 boya çıkaracak virajı dönerken almış olduğu avantajla bariyer dibinden devam edip büyük ihtimalle ıslanan pistinde kendisine yarattığı avantajla kazanacaktır. ben bugün en güvendiğim isim olarak bu safkanı kuponuma tek yazıyorum. İyi güzel anlattında yarış kısa mesafe 1200 bu safkanı önde biri yalnız bırakmaz ortalık karışır temo yükselir sonlarda birisi gelir bu safkanı geçer diye düşünürseniz o zaman RIGHT OR WRONG (1) ve RED EYE (2) yazacaksınız.

4.AYAK: Bu koşu içime sinmedi. TUMBULZELE (5) çok oynanıyor ama BÜREBEY (1), KORALAY (3), TAYCAN (4) ve EXCALIBUR (2) emin olun hepsi şanslı. Yarışın gidişatı ve temposu sonucu belirleyecek. Ben hepsini kuponumda değerlendireceğim.

5.AYAK: Starttan çıkmay abaşladıktan sonra MAidenden çıkması fazla uzun sürmeyen YANARAĞA (9) son 3 Şart yarışında eski huyunu hatırladı ve yarışa başlamadı. Bu huyu kendisi için büyük dezavantaj ama idmanlarında starttan çıktığını, yarışta çıkmaması için hiç bir neden olmadığını, bugün uzun mesafede uygun kilo ile biraz geçte çıksa bile çok iyi koşacağını duydum. Bültenlerde puan yok sabah baktım AGF de de nerdeyse sonuncu at. Unutmayalım diye başa yazdım arkasındanda yarışta şanslı gördüğüm  GÖNÜL FIRTINASI (7), MAZIKIRAN (2) ve HORASANGÜNEŞİ (1) yazdım dört atla geçtim.

6.AYAK: Son ayakta CANCANBEY (5) başta... Safkan başarısız son yarışından sonra kısa süre dinlendirildi ve kendine geldi. Bu uzun mesafede safkanın stili dolayı çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Zaten daha önce bu tip uzun mesafelerde başarılı yarışları var ve geçen senenin sonuna doğru kazandığı yarışlar bugünkü gibi gruplarda böyle mesafelerdeydi. Bir türlü kazanamayan ama hep iyi koşan POWER OF THE SUN (9) 53 kiilo ile bugün birinciliğe ortak olacak. İki yarış önce İsmail Kale ile kazanan daha sonra Mehmet kaya ile favori çıkıp geri gelen bugün ise anlaştığı galoplarını yaptığı bincisi ile koşuya katılacak DELİ ÜNVEREN (6) bu ikiiliden sonra yazacağım isimdir. ün ikinci ayakta iyi bir yarış çıkaran Nevzat Avcı aynı başarısını gösterirse KAŞİF (7) birinciliğe saldıracak isimlerden biri.  Günün bombası ise ÇETİNKALE (2) olacak. Safkan bugün bayağı gerilerde düşünülmüş ama öğrendiğim kadarı ile iddalı olacak durumda. İlgilileri güveniyor başta tutuyor yazılmasını öneriyor. Bende Çetinkale ilavesi ile bugünkü kuponumu kapıyor be atla son ayağı geçmeye çalışıyorum. 

İZMİR ALTILIM
1.AYAK:
3.7.5.4.2.6
2.AYAK:
9 TEK - - - 7.8.5
3.AYAK: 4 TEK
4.AYAK:
5.1.3.4.2
5.AYAK:
9.7.2.1
6.AYAK: 5.9.7.6.2

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

 

You have no rights to post comments