10.02.2016 ÇARŞAMBA İSTANBUL TAHMİNLERİM ( TUTTU )

 ufuk k     

10.02.2016 ÇARŞAMBA İSTANBUL TAHMİNLERİM  

DIRTY HARRY: Hayatının ilk yarışını kazanmış safkan daha sonraki Şartlı 4 yarışta Impulsive arkası güzel bir ikincilik yapmıştı. Yarışın başlarında liderliği almış fakat ısrarla gelen Tamercan'a uymayıp onu öne yalnız bırakmış viraj üzeri dışına gelen Impulsive ile birlikte atağa kalkıp pistin iç kısmında kalmasına rağmen çok etkili bir sprint yapıp son metrelere kadar güçlü rakibi ile birincilik mücadelesi yapıp yarım boy farkla ikinci kalmıştı. 20 Ocak'ta ki o yarışın ardından 4 tane güzel dereceli galoplar gerçekleştiren, kısa uzun işlerle bu yarışa tam bir hazırlık yapan safkan, bugün Dil Bağı da taktı ki bu safkan için pozitif etki yapacak bence bu rakipleri geçip bugün kazanacaktır. Impulsive in hafta sonu İstanbul'da yaptığı yarışıda aklınıza getirirseniz bu safkanın kapasitesinin ondan aşağı olmadığınıda düşünürseniz bence risk almaya değer bir tek olarak DİRTY HARRY gönül rahatlığı ile kuponlarda tek bırakılabilir.

KIRKPINAR: Son iki yarışında ilk iki sırada yer alamasa da kazanan safkanlara çok yakın bitiren, bugün uygun kilo ve uzun zaman sonra ilk kez Ahmet Çelik ile piste çıkacak olan safkan bu hafta arası gördüğüm kadarı ile formunu biraz daha ileriye taşıdı ve son yarışından sonra geçen bir aylık sürede 9 galop yaptı çok ciddi hazırlandı bence birincilik için çok güçlü bir aday olacak. Ben yanına KURTÇABEY (7), GÖKKALE (5) ve BUZKAYA (1) yazıyorum koşuyu sağlama alıyorum.

MERİH: Başarılı yarışlar yapmasına fakat ir türlü kendini birinciliğe atamamasın arağmen 1200 metrelik 1.24.3-1.10-28 rahat işinde bugün binecek olan Akın Sözen ile çok iyi bir performans ortaya koyan safkan iki yarış önce geçildiği Tanatar'dan rövanşı alabilecek gibi görünüyor. Yinede bu safkanın zaman zaman yaptığı yarış çin yaramazlıklarını göz önüne alıp yanına AZMİ REİS (2) ve TANATAR (7) yazmak istiyorum.

AĞARAN: Son ayakta her şey lehine görünen Ağaran bu sene her mesafede gayet etkili yarışlar çıkardı ve kısada uzunda hep ikincilikler aldı, bugün üzerinde Halis Karataş'ın olması ile ön plana çıkıyor. Son yarışında ilginçtir bu koşudaki rakiplerinden 7 tanesi ile beraber koşmuş 1,40 ganyanla start almış ama Nevcihan kazanmış bu safkan birinciliğe uzanamamış hayal kırklığı yaratmıştı. O gün startta 4 boy kadar takılmış önlere erken gelmiş ama uzun mesafede yarışın sonunu getirememişti. Aslında o yarışı tempo çok yüksek olunca starttan 7-8 boy geç çıkıp iyi bir bekleme yapan Nevcihan kazanmıştı ve Ağaran'da erken öne geldiği için sonlarda durup ikincilikle yetinmişti. Bugün mesafe 1400 ve bu safkan her yarış nerdeyse startta kalıyor. ugünde kalmayacağının garantisi yok. Halis var çıkarır getirir derseniz bu olasılık içinize yatıyorsa bilmem ama ben yanına son uzun mesafeli yarışını hiç dikkate almadığım BABA CELAL (2), önde kaçarsa rakipleri gelene kadar bitirebilir düşüncesi ile CAUNOS (3) ve tatminkar formu ile LİDERAĞA (6) yazmanızı öneririm.

İSTANBUL ALTILIM
1.AYAK: 3.9.8.4    - - - 5.7.1
2.AYAK: 4 TEK
3.AYAK: 10.1.3.7  - - - 4.5.9
4.AYAK: 6.7.5.1
5.AYAK: 5.2.7
6.AYAK:
1.2.3.6

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

 

You have no rights to post comments