23.02.2016 SALI ADANA TAHMİNLERİM (TUTTU)

 ufuk k     

23.02.2016 SALI ADANA TAHMİNLERİM     

1.AYAK: Son yarışında dördüncü olurken fazlaca zorlanmayan ve uzun mesafede çok daha iyi koşmasını beklediğim AKANDA (1) benim ilk ayakta favorim. Bu eküri bugün bir çok kuponda tek veya başta düşünülüyor. Ben yanına üç at daha yazıyor ilk ayakta biraz altılıyı cazip kılmaya çalışıyorum. Özellikle son yarışında fena olmayan ve favori Akanda'yı da geçmeyi başaran OLCAYBEY (10) başta yazacağım. Daha sonra 1 starttan çıkıp hızlı bir şekilde liderliği alıp yarışı sürükleyecek olan ALOŞUM (2) yazacağım. Kaçmaz ile bu safkan Kaçarak bitirmeye çalışacak arka grubu dağıtırsa bitirme ihtimali var. Bu üçlüden sonra ÇAĞLARKAN (4) yazacağım ama bu safkanın ilginç bir özelliği var. İdmanlarında uçuyor yarışa geliyor duruyor. Mahmut Turan son yarışlarında devamlı biniyor  çalıştırıyor özel ilgileniyor kendini bir gösterir iyi koşar uzunda farklı bir performans gösterirse sürprizi yapabilir.

2.AYAK: GALLOP THE WEST (2) hayatının ilk yarışında 1200 metrede koştu yarış içinde bir ara gerilemiş olsa da son metrelerde bariyer dibinden kendine iyi bir yer buldu çok kolay şekilde gelip gruba hakim oldu ve kazanmayı başardı. O yarışı 1.17.52 koşan bu safkan çok etkili bir derece yapamamış olmasına rağmen bugün çıkacağı uzun mesafede Ahmet Çeliğin tekrar binişi ile bence yine etkili olacaktır. Çok sıkışırsanız bu safkanı tek düşünün, alternatif Tekiniz olsun ama geniş kuponumda bu safkanı tek yazmak istemiyorum. Özellikle koşmuş olduğu yarışlarda kazanamamasına rağmen KOZBEYİ (1) iddialı olacak gibi görünüyor. Maidenden yeni çıkan BABA ERKUL (4) uygun kilosu ve Mehmet Keskin ile bence rakiplerini zorlayacaktır. GOLD CLAMP (3) ise bu üçlüden sonra değerlendirelim bu uzun mesafede bence bu safkanında kazanma ihtimali var.

3.AYAK: Kurtel ekürisinin safkanı HABİLDEN (2) başta görünüyor ama iyi koşan rakipleri de var ve yarış bence kağıt üzerindeki veya AGF tablosundaki kadar kolay geçmeyecek. 1500 de kazanan arkasından erken yürüyen ve dördüncü kalan bu safkanın ilk rakibi son yarışlarında çok etkili performanslar çıkaran GÜLEN EFE (1) olacaktır. Bu ikili ufak kuponlara yeterli gelir gibi görünse de benim devamlı takip ettiğim ama son yarışlarında pek istediğim gibi koşmayan FÜLANE (7) ile çalışmalarında iyi olan ama yarışta tam aynı performansı gösteremeyen DİZDARBEY (4) geniş kuponlarda değerlendirilmelidir.

4.AYAK: Burada bazı atları eledim. Normalde kapamam lazım ama kupon kurgusu çok oluyor diye eleme yapmak zorunda kaldım üç ata indirdim. FAMILY JOY (3), FOREVER HERE (4) ve ROCKET MAN (6) seçtim bu üçlü ile bu koşuyu geçtim. Deli İmparator'u iki yarıştır kazanan Ali Kaçmaz bindirmediler diye yazmadım, Euprhates'in anternörünün bu ara şansı kapalı geriye gidiş var ondan ondan bu safkanı sildim ve Memedim'de çim ağırlıklı koşacak gibi görünüyor ondan yazmadım. 

5.AYAK: Bu koşuda YOLDAŞ (9) tek yazıp yanına at önermeyeceğim. Bakın seyredin son yarışını bir daha gözlemleyin. Halil Polat neden atı öne atmak için uğraşıyor, virajda dışta kalıyor, kırbaç vuruyor, neden zorluyor anlamam mümkün değil. Al safkanı geriye bekle, yerinde yürü, belki de kazanacağın yarıştı, kaybettin. Koştuğu yarışlara bakın Kısa Vade ve Grup yarışlar, bugün gelmiş 3 Şart koşuyor. Üzerine Selim Kaya yazmışlar, her türlü çalışma yapılmış bu uygun mesafede bence geçilme şansı yok.

6.AYAK: Son ayağa geldik ve 16 safkandan 6 tanesini yazıp bu ayağı da geçeceğiz. 6 tane yazdığımızda ufak kuponumuz 8.64 oluyor. Siz dilerseniz son ayağı kalabalık tutup ufak şablonu büyütebilirsiniz. Ben kurgumu çok büyültemediğim için son ayağı abartamadım. Yazdığım 6 at içinde başta PANABELLE (7) olacak. Son yarışlarında istediğimiz gibi koşmuyor ama iyi hazırlandı ve bugün sert jokeyi Deniz Yıldız ile herkes durduğunda bir anda ortaya çıkabiilecek durumda. İlk rakip her zaman beraber koştukları ama bu ara bir raz abartılarak koşulan JAKŞİ JİLKİ (3) olur. İki yarış önce kolay kazanan safkan mesafe ayrımı yapmıyor ama bu ara biraz durgunlaştı. Bir süre aradan sonra iki yarış gören kendi atlarına binen apranti ile hiç kötü performanslar göstermeyen ve bugün Ozan Bulut ile birinciliği alabilecek ve büyük bir sürpriz yapabilecek THUNDERBIRD (16) bu ikiliden sonra yazacağız. Ali Kaçmaz ile bir başka koşan son koşularında kıpırdayan ama beklenen patlamayı yapamayan GRAIN GIRL (6) ile kazandığı yarışın ardından aynı başarısını gösterebilecek JAMAICA GIRL (13) daha sonraki ihtimallerdir. STRONG SHUTTLE (11) elli kiloluk sıkleti ile Urfa yarışlarının ardından bugün bombayı yapabilir.

İki tekli kupon yaparsanız veya diğer ayaklarda - - - sonrasındaki ilavelerimizi yazmaz son ayağı kalabalık tuttayım diye düşünürseniz bu ayağa 1-5-8-12-14 ilavesini yapabilirsiniz. 

ADANA ALTILIM
1.AYAK: 1.10.2.4
2.AYAK: 2 TEK  - - - 1.4.3
3.AYAK: 2.1      - - - 7.4 
4.AYAK: 3.4.6   - - - 2.1.5
5.AYAK: 9 TEK
6.AYAK: 7.3.16.6.13.11                      
:::Şablon: 8.64:::

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments