01.03.2016 SALI ADANA TAHMİNLERİM ( TUTTU )

01.03.2016 SALI ADANA TAHMİNLERİ

1.Koşu: Geçen hafta bugün bu koşudaki 12 safkanda 7 tanesi beraber koşmuşlar ve koşuda AKANDA (1) 1.05 ganyanla Ahmet Çelik'le büyük favori olarak koşuya katılmış Olcaybey'e geçilmiş ikinci kalmıştı. Yalnız o yarışın en dikkat çekici safkanı dördüncü olan ve Mahmut Turan ile çok gerilerden gelip virajı 12. dönüp aralardan dışa çıkıp iyi bir sprint yapan ÇAĞLARKAN (3) olmuştu. Bugün kısa mesafede safkan ilk koşudan tüm yedilileri temizleyebilir bu ikiliyi beraber düşünmenizi Günün Ganyanı olarak cazip olması bakımından ÇAĞLARKAN denemenizi tavsiye ederim.

2.Koşu: Yine bir Maiden koşu ve Akanda'nın ekürisi OTHARA (9) beraber koştukları ilk koşuda bahsettiğim yarışta yapmış olduğu güzel mücadele ile favori durumunda. İlk yarışında 1200 metrede öne gelmek için bayağı kendini zorlayan ve aralarda kalınca beklenen yarışını yapamayan daha sonra 1900 metrede üçüncülük alan bu safkana ne kadar güvenelim oda bende soru işareti. Bu safkanın ilk yarışta yaptığı dereceyi bugün yapabilecek burada bir çok at var. Bu safkan favri ama rakiplerinden emin olun öyle çok ahım şahım bir üstünlüğü yok. Bu nedenle benim bu yarışı az atla geçme şansım maalesef yok. KARABURAK (7), HERMES (5), SEVİMKIZ (13), ARCHPELAGOS (11) ve BERKO (1) bence kuponlara yazılması gereken isimlerdir.   .

3.Koşu: Bu koşuda İlk dikkatimi çeken isim KIŞGÜLÜ (7). Kısa Mesafedeki son yarışına aldanmayalım uzunu farklı koşar ve bu yarışa iyi hazırlanmış durumda. FÜLANE (8) ilk rakibi. Hakkında iyi bilgiler aldım Mehmet Keskin güveniyor bu çocuk inandığı atlara iyi biniyor bugün burada da iddialı olacak. BÜNYAN (1) ve GÖRGÜNCAN (4) favoriler. İkisininde son yarışları kötü değil bu grupta iş yaparlar. Son yarışında Ahmet Çelik binince favori verilen ama tam bir hayal kırklığı olan HAYAT NUR (3) bugün Musa İleri ile kazanma ihtimali olanlardan biri. Ali Can Binizetoğlu iyi tanıdığı NURAN HANIM (6) ile bugün bence iyi koşup kazanabilecek durumda.  Son yarışlarında bozuk bir görüntü çizsede Deniz yıldız'lı IRKIM (9) ve idmanları fena olmayan Samet Erkuş'lu HABER KARTALI (11) sürprize önereceğim isimlerdir.

4.Koşu: Satış 1 koşusunda BANDIERO (7) günün ilk tek adayı olarak düşünüyorum. İlk tek diyorum çünkü bundan sonra koşacak üç ayakta da tek adaylarım var. Hangisini seçeceğinize karışmayacağım ama kendi kuponuma üçünün rakiplerini yazıp, birini tek bırakacağım. Bandiero için hazırlıkların gayet iyi olduğunu biliyorum ama riskli bir tek olduğunu çok cazip kuponlarda değerlendirilebileceğini düşünüyorum. Rakipleri EMPIRE CITY (1), SOKOLLU (3), FIRE PIECE (2) ve BEST TIME BEST (4) bu atın yanına at yazıyorsak mümkünse ayrımsız kuponumuza yazalım.. 

5.Koşu: JUST WIN (2) son beş koşusunda birincilikler alırken İstanbul sentetikte ve Adana kaba kumunda çok etkili koştuğunu gösterdi. Az atlı yarışlarda uzak kazandığı son yarışlarından sonra bugün belki o kadar rahat olmayacak ama bence yine kazanacak.

6.Koşu: DASKYLEION (1) alternatif teklerden biri olacak. Son yarışlarında aldığı ikinciliklerden sonra Gökhan Kocakaya ile bu sefer özlediği birinciliğe uzanabilir. Yalnız yarışın gidişatı TURAP (5) için elverişli. Önde yalnız kalır fazlaca rahatsız edilmezse son yarışında kanama sorunu nükseden bu safkan kolay liderliği alıp sonlara kadar direnebilir. Bu koşuda TORO TORO (7) için iyi haberler aldım bu sefer Akın Sözen ile çok iyi koşacağı yönünde bilgilerim var yeriniz varsa ilave edin.

7.Koşu: Murtezican'ın yarışı forse edeceği koşuda dolu kantarma son viraja kadar gelip sonlarda ilk koşusundaki gibi arttırıp kazanacağına inandığım SİVASLI MUSA (16) benim alternatif TEK adaylarımdan biridir. Bu safkan seri olmasına rağmen bugün hem önde gidip hem de bekleyebilecek kapasitesi olan kabiliyeti bir safkan. Rakibi olacak GÖZYAŞI TAŞI (4) bekleme yaptığı için bu kalabalık grupta önde olanların daha avantajlı olacağğını düşünüyor koşuda büyük kuponlara MURTEZİCAN (12) da ilave ediyor üç isimle koşuyu geçiyorum.

ALTILIM
1.AYAK:  9.7.5.13.11.1
2.AYAK:  7.8.1.4.3.6.9.11
3.AYAK:  7  TEK - - 1.3.2.4
4.AYAK:  2  TEK 
5.AYAK:  1  TEK - - 5.7
6.AYAK: 16 TEK - - 12
Şablon 2.88 TL - Tamamı 129 TL

YEDİLİM
1.AYAK:  1.3
2.AYAK:  9.7.5.13.11.1
3.AYAK:  7.8.1.4.3.6.9.11
4.AYAK:  7  TEK - - 1.3
5.AYAK:  2  TEK 
6.AYAK:  1  TEK 
7.AYAK: 16 TEK - - 12

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments