02.03.2016 ÇARŞAMBA İSTANBUL TAHMİNLERİM (TUTTU)

ufuk k

02.03.2016 ÇARŞAMBA İSTANBUL TAHMİNLERİ

1.AYAK: Yarışın başlarında çok sertlik yapıp öne gelecek As Grandfather'a yakın gidip bariyer dibinde kendine iyi bir yer yakalarsa viraj üzeri koşuya hakim olacak HEADWAY (1) biraz avans alır rakiplerini ayırabilirse bence çok başarılı binicisi Ramazan Arslan idaresinde koşuyu ilk sırada bitirebilir. Bu safkanın bence koşudaki ilk rakibi hayatının ilk koşusunda çok etkileyici bir birincilik yapan bu arada o koşudan sonra 49 gün ara veren ama son günlerde çok iyide işler yapan ANTONOV (5) olur. Bu ikili ile ufak kuponlarda ilk ayak geçilir hele birde Headway kazanırsa İstanbul altılısı tadından yenmez. Ama geniiiiiş kupon yapıyorum yerim var diyenlere TAMERCAN (4) başta olmak üzere RUNNER CAT (2) ve YAĞIZINOĞLU (3) öneririm.

2.AYAK: Bu yarışta biraz yardım alalım soralım soruşturalım kimde ne var toplayalım dedim ama her kafadan ayrı bir ses çıktı. Hani Kurda sormuşlar ya neden ensen kalın diye oda kendi işimi kendim yaparım da ondan demiş, bizde bu koşuda kendi işimizi kendimiz yaptık, başkasına aldanmadık, güvenmedik, onların ayrı ayrı atları salladıklarına atlamadık ve beş at seçtik kuponumuza yazdık. Ekürilerle bu beş at altı oluyor ama yetermi bilmem hayırlısı olsun ne diyelim hepsini ayrımsız yazın tuttuğunuz varsa başşka yerden kısın buraya ilave edin. Başta eküriler ve iyi işler yapan KOLARAFET (6)... Daha sonra son yarışlarında ben geliyorum diye bas bas bağıran KIZILTUĞLUM (14)... Kazandığı yarışı tekrarlarsa AZELHAN (5)... Bir ileri bir geri yapan ve bu sefer ileri gidebilecek PAMUK ABLA (3)... Son larata vasatın üstü performansı ile ASLANPARÇASI (12) diyorum gerisini size bırakıyorum.

3.AYAK: Ergun Kalabak eşittir Selim Kaya olduğuna göre bu sene katıldığı özellikle son uzun mesafeli yarışında etkileyici bir form gösteren, birinciliğinde çok beğendiğim, Pazartesi bu yarış için 36,5/23.5 rahat harika bir iş yapan, pırıl pırıl görüntüsü ve Selim Kaya'nın binişiyle biraz daha etkili koşacak olan FOULITA (2) kuponlarda rahatlıkla tek olarak düşünülebilir.

4.AYAK: Amankaya'nın resmen üstüne bindiler at form yaaladı diye dört günde bir koştular. 13-17-27 Şubatta 3 yarış bugün 2 Mart şimdi 4. yarışına çıkıyor ve artık hedef birincilikten çok ne toplarsa toplasın gibi görünüyor. fakat ekürisi Güzelkaya'da yarışta olunca AMANKAYA (1) yinede başta düşünüyorum.  KASMANBEY (5) de eküriden biri Selim Kaya olunca sonlarda nasıl bir lüt olur biri birine hadi geç bakalım dermi diye merakımdan mecburen bu sakanıda yazıyorum. DERİN SULTAN (3) bu grubu iki yarıştır sırtında taşıyor kazanıyor bugünde üçleyebilir. KISRAKBAŞI (8) da devamlı kovaladığım bir isim ve onsuz oynamak yanlış bir tercih olabilir. Elimizi korkak alıştırmayalım dördünüde kuponumuza yazalım.

5.AYAK: Son yarışlarında iyi koşan ve bugün bu başarılarını tekrarlayabilecek isimleri kuponumuza yazacağız. Son yarışında favorimiz olan BARDO (1) o günkü gibi önde kalamaz ama yinede başta verelim. BEHRAMKALE (2) en büyük rakip olarak mutlaka yazalım. İkinciliklerin ardından yola Karataş'la devam eden RYAN ANGEL (9) başlarda düşüneli ve gzüme takılıp duran resmen benide yazın diye bağıran ŞEKERAĞA (6) yada bir çarpı atalım.

6.AYAK: NURYÜZLÜM (8), KANLICA (5) ve GAGAUZ (3) dikkat çeken iyi yarışlar yapıp kazanamayan isimler. Bu üçlü başta yazalım içlerinden birinin aynı performansını tekrarlamasını ve kazanmasını bekleyelim. Geniş oynayanlara başta TURBOCAN (14) önerelim. Günün son ayağında baklava'yı bize yedirirlermi bilemem ama bu yarış farklı bir performans sergilemesini beklediğim BAQLAWA (1) yı sürprize yazalım ve son olarak KONAK (7) ilavesi yapıp cazip bir isim gelirse keyif yapalım..

ALTILIM
1.AYAK:  1.5     - - - 4.2.3 
2.AYAK:  6.14.5.3.12
3.AYAK:  2 TEK
4.AYAK:  1.5.3.8
5.AYAK:  1.2.9.6
6.AYAK:  8.5.3  - - - 14.1.7
Şablon 29 TL - Tamamı 144 TL

YEDİLİM
1.AYAK:  1.8
2.AYAK:  1.5
3.AYAK:  6.14.5.3.12
4.AYAK:  2 TEK
5.AYAK:  1.5.3.8
6.AYAK:  1.2.9.6
7.AYAK:  8.5.3

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments