08.03.2016 SALI ADANA TAHMİNLERİM ( 7LI GANYAN ve 6LI TUTTU )

ufuk k

08.03.2016 SALI ADANA TAHMİNLERİM

Bazı yarışları çok ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Bugünde Adana işte öyle günlerden biri ve herkes az ikramiyelere alışmışken bir anda çok tatmin edici bir ikramiye ile bugün karşılaşabiliriz. O yüzden Adana beni tatmin eden bir program heyecanlı yarışlar olmasını bekliyorum.

1.KOŞU: Maiden yarışla güne başlıyoruz. Cazip durumda olan ve iyi koşmasını beklediğim bir isimle ENFRARUJ (2)'la altılıya başlayalım. Son yarışında altıncı olmuştu ama yarış boyunca hep aralarda kalmıştı ve Young Prince torunu Özennaz yavrusu bu safkan bence uzunda kısaya göre çok daha iyi koşular yapar. Bugün Ayhan Kurşun ile Yalçın ekürisine ilk ayakta birincilik getirirse atılıyada en azından güzel bri başlangıç yaptırır. Rakip olarak herkesin oynadığı  Ahmet Çelik cezası bittikten sonra bugün pistlere geri dönüyor ve ilk yarışı da bu Maiden koşu ile oluyor. GÖZDECAN (4) 'a bir önceki koşusunda Ömer Kaya binmişti Maiden de 1300 metrede favori olarak yarışa katılmış ama 1.65 ganyanla 9. olabilmişti. Bu safkan Buğdaycı ekürisinden alındı Adana'ya geldi iki yarış iyi koştu fena değildi ama bahsettiğim yarış tam bir hayal kırıklığı. Yinede uzun mesafeye olan yatkınlığı ile kuponlarda bulunsun. ALISA (1) mesafe tecrübesi olan ve derece olarak rakiplerinden aşağı kalmayan bir isim. Gökhan Kocakaya binince zaten çok verilmiş ama grupta bir tane sivrilen isim yok o yüzden çok atta yazıyorum. FECİRA (3) bir yarış görmüş yeteri kadar galobu yok gibi ama gizliden saklıdan bir işler dönüyor olabilir. AGF listesinde kendine 6. sırada yer bulmuş ama Enfraruj'un bile üstünde bana ilginç geldi. Bu dört isim başta daha sonra HÜRKUŞ (6), JOLI COEUR (7) ve PANMITO (9) diyor geniş kuponlara yedi isim öneriyorum.  . 

2.KOŞU: Uzun mesafeli bu koşuda da ilk dikkatimi çeken isim GÖKÇEER (8) oldu. Samet Erkuş ile dört yarıştır performans olarak tatminkar görünüyor, kesin kazanır diyemeyeceğim ama yarışta başta değerlendireceğim bir isim. Her yarış oynadığımız bir başka isimde BOĞAZKERE (11). Bu safkanda Müslüm Çelik idaresinde birinciliği hep zorluyor bugünde başta düşüneceğiz. Birbirine yakın performans gösteren bu isimler arasında idman pistinde harika işler yapan ve sahadaki saatçi abilerimizin özel önerisi olan AKLISELİM (2) bu ikiliden sonra yazacağımız isim olsun. Yine bugün geri planda tutulmuş ama Adana'da bayağı konuşulan önerilen bir isim var. Özellikle son galobunda çok beğenilmiş olan bu isim AKABEY (4). Özcan Yıldırım ile oşuya katılacak Kurtek ekürisinin safkanıda ufak kuponlar dahil olmazsa olmaz olsun. HASOĞLU (5), DORUKEFE (12)  NAUHAY (6) ve HABERBEYİ (7) ise benim yine geniş kuponlarda olmazsa olmaz diye düşündüğüm isimler.

3.KOŞU: ÖZGECAN ASLAN Koşusunun Dişi safkanlar için bir koşu olmaması yüzünden altı erkek safkan yarışıyor. Neyseki Bayan at sahipleri varda işin içine biraz güzellik katıyorlar. DUQUAN (1) ve MY HEART (2) ise bu anlamlı koşunun en önemli iki favorisi. Bu ikiliden sonra TIME FEEL (3) olur bu üçlü dışına pek çıkmaz gibi görünüyor.

4.KOŞU: Satış 2 koşusunda AGF 'de bayağı ön planda olan GOLD CLAMP (4) için bende kazanır düşüncesindeyim. Son yarışlarında Ömer Kaya ile gayet etkili performanslar gösteren bu safkan zor kazanıyor olsa da 23 Şubat'ta katıldığı 1900 metrelik yarıştaki performansını tekrarlaması halinde kendisine rakip olamayacak bu rakipler yanında zorlanmadan birinciliğe uzanacaktır. Ben fazla at yazıp burada da sürpriz aramak istemiyor güvendiğim bu safkana kuponumda tek olarak yer veriyorum.

5.KOŞU: Seri birincilikler alan KIRIMBEYİ (1) için son yarışında da çok iyi şeyler yazmadığımı o gün bu safkanı geçmesini beklediğim GÖKKURT (6) ve ATEŞ KRALLIĞINI (3) yanına yazdığımı hatırlıyorsunuzdur. Bugün bu ikili yine şanslı birde ilave SARAYBOSNA (2) varki bu safkanın galoplarını çok beğenen Özcan Yıldırım ile bugün birinciliğe uzanabileceğini düşünen bir kaç sevgili dostumda çok iddialı. Anlayacağınız 1-6-3-2 ayrımsız her kuponda olsun diyor yer varsa geride kalan iki safkanı öneriyorum.

6.KOŞU: Bazı atların bazı yarışlara neden kaydedildiğini anlamakta zorlanıyorum. Bu koşuda da sorunlarını birebir bildiğim bazı isimler var neden yazılmış deklare olmuşlar anlamadım. FORTE (7) biim Adana ekibinin tek adayı... Alternatif tek olarak öneriliyor ama ben bazı isimler tutuyorum yazmadan olmaz. Özellikle SLAYER SCREAM (11) uygun kilosu ile bugün çok etkili koşabilecek bir isim. Ekürilerden GOLD CHANCE (4) Şubat ayındaki iki yarışı gibi koşarsa mutlaka iddialı olur. Ben devamlı takibimdeki OTTOMAN SLAP (5) ta yazarak bu koşuyu ve bugünü kapatacağım.

ALTILIM
1.AYAK:  2.4.1.3      - - - 6.7.9
2.AYAK:  8.11.2.4    - - - 5.12.6.7
3.AYAK:  1.2.3
4.AYAK:  4 GOLD CLAMP TEK
5.AYAK:  1.6.3.2
6.AYAK:  7.11.4        - - - 5

YEDİLİM
1.AYAK:  1 TEK
2.AYAK:  2.4.1.3
3.AYAK:  8.11.2.4
4.AYAK:  1.2.3
5.AYAK:  4 TEK
6.AYAK:  1.6.3.2
7.AYAK:  7.11.4

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments