21.03.2016 PAZARTESİ BURSA TAHMİNLERİM (TUTTU)

21.03.2016 PAZARTESİ BURSA TAHMİNLERİM

Dün iki tekimiz gelmedi hem İzmir hem Adana yarışlarında beşte kaldık ve kaybediş şekillerine bakınca, ikiside inanılmaz şekilde kaybetti, biri hakim oldu verdi diğeri saldırdı saldırdı geçemedi, At Yarışının bir şans oyunu olduğu yine ortaya çıktı. Onlar gelse bu kadar verirmiydi vermezdi ama tutturmuş olacaktık o güzeldi. Neyseki İzmir'i Özgür buldu bize teselli oldu.

Bugün Bursa'da Uğur Polat'ın olması bana ilginç geldi. Bu sene Bursa'da 6 koşuda at binen  genelde Kısa Vade yarışlar için Bursa'ya giden ve 6 koşuda 5 kere tabela yapan 4 kere ilk ikide kendine yer bulan Uğur Polat Kutlu ekürisinin Ninoşunoğlu isimli safkanı ile Demirdöven'e çok sert rakip olacakmış gibi görünüyor. Daha önce bu sene başında Kocaeli pistinde bir kere bu safkan binip 1500 metrede kazanmıştı bugünde kazanmak için Bursa'da.

1.Koşu: Son yaptıklarıKum pist koşularındaki başarılı görünen GÖZÜM KALDI (1) ile  STORMBELL (2) arasında bir mücadele olacak gibi görünse de ikisininde kilosu ağır güçleri bu kiloyu kaldıramayacak kadar sınırlı. Yedili oynuyor bu zor oyunda şansınızı deniyorsanız başta yazın ama  hafif kilolu RIVER CAT (5), HERCULES (7) ile GRUMPY (6) de ihmal etmeyin.

2.Koşu: Bursa'ya gelişi ilgimi çekti diye en başta belirttim ve Uğur Polat'ın bence en şanslı olduğusafkanlardan biri GAZELLE EYES (5) olacak.Güçlü rakipler yanında 15 boy startta kalınca şansını başta kaybettiği ve at geçmediği son koşusunu ölçü almadığım safkan iyi form durumuyla starttan düzgün çıkarsa bence kazanmaya çok yakındır. 3-5 boy kalsa bu uzun mesafede farketmez ama yine çok kalırsa diye korkum var yoksa yedilide olduğu gibi altılıda da bu safkanı tek yazacaktım.  Risk edilip yinede tek düşünülebilir ama ben geniş altılı kuponlarına KÜLÜNKSULTAN (6), CHASTE (2), YORKVILLE QUEEN (1) ve LITTLE BIRD (7) yazıyorum.

3.Koşu: Dikenck ekürisinin ne zaman ne koşacağı belli olmayan safkanı VEZÜV (1) ile bugüne kadar hep istikrarlı performanslar sergileyen SANEM KIZ (2) arasında bir yarış olacakmış gibi görünüyor. Bursa'dan sabah YABAN GÜVERCİNİ (8) için iyi bilgiler aldım yer varsa ilavesini yapın.

4.Koşu: Son koşularındaki performansıyla elde ettiği ikinciliklerle YALÇINIM (6) favori olarak görünüyor ve bunu da hakkediyor. Fakat geçen haftaki hayatının ilk yarışında beğendiğim GALAPAGOS (2) o yarışın ardından hafta sonu kısa bir iş yaptı nefesini iyice açtı ve idman eksiği yarış eksiğide ortadan kalktı bugün çok başarılı bir sonuç alacağı sahada konuşuluyor. Yiine idman pistinin gözdelerinden olan ve hafta sonu ciddi işinde bir hayli beğenilen ÖZÜMBEYAZ (3) da varki kesinlikle ihmal etmemek gerekir. Bu koşuda bu üç isimle geçilecekmiş fazla sürpriz aramaya gerek yokmuş gibi görünüyor.

5.Koşu: İlk bata da demiştim DEMİRDÖVEN (3) için NİNOŞUNOĞLU (4) sert rakip olur bu ikili ile bu koşu geçilir.

6.Koşu: MAKEDON (3) başta olmak üzere RED REBEL (7), KARA ARDA (2), SAWYER (1) ve Bursa'da Gündüzeli olmadan oynanmaz diyerek ALEHSAN (4) yazıp bu koşuyu geçtim.

7.Koşu: İlk defa piste çıkacak olmasına rağmençok hazır bir tay görünümündeki KARAZEYTİN (3) başta düşünüyor daha sonra Kurtel ekürilerinden son koşusunu pek değerendirmeye almadığım ÇERKES BEY (1) öneriyor bir türlü birinciliğe atamadığımız İBİŞKIZI (9), son startında beğendiğim SELÇUKLUBEYİ (6) ve yne hazır taylardan biriymiş gibi görünen ALFIRTINA (8) yazıp Bursa'yı kapatıyorum.

ALTILIM
1.AYAK : 5- - -6.2.1.7 
2.AYAK : 1.2- - -  8

3.AYAK : 6.2.3
4.AYAK : 3.4
5.AYAK : 3.7.2.1.4
6.AYAK : 3.1.9.6.8
Şablon 18 TL

YEDİLİM
1.AYAK : 1.2.5.7.6
2.AYAK : 5 TEK
3.AYAK : 1.2 

4.AYAK : 6.2.3
5.AYAK : 3.4
6.AYAK : 3.7.2.1.4
7.AYAK : 3.1.9.6.8

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments