12.04.2016 SALI ANKARA TAHMİNLERİM ( TUTTU - 4.023 TL )

12.04.2016 SALI ANKARA  TAHMİNLERİ

Dün Adana'da ilk defa koşulan üç Şartlı 1 tay yarışından iki tanesini takipteki atlarımız Ağakafkaslı ve Çelikçiçeği kazandı. Altınkral'da son metrelere kadar geldi ama direnemedi ikinci kaldı. İlk koşudaki Gökçedağ'da bir ara kendini gösterdi onuda unutmamak lazım yedinci olduğu için ilk yarışında sıfır puan çıkabilir. Bugün Ankara'da da 5 tane notunu daha makine provalarında aldığım isim koşacak. Onların nasıl bri performans sergileyeceklerini merak ediyorum bakalım nasıl koşacaklar.

1.Koşu: Ankara'da ilk koşuda KURYE (7) nasıl olurda ilk koşuya düşer çok üzüldüm. Safkanın benim seyrettiğim kadarı ile kumda kolay kazanması lazım. Yine işlerinde beğendiğim  GOCAOĞLAN (4) bence ilk rakibi olur. Dileyen bu ikiliyi alabilir.  ALTUNSARAY (1) ise yağmurlu bir günde iyi start provası yapmış, çıkışta zorlanırken sonlarda beğenilmişti bugünde ikiliyi zorlayabilir bahise düşünülebilir.

2.Koşu: Yedili ganyan ayağında GÖRGÜNCAN (1) büyük favori durumunda ama PEXUSS (2) yazılmadan oynanmamalı. Ankara'nın uzun düzlüğü bu safkana yarayabilir.  

3.Koşu: POYRAZ ATEŞİ (10) yine benim takip listesine makine provalarından aldığım bir isim. Bu yarıştaki atlara tek tek bakarken safkanı tekrar seyrettim starttan iyi çıkıyor liderliği alıyor rakiplerine aldırış etmeden Emrah Sincan dönüp geliyorlarmı diye bakarak resmen dalga geçerek makine provasında rakiplerini çok kolay ayırıyor. Startı 1 ve aynı provada olduğu gibi çıkar liderliği alır kimseyi yanına uğratmaz kazanır görüşündeyim. Ben yine Banko'mu taylardan seçtim. Kuponum bugün ufak olacak dilerseniz siz kurguda değişiklik yapabilirsiniz alternatif teklerde var onları kullanabilirsiniz.  .

4.Koşu: DASKYLEON (1) ve ES ES RUNNER (2) başta yazalım GÖZÜM KALDI (3), KING DROK (4) ve STEEPLE EAGLE (5) daha sonra düşünelim. KIZILOK (8) startta çok kalıp yetiştiremedi bugün Bomba'ya düşünülebilir.

5.Koşu: YOLALAN (2) büyük favori ama ekürilerden GÖKBAKIR (1) bir azizlik yapabilir diğerleri için zor görünüyor.

6.Koşu: KARAGÜL (13) ve GÜNDÜZKAAN (2) yine notunu erkenden aldığım ilk koşusunda şanslı olacak diye düşündüğüm isimler. Bu ikiliden sonra Şanlıurfa'da hazırlanıp gelen USBEY (9), SABRİNİN ATI (6)  ALTINCI HİS (1) ve TARIKHAN (7) düşünülebilir.

7.Koşu: Bu koşuyu çok çalıştım ama olay biraz karışık durum vahim. 20 safkan içinde çıkıp biri bir azizlik yapacak diye düşünmezseniz bir aylık sürede 4 farklı şehirde 5. yarışına çıkacak TORAMAN (1) tek düşünebilirsiniz. Ben bu Kısa Vade 18 koşuda  safkanın aynı performansı ortaya koysa bile sert rakiplerini geçmesinin kolay olmadığını düşünüyorum. YÜREKKAAN (5), SARAYBOSNA (7), RUAT (3), ERKMEN (2) ve MERTADAM (6) öncelikli rakipler. Diğerleri şablonda...

8.Koşu: Kocaeli yedilisinin ilk ayağı burası. Nalçabaşı harici hepsi olur gibi görünüyor. FINE HONOR (1) başta düşünüyorum bu safkan iyi hazırlanmış ama ben tek yazmaya güvenemedim. Şablondaki sıralamayı baz alabilrisiniz.

ANKARA ALTILIM
1.AYAK : 10.POYRAZ ATEŞİ
2.AYAK : 1.2.3.4.5.8
3.AYAK : 1.2
4.AYAK : 13.2  - - - 9.6.1.7
5.AYAK : 1.5.7.3.2.6

6.AYAK : 1.4.2
Şablon 34 TL

YEDİLİM
1.AYAK : 1.2
2.AYAK : 10.POYRAZ ATEŞİ
3.AYAK : 1.2.3.4.5.8
4.AYAK : 1.2
5.AYAK : 13.2
6.AYAK :
1.5.7.3.2.6
7.AYAK : 1.4.2

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments