19.04.2016 SALI ANKARA TAHMİNLERİM ( TUTTU )

19.04.2016 SALI ANKARA TAHMİNLERİ

1.KOŞU: Son yarışında Alaram'a takılınca temposunun üstüne çıkan ve ikinciliğide verip üçüncülükle yetinen GÖKKURT (3) bu sefer daha uygun kilosu ile birinciliğin en güçlü adayıdır. Bir türlü kazanamayan ama hep güçlü rakiplere çarpılan KIZILTUĞ (1) ise Ankara'da harika bir iş yapmış bence Yedili ganyan kuponlarına bu ikiliyi ayrımsız yazmak lazım.

2.KOŞU: Geçen hafta da yazmıştım GÜNDÜZKAAN (5) notunu erkenden daha makine provalarında aldığım bir isim. Geçen hafta hayatının ilk yarışını koştu start çıkışı kalabalık grubun gerisinde kaldı bariyer dibinde yarışı takip edip Ankara'nın uzun düzlüğünde son iki yüzde bir ara geldi liderliği alır gibi oldu ama içteki rakibi koşuyu bırakmayınca dıştanda Sabrininoğlu çok kuvvetli gelince üçüncülükle yetindi. O yarışın ardından bu koşu için Pazar günü kısa bir iş gerçekleştiren safkan 42-28,5 rahat bir derece gerçekleştirdi. Bu iş bir çok dergi ve gazetede yoktur safkan bu işinde Halef Katı ile çalıştı ve canlı istekli göründü. Ben ufak kuponlara veya yedilicilere bu safkanı tek öneririm ama geniş kupon yapıyorsanız yazmanız gereken iki isim daha olduğu düşüncesindeyim. Özellikle geçen hafta yarışında sahada konuşmayan kimse kalmayan, yok atı göstermediler galobunda tuttular şunu yaptılar bunu yaptılar yarışta çok iyi koşacak diye söylentileri çıkan LORD (8) a Samet Erkuş ile bugün bir şans verelim. Eğer o konuşulanlar gerçekse safkan bugün ters bir yarış çıkarabilir. Geçen hafta altılı harici koşuya düşen KURYE (7) ye inanmıştım size de geçilmez demiştim içeri doğru yata yata koştu bu sefer biraz daha tecrübe kazandı iyi bir performans sergileyebilir. İşlerini yapan çalışmalarında beraber gördüğüm Halil İbrahim Akkaya ile koşuya da katılacak buda safkana artı olabilir.  Birde bu yarışa iyi hazırlanan galobunda benim beğendiğim BOZTEPEBEYİ (2) ve ilk yarışında kendini gösteren KATİPHAN (6) var ki bunları da üç at yazıyorsak ilave etmemiz lazım. Ya GÜNDÜZKAAN TEK yada beş at ayrımsız yazalım.

3.KOŞU: KING CROWN (4) nun koştuğu yarışları iyice inceledim. İki yarış önce Adana'da kazandığı koşuda hızlı giden yarışta önde koşuyu kabul edip kaçan safkanı hemen viraj dönüldükten sonra atlatıp kazanmıştı. O yarışın derecesi 1.28.34 olmuştu. Son yarışında ise Cooger ile koşarken tempo kendisine göre yüksek olmasına rağmen yarışı yine üçüncülükte takip etmiş Ahmet Çelik viraja bariyer dibinde girip oradan çıkmadığı için safkan gerçek gücünü göstermemişti. Buna rağmen 1.28.41 yaptıki kazandığı yarışla derecede pek fark yoktu. Safkan bugün yine Ahmet Çelik idaresinde viraj sonrası iç kulvarı tutmaz dışa çıkarsa bence kazanacaktır. Bu safkanın sprint atması için dışta olması gerekiyor öyle olduğunda zorlanmıyor kendini yarışa veriyor ve çok kuvvetli sprint yapıyor rakiplerini atlatabiliyor. Bugün yapması gereken öne gitmeyecek kaçanları takip edecek ve viraj sonrası dışa açılıp sprint atacak başka bir şey yapmasına gerek yok kazanması için bunlar yeterli gelecektir. Ahmet çelik'te artık bu kadar yapsın diyor kuponuma tek yazıyorum.

4.KOŞU: Handikap 16 koşuda ekürileri ilk sıraya taşıyorum. Özellikle HASOĞLU (5) son iki yarışı kötü de görünse bu mesafede başta yazalım. AKHUN (3) idman pistinin en iyilerinden ve başta düşünülmesi gerekiyor. BOĞAZKERE (6) sonda adından bahsettirecek bir anda grubu ayırabilecek kadar formda. Yalnız yarışta her zaman bunu yapmıyor kafasına göre koşuyor bugün beraber yazıp seyredeceğiz. İLTERŞAH (9) sız oyun olmaz diye düşünüyorum. Yine YİĞİTEFEKAAN (4) ve ARASHAN (8) şanslı gözükenler. İki at dışarıda kaldı ama onlarıda yazalım ve BÜYÜKBAŞ (1) ile HÜNKARINOĞLU (2) yazıp koşuyu kapayalım.

5.KOŞU: Birbirine eşit isimler yarışacak ve nerdeyse bütün safkanlar 1.33-1.34 bandında yarış çıkarabilirler. JAKŞİ JİLKİ (3) ile LEGENDARY QUEEN (4) her ne kadar favori çıkmış olsalar da İLKNURSULTAN (1) ile AFRICAN QUEEN (6) de en önde şanslı görünenler. Önde istediği tempoyu yakalarsa EZGİLİ (2) ve KAR LEOPARI (7) sürprizlerim.   

6.KOŞU: GOCAOĞLAN (3) hazırlıklar aşamasından takibimdeydi hayatının ilk yarışı pek iyi olmadı ama derece olarak beni tatmin etti. Safkan bugün Ahmet Çelik idaresinde biraz daha üstüne koyarsa bu grubu kolaylıkla geçebilir. Takipteki isimlerimden olan ama geçen hafta varlık gösteremeyen KARAGÜL (8) den bugün sürpriz bekliyorum. Hayatının ilk yarışında 1 kulvardan çıkan, bir ara kapanmasına rağmen son 200 e kadar önde gelip viraj sonrası Ömer Kaya'nın enseye basması ile gerilerde bitiren bu tay derece bakınca kötü diye kesinlikle ihmal edilmesin. Bu ikiliden sonra ASARLI (1), KÜÇÜKDEMİRKIRIM (6) ve KOŞANAĞA (5) çok yakın bitirdikleri koşuyu baz alırsak beraber düşünmek lazım.

7.KOŞU: Bu koşudaki dört at içerisinde DIRTY  (1) ve DİDİ KOÇİ (3) ön planda gözüküyor ama yer varsa kapayın gitsin.

ANKARA ALTILIM
1.AYAK: 5 TEK - - - 8.7.2.6
2.AYAK: 4 TEK
3.AYAK: 5.3.6.9.4.8
- - - 1.2
4.AYAK: 3.4.1.6 
- - - 2.7
5.AYAK: 3.8        
- - - 1.6.5
6.AYAK: 1.3

ANKARA YEDİLİM
1.AYAK: 3.1
2.AYAK: 5 TEK
3.AYAK: 4 TEK
4.AYAK: 5.3.6.9.4.8.1.2
5.AYAK: 3.4.1.6.2.7
6.AYAK: 3.8.1.6.5
7.AYAK: 1.3

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM

You have no rights to post comments